Jump to content

Reparatie pompa recirculare Sharan- cost 3 lei


dan2007
 Share

Postare recomandată

Gasesti si la noi pompa de apa.Eu am pus carbuni care i-am gasit in obor la primul comerciant,fara sa caut nu stiu de care si merge de ceva timp .

http://www.autokarma.ro/pompa+apa+instalatia+incalzire+independenta/bosch/vw/sharan-i/1-9-tdi/14855/10341/10714/30

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Andrusel,nu vreau sa cumpar pompa de apa,atata timp cat reparatia e posibila.

Spui ca ai luat din obor carbunii.i-ai montat de mult timp?rezista ok?ce am gasit eu au firul foarte subtire. Si practic ii puteai tocii frecandu-i de mana.ma gandesc sa nu se intample ceva rau daca nu sunt ,,de calitate,, carbunii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate am avut eu noroc de am luat unii mai buni(din prima),dar nu cred,tin minte ca i-am ales dintr-o cutie ca sa nu am foarte mult de pilit.I-am pilit acasa pana am reusit sa-i bag in lacasul ala fara sa agate.Cred ca am cel putin 4-5 ani de cand i-am schimbat si pompa de apa merge non stop(vara-iarna).Am auzit de la prieteni de ai mei ca daca nu sunt buni se incinge pompa,dar mie nu mi s-a intamplat.Parca era in topicul Webasto(l-ai citit ?!) dezbatuta problema carbunilor mai pe larg,nu ai reusit sa te inspiri de acolo ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Intervin cu o corectura, acele perii care se pot schimba trebuie sa fie cu cupru, altfel se vor termina foarte repede, se va incarca cu pilitura statorul si rotorul. Periile folosite pentru alte aparate la 220v,  care se pot adapta,  nu au durata de viata ca cele care sunt cu cupru pentru curenti de joasa tensiune. Merge si cu acelea dar un timp foarte scurt, garantat.  Am gasit la noi in Cj exact aceeasi dimensiune 9 lei bucata. Daca aveti nevoie dati un semn.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Poze cu periile si dimensiuni: 11mm x 5mm x 5mm, trebuie doar lipite. Intre timp omu a marit pretul la 10 lei bucata. Se pare ca in Ro  scaderea tva face marire de pret. Daca mai sunt doritori inafara celor cu care am discuta trimiteti PM

post-131497-0-90759600-1452598307_thumb.

post-131497-0-45979800-1452598308_thumb.

post-131497-0-97700300-1452598308_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca are cineva o pompa de apa, doresc una pt studii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!