Jump to content

Rezervor Lupo


pif1709
 Share

Postare recomandată

Am o nelamurire...MARE.

 

Am alimentat full masina, fara ca becul pentru motorina sa fie aprins(recunosc ca nu era departe), surpriza a fost ca am alimentat cu 37 litrii !!!!!!!!

 

In carte masina are rezervor de 34 litrii.

 

Cum e posibil asa ceva , tinand cont ca dupa estimarile mele rezervorul ar avea mai mult de 40 L

 

A mai intalnit cineva asa ceva? Ma gandesc ca are ceva rezervor suplimentar(alimentarea a facut-o un angajat de la benzinarie, rugandu-l sa bage cat poate in ea la plin)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

......(alimentarea a facut-o un angajat de la benzinarie, rugandu-l sa bage cat poate in ea la plin....

Păi asta a fost: în rezervor mai poţi băga încă o rezervă de 7 litri dacă-mi amintesc bine dacă ţii bumbicul ăla de la intrare în rezervor apăsat. Se pare că angajatul respectiv a ştiut cum să îndese motorina :D .

Când alimentezi pune motorină până în gură şi apoi apasă pe bumbic şi o să auzi un fâsâit şi motorina cum dispare.

 

Menţionez că acest lucru nu este recomandat la motoarele pe benzină pentru că se riscă inundarea canistrei de vapori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în rezervor mai poţi băga încă o rezervă de 7 litri dacă-mi amintesc bine

 

 

Trebuie sa ma uit mai atent daca are "bumbicul" asta. La golf stiu de existenta lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!