Jump to content

2012 VW CC 2.0TDI 170cp


Adrian 80

Postare recomandată

 Salutari

Prezint masina sotie:

Volkswagen CC din 2012, motor 2.0TDI 170cp, cutie manuala, 165.000 km la bord, adusa din Germania, cumparata de la Autobihor.

Masina e in perfecta stare, am schimbat un rulment si mai trebuie schimbat parbrizul ca are o crapatur de vreo 10-15cm.

 Ca dotari amintesc: piele, RNS510, camera marsarier, DCC, trapa, Dynaudio, pachet 5 locuri...

La dotari notez un mare minus - tempomat! Nu mi-am putut imagina ca o astfel de masina nu are asa ceva. :(

 

Cum spuneam mai sus, e masina sotiei si ii place la nebunie, la fel si mie, dar eu imi doresc ceva mai mare.

 

post-97180-0-59131200-1417015558_thumb.j

 

post-97180-0-06666300-1417015558_thumb.j

 

post-97180-0-55813300-1417015557_thumb.j

 

post-97180-0-08460600-1417015557_thumb.j

 

post-97180-0-58452600-1417015556_thumb.j

 

post-97180-0-13730100-1417015556_thumb.j

 

post-97180-0-55993200-1417015555_thumb.j

 

post-97180-0-09788900-1417015555_thumb.j

 

 

Link către comentariu

O mașina dotata ! Bine ai venit in club - tempomatul se poate pune fără probleme. Cât a costat ?

Modificat de hallucinogen
Link către comentariu

Mersi :))) 16.300 si a mea a costat dar cu km mai putini. Mulți km fără probleme ;)

Link către comentariu

Salut!

trebuie' ca a fost foarte cuminte.... sotia... intr-adevar ciudat cu tempomatu' dar se poate pune. In rest masina e bijuterie .  Poate ca un dsg m-ar fi stricat... :soothe[1]:

Link către comentariu

Eu as fi vrut DSG cum am avut pe vechea masina, insa sotia e reticenta in ceea ce priveste fiabilitatea cutiei pe drumurile patriei.

Daca chiar o sa-i duca dorul o schimbam. Pana acum nu s-a plans.

Link către comentariu

 Azi am comandat si parbrizul: 1500 lei Pilkington heliomat, montaj inclus.

E un pret bun?

Ajunge maine de la Cluj, insa nu am timp sa-l montez pana saptamana viitoare ca plecam la munte; sper sa n-am surprize neplacute pe acolo.

 

Trebuie sa trec si pe la un service sa regleze farurile; asta seara pe ceata am observat ca bat putin stanga si cam sus.

Link către comentariu

 Revin cu impresii dupa un drum la munte.

Masina se comporta excelent, cam zgomotos motorul in depasiri, insa fara nici o emotie. :)

Consum 5.5 L/100km, si am condus destul de grabit, multe portiuni cu drum in lucru.

M-au suparat farurile pentru ca nu mergeau dupa curba si mai luam flashuri de la cei din sens opus. Eram gata sa fac o vizita la service. Motivul l-am descoperit azi dimineata dupa ce am citit manualul: masina era setata pe Travel mode. O sa vad deseara diferenta. :)

Azi sau maine merg sa montez si parbrizul.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

 Poze cu noul parbriz:

post-97180-0-66693900-1418191316_thumb.j

 

post-97180-0-91820000-1418191316_thumb.j

 

 Am avut si niste emotii cu masina, la viteze mari incepea sa trepideze toata.

Am crezut ca sunt de vine cauciucurile de iarna puse noi cu o saptamana inainte sau dezechilibrate.

La vulcanizare au constatat ca s-a depus ceva nisip pe interiorul jantelor, in strat destul de gros si asta a dezechilibrat rotile.

 Ce se poate face ca sa nu mai apara astfel de depuneri in timp asa scurt? Eu n-am mai patit asa ceva.

Link către comentariu

Cred ca o solutie ar fi sa le cureti periodic cu Sonax Full Effect si sa insisti mai mult in interior ;

Link către comentariu

de unde atata nisip ?

 

la spalatorie sa-i pui sa insiste si sa bage jetul printre spite.

Link către comentariu

 Multumesc pentru sfaturi, astept sa ma mut la casa noua unde am garaj dublu si acolo o sa am tot ce trebuie pentru spalatul masinii.

Nu-mi place sa duc masina la spalatorie, insa in momentul de fata nu am de ales.

 Am fost in weekend in excursie la munte si erau multe zone unde drumul era in lucru, lipsea asfaltul, si probabil de acolo s-a acumulat nisipul.

Apoi masina a stat 48 de ore nemiscata si probabil nisipul s-a scurs si intarit in jumatatea de jos a rotii. Eu banuiesc ca asa s-a intamplat.

Cu ocazia reechilibrarii am bagat si azot in roti in loc de aer.

Link către comentariu

da, m-am si mirat....  in general, cand mergi pe drumuri pline de mizerie, se mai intampla asta......

Link către comentariu

Si dupa ce a fost inlaturat nisipul iti mai trepideaza masinuta? Banuiesc ca e totu perfect acuma

Dupa montarea parbrizului nou, se vede vreun fel de urma ca a fost inlocuit?

Modificat de Serban F
Link către comentariu

Este vreo diferenta intre Composite Media si Sistem de navigatie Discover Media  ? Inafara ca ai navigatie

Link către comentariu

Totul e in regula cu rotile dupa ce le-au curatat si reechilibrat, nu mai trepideaza masina.

O singura pata de mizerie de stalpul din dreapta a ramas. Insa au zis ca mi-o curata cand duc masina la spalat. In rest nu se vede ca ar fi fost schimbat.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

 Azi am reusit samontez si LEDurile la interior si semnalizari spate.

Sunt foarte multumit. Mai tre' sa le schimb pe fata.

Link către comentariu

E recomandat sa palpaie ledurile.... Eu am la stopuri si inainte la pozitie si isi faceau check-ul sa zic :)

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!