Jump to content
Sign in to follow this  
Ujio

Vreau arcuri de spate mai tari la A3 8L

Recommended Posts

Ujio

Am postat mai deunazi o intrebare,nu o regasesc.La masina din semnatura am pus cirlig si s-a cam lasat de spate,mai accentuat chiar cind tractez,chiar daca greutatea pe cirlig e in limita admisa,75kg..As vrea sa ii pun arcuri mai tari pe spate.Daca cineva are codul de arc ce am nevoie,ramin dator.De fabrica are 1J0511115BA.Serie sasiu WAUZZZ8L33A035076.Echipare Ambiente,vreau arcuri de spate mai tari decit ceea ce am,nu ma descurc dat fiind ca e confuzie mare la arcuri,parerea mea.

@DRI@N

Sal.,

Inafara de codul dat de tine 1J0 511 115 BA care este arc pentru suspensie normala / sau suspensie de drumuri grele, in functie de ce PR are masina poti pune acelasi cod dar cu PR-1JW

PR-1JU = Suspensie Normala

PR-1JW = Suspensie pentru drumuri grele .

Eu zic sa cauti acelasi cod care este acum 1J0 511 115 BA dar cu PR-1JW in loc de 1JU .

O zi buna .

Edited by @DRI@N

Ujio

Si daca aprofundam mai mult,singura alternativa conform ETKA si conform indicatiei tale este 1J0 511 115 AT,ce este arcul pentru doua usi,si mai moale SIGUR,e de ajuns sa privesti grosimile spirelor.Spun ca e haos total,deoarece acest cod e acelasi  in varianta PR-1JU si in cea de drumuri grele PR-1JW...

R Z F

eu am pus la golf 4 de octavia care avea pachet drumuri grele,am butelia gpl in locul rotii de rezerva.acum sta mai ridicata de spate dar pe fata am adaugat acele distantiere(2 cm) din aluminiu pe arcurile stock ,de la aceeasi octavia.

Learn_to_forghive30

Buna seara.

https://www.autoeco.ro/set-suspensie-arcuri-elicoidale-vw-bora+1j2-1.9+tdi+4motion-eibach-e8591-140/16068/a11831521/ 

Oare acest tip de arc s-ar potrivi pe un sacks acum in prezent pe punte spate?

In fata am un kyb excel-G...?

Sunt interesat de niste arcuri drumuri grele..