Jump to content

Golf 6 - Niveluri de echipare


GolfMk1Vr6
 Share

Postare recomandată

eu nu ma pricep sa conectez telefonul.nu stiu cum sunt la altii cu  g6 dar  la mine sistemul se aude super tare si  f bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

style.... 

ce BT ai ? daca nu stii, vezi daca ai o cutie sub scaunul pasagerului - daca o ai, trage-o afara si posteaza codul de pe el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ma pricep sa conectez telefonul.cred ca nici nu imi gaseste nimic daca dau sa caut.cel putin inainte aveam un nokia cu ala nu gasea nimic.acum am alt telefon dar nu am mai incercat de atunci.m am resemnat :D avetii idee cum sa fac?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai bluetooth si nu ai cutia sub scaun, ai RNS 315. Cu hartile ramane asa cum ti-am raspuns la celalalt post al tau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce hartii? nu mi.ai spus nimic.cred ca nu vb cu mine! :D

pana la urma am vre.o sansa sa mearga? si daca da cum sa procedez? ma refer la BT

Modificat de MariusPD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

As avea si eu ceva intrebari despre dotari, daca fac off-topic aici ma poate indruma cineva la topicul corespunzator va rog :)

Sunt in curs de achizitie de Golf VI, vreau sa iau Highline. Problema mea apare cand vine vorba de dotari. Cand caut masinile pe net, le caut cu dotarile de care as avea eu nevoie, dar ori din cauza ca nici oamenii nu stiu ce au in masina si nu pun toate dotarile ori din neintelegerea mea, dar apar confuzii.

Varianta Highline daca stiu bine e echipat cu RCD310 sau RNS310 care teoretic are conexiune blutooth pentru muzica de pe telefon, corect? (poate nu stiu eu bine)

As vrea sa folosesc telefonul pentru muzica in asa fel sa pot controla si de la comenzile de volan. Pentru asta am nevoie de bluetooth kit separat sau se poate numai cu RC310 sau RNS310?

A doua parte ii ca as vrea sa pot folosi si comenzile pentru calluri dar pentru asta am nevoie de un "hands free kit" daca am inteles bine. Aici partea ciudata e ca am vazut masini cu hands-free-kit dar fara bluetooth. Se poate asa ceva?

In general as fi curios la ce dotari sa ma uit daca vreau sa folosesc aceste functionalitati sau daca exista un model mai nou de RCD sau RNS in care ar fi incluse astea toate.

Sper ca am reusit sa ma exprim cat de cat sa se inteleaga si ca ma puteti ajuta :)

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut! Cumva la echiparea Highline, acel pistonas din partea dreapta, care este conectat la balamaua capotei ar trebui sa ridice singur portbagajul dupa deblocare? Sau doar preia deschiderea lui dupa actionarea manuala si un oarecare impuls in sensul de ridicare?

Ps: nu pot adauga poze de pe telefon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Preia deschiderea capotei dupa deblocarea manuala si un oarecare impuls in sensul de ridicare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 3/10/2016 at 9:41 AM, spd_norby said:

Varianta Highline daca stiu bine e echipat cu RCD310 sau RNS310 care teoretic are conexiune blutooth pentru muzica de pe telefon, corect? (poate nu stiu eu bine)

RNS 310 nu are BT spre deosebire de RNS 315 care are o astfel de conexiune

http://www.satnavsystems.com/main/vw-rns-310-navigation-system/

http://www.satnavsystems.com/main/vw-rns-315-navigation-system/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Va salut, sunt posesor proaspat de Golf 6, am cautat pe forumuri, dar nu reusesc sa aflu ce nivel de echipare are masina mea, respectiv dotarile cu care vine din fabrica. Cum as putea afla aceste lucruri? Unde trebuie sa ma uit? Va multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super, multumesc, am gasit pe cartea service, acum ma chinui sa le descifrez.

47D2D554-D240-4B7E-AB35-D7E8C30BAC48.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Soooo..... 

E highline, cod motor CAXA, LC9X e culoarea, D7F e cutia;

pentru dotari... google VAG PR CODES :)) 

Modificat de zidanne
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!