Jump to content
Glacius

Sfat achizitie Audi A4 Tdi B6, B7

7 postări în acest subiect de discuţie

Glacius   
Glacius

As dori sa mi schimb masina anul ce vine si doresc un audi A4 Tdi an 2005-2007 , sa nu fie cu un motor mai mare de 2.0 l . Stiu ca sunt cateva coduri motor realizate in anii aia si eram curios daca ma puteti indruma spre un model mai fiabil in sensul ca sa nu aiba probleme majore la motor, injectie etc. Va multumesc.  

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
stealth   
stealth

ce buget ai?

Modificat de stealth

Link către postare
Glacius   
Glacius

Nu are relevanta bugetul caci nu o cumpar in ro  , fiabilitatea conteaza mai mult pentru mine. 

Link către postare
Gheorghe Florin   
Gheorghe Florin

salut, aduc acest topic in discutie gratie faptului ca vreau sa imi schimb masina si as dori un Audi A4 2004 + b6/b7 de preferat diesel.

Are cineva o lista cu defecte , sau la ce exact ar trebui sa fiu atent cand il cumpar ? Precizez masina o sa o iau din suedia pe la 180.000 km

Ce sfaturi imi dati motorizare , cod motor , cutie de viteze etc.

Am tot vazut ca trebuie sa ma feresc de 1.8t din pricina turbine si 2.5 din cauza pompei de motorina dar mai mult de atat nu stiu as avea nevoie de indrumarea unui proprietar sau cunoscator de aceasta marca . Va multumesc mult

Link către postare
calin.g   
calin.g

Cauta cu motor de 1,9 sau 2,0 nu au probleme particulare, decat de consumabile, asta in functie si de uzura, km.

Link către postare
Gheorghe Florin   
Gheorghe Florin

Ai un cod ceva de motor sau nu prea conteaza ? 1.9 tdi de 131cp  ? 2.0 tot tdi sau benzinarul,  daca are peste 200.000 de km merita achizitionarea sau ... nu prea ? Multumesc

Modificat de Gheorghe Florin

Link către postare
onze   
onze

Salut, sunt interesat de un audi a4 dupa net si am o rugaminte ptr cine poate sa ma ajute . Sunt interesat de ultimul service in retea cu data si nr. de km ptr seria de sasiu WAUZZZ8K8DN015536 ! Multumesc anticipat !

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.