Jump to content

Funcționarea acestui site este susținută de cele 3-4 firme ce afișează bannere între posturi. Ar fi o plăcere pentru noi dacă ar fi adăugat site-ul nostru în lista de excepții ad-block. Ne-ar ajuta foarte mult susținerea acestei comunități. Promitem și veți vedea că nu avem reclame intruzive și nici deranjante. Mulțumim! :) 

BLiTZ

Fabia 3 - discuții generale

130 postări în acest subiect de discuţie

BLiTZ

Doc, ziceam mai sus că folosesc diesel in oraș ca mașina de serviciu, in Brașov nu București. Am acces la feedback-ul multor utilizatori de diverse categorii. Știu și cum era când au apărut prima oară DPF la Skoda, madness. Reclamații peste reclamații, instruire clienți, softuri peste softuri de la uzina bla bla.

De la CR-uri încoace lucrurile s-au așezat pe toate fronturile. CR-urile sunt mult mai flexibile, softurile mai bune (hah, dpdv regenerări), clienții mai experimentați, cazuistică/experiență mai mare in zona aftersales ca să poți diagnostica mai repede/ușor etc.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel Paun

Salut,

Dupa 1 an si 3 luni de utilizare de la 0km la 7500km, am 2 mari probleme: un trancanit in caroserie in partea dreapta spate iar in habitaclu, bordul si fetele de usi fata scartaie la cea mai mica groapa/trecere la nivel cu linia de tramvai (probabil ca bradutii cu care sunt prinse partile din plastic - rigid, s-au rodat ;))

Pentru a identifica zgomotul din caroserie dreapta spate, am facut mai multe teste, inclusiv golind tot portbagajul... ideea este ca zgomotul vine din stalp... probabil ca o clema sau cablu electric atinge pe sasiu/ loveste tabla. In acest caz, ma voi duce la service/AVIA intrucat masina este in garantie.

Modificat de Daniel Paun

Link către postare
MariusT_MS

Și a mea flexează toată când urc vreo bordura... Nu îmi vine sa cred ca se poate rezolva in garanție. Nu pe mașina asta. 

Link către postare
Mhi

Salut, 

Ma poate ajuta si pe mine cineva un un Service Reset la o  FABIA (NJ3)

Multumesc.

Link către postare
rianMa

Review Skoda Fabia Facelift

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Important Information

Acest site folosește cookie-uri. Continuarea navigării reprezintă acceptul dvs. pentru această folosință. Pentru mai multe detalii privind gestionarea preferințelor privind cookie-uri, vedeți Politica de utillizare cookie-uri