Jump to content

audi allroad adaptare bord computer


girolamo
 Share

Postare recomandată

Buna ziua

Rog cunoscatorii sa ma ajute cu o informatie.

Problema este urmatoarea:

Am un allroad din 2003 2.5 tdi ,ake si am schimbat manetele de pe coloana volanului ,dorind sa adaug functiile de cc si bc.

Toate bune si frumoase numai ca la codarea acestor functii ,am intimpinat probleme.Pentru cruise control ,am reusit sa modific atit hard cit si soft in asa fel ca aceasta functie sa fie ok dar pentru bc nu reusesc sa modific codarea sub nici o forma...In Instruments ,17 ,nu gassesc nimic de aceasta codare!

Ma poate ajuta cineva cu informatii despre aceasta problema?Ori macar ce codare are un bord care are si functia de bc.

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca totul este functional,dar vrei sa-ti apara simbolul pe ceasuri cand este activat?Se poate ca ceasurile tale  sa nu fie ,,dotate"cu  optiunea asta  sau VCDS-ul are o problema.

Modificat de fff
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vcds_ul e original .e ok la fel si bordul .Functioneaza totul perfect dar fara sa pot naviga prin diferitele afisari de parametri , din noua maneta montata cu aceasta functie [bc].Cablarea manetei la bord este facuta corect , contactele care trebuie facute sunt ok si ele.Singurul lucru care mai trebuie facut este sa activez aceasta functie in softul bordului.Acest lucru nu reusesc a_l face

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!