Jump to content
roca.rolla

ce scaune merg pe golf 5?

72 postări în acest subiect de discuţie

roca.rolla   
roca.rolla

Am cautat topic si nu am gasit. Cine stie, sa posteze ce scaune/bancheta de pe alte masini se potrivesc pe golf 5(ma bate gandul sa le schimb pe ale mele de trendline). Atat din gama vw, cat si din altele

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TrIcK   
TrIcK

Cele de pe golf plus cred.... Iar din alte game, poate tiguan sau touran.... mai mult cele din fata.... bancheta din spate nu stiu. Mai merg si toate scaunele sport tip scoica, gen sparco etc...

Link către postare
Al Bundy   
Al Bundy

nu merg cele de golf plus, alea sunt de tiguan.

merg de octavia 2, seat 1P, etc.

Link către postare
roca.rolla   
roca.rolla

Audi a3? Golf 6,7,merg?

Link către postare
F l o r i n   
F l o r i n

posibil cele de A3....am pus de A3 8P pe un caddy... dar acolo a trebuit sa-i modific un pic prinderea.

verifica distanta dintre gaurile de prindere

Link către postare
roca.rolla   
roca.rolla

Hmmm...de pe un passat 2004?

Link către postare
roca.rolla   
roca.rolla

Am aflat ca nu :(

Link către postare
F l o r i n   
F l o r i n

Passat B5.5, Golf 4, Octavia 1, Superb 1.... au cu totul alt sistem de prindere - e mult mai complicat sa le adaptezi

Link către postare
roca.rolla   
roca.rolla

Multumesc. O sa ma duc sa vad daca merg alea de a3. Daca ar merge, ar fi perfect. La partea de sine si spatiu ma refer, ca partea electronica se rezolva

Link către postare
roca.rolla   
roca.rolla

Nu mai erau alea de a3, dar am mai gasit o varianta. De passat b6. Se poate sa mearga si scaunele si bancheta? Nu am gasit info pe net. Stiu ca parca de passat cc isi pusese cineva.multumesc!

Modificat de roca.rolla

Link către postare
F l o r i n   
F l o r i n

nu am masurat distanta dintre sine.... dar cred ca merg. Masoara ... sau daca vrei masor la mine si compari cu al tau

Link către postare
Al Bundy   
Al Bundy

Merg de B6.

Link către postare
roca.rolla   
roca.rolla

Super! Ma gandesc ca bancheta spate nu merge..C?hiar acum voiam sa iti trimit un pm sa te intreb daca se pot adapta in cazul in care sunt electrice si cu incalzire, daca a mea nu are asa ceva

Link către postare
Al Bundy   
Al Bundy

BAncheta nu merge.

Bineinteles ca se pot face functionale reglajul electric cat si incalzirea. Pentru incalzire trebuie climatronic cu butoanele de incalzire.

Link către postare
roca.rolla   
roca.rolla

Am inteles. Multumesc pt sfaturi! Daca ma hotarasc sa iau doar scaunele din fata, voi scrie aici. Daca totusi ar merge si bancheta la a3, parca as mai cauta un pic, poate gasesc ceva in stare buna. Multam!

Modificat de roca.rolla

Link către postare
roberto87   
roberto87

Stie cineva (sau poate chiar a facut cineva trecerea) daca se potriveste interiorul de Golf 6 pe Golf 5?

Link către postare
F l o r i n   
F l o r i n

Am inteles. Multumesc pt sfaturi! Daca ma hotarasc sa iau doar scaunele din fata, voi scrie aici. Daca totusi ar merge si bancheta la a3, parca as mai cauta un pic, poate gasesc ceva in stare buna. Multam!

mai greu potriviri directe.... cu adaptari, merg....

in afara de cele mentionate de bundy pt incalzire, sa aibe si modulul/modulele (in functie de an) de incalzire, de sub scaun.... sa nu cumva sa ti-l scoata vanzatorul inainte,,...

eu am mai transformat interioare, se poate da jos tapiteria, schimba suportii, etc... acolo unde este necesar

Modificat de F l o r i n

Link către postare
roca.rolla   
roca.rolla

@roberto87 Merg. cautand pe o gramada de forumuri, am gasit destui care au facut asta fara probleme

Modificat de roca.rolla

Link către postare
roca.rolla   
roca.rolla

Bineinteles ca INCA nu le-am schimbat, dar caut in continuare. De golf 7 are cineva idee daca bancheta intra la fix, cum e si de pe golf 6? Banchetele de cabrio(g6,7) difera cu ceva?

Link către postare
georgekeemo   
georgekeemo

cati bani ai de investit in treaba asta ? Un interior de golf 6,7 ajung si la 800-900 de lei. Am gasit cu 200 de euro interior electric (honey comb) de passat cc + bancheta (cu sau fara consola centrala spate). Nu am apucat sa masor bancheta , ma intereseaza mai putin momentan , insa scaunele cu putina munca se adapteaza fara probleme. spor la treaba si sper sa ne tii la curent cu modificarile.

Link către postare
roca.rolla   
roca.rolla

Nu am o suma anume..creau reglaj electric, incalzire si piele cu alcantara sau numai piele(cu alcantara gasesti mai greu g5, 6). Nu cred sa mearga alta bancheta decat g5/6/7. Eu stiam undeva la 2000 ron cu specificatiile ce le-am expus eu

Link către postare
georgekeemo   
georgekeemo

Asta credeam si eu si am ramas masca atunci cand am vazut pretul. Intr-adevar scaunele nu au airbag-uri si sunt textil modelul honey comb. Urmeaza sa primesc un pret cu tot cu transport pentru un interior complet de GTI textil/tartan din anglia ,variaza preturile intre 350-400 de lire fara fetele de usi ,mi-ar fi placut sa adaptez scaunele de cc pe g6 ,daca pica treaba cu interiorul de gti mai mult ca sigur o sa pun de cc.

Link către postare
roca.rolla   
roca.rolla

Scaunele nu sunt problema, ci bancheta. Toti mi-au zis ca nu se potriveste altceva. Cand 100 imi spun ca sunt beat, imi iau interior de golf. Fara airbag-uri, piele, reglaj electric e normal sa fie mult mai ieftin

Link către postare
roca.rolla   
roca.rolla

Mergeam pama acum pe ideea ca vreau sa kmi pun scaune cu reglaj electric, desi eu nh am in prezent. Voiam partea lombara sa fie electrica. Am gasit un interior cu maneta(nu roata) pt zona lombar.cei care au asa pot sa-mi spuna daca e ok? E diferenta mare de confort fata de perna care se umfla electric? Multumesc

Link către postare
roca.rolla   
roca.rolla

M-a costat peste 200 ron(drum dus-intors pana la un srot) sa aflu ca interiorul de golf 7 nu mi se potriveste. Prinderea banchetei stanga-dreapta si dimensiunea ei, sunt ok. Dar spatiul ala in care intra tija cand o treci din pozitie rabatata in pozitie dreapta, e mai jos si mai la stanga un pic decat pe bancheta de la g5. Solutia era sa tai tija si sa o sudez. Nu, multumesc. Deci pt cei ce vor sa isi puna g7 pe g5, sa stiti ca cel putin bancheta nu merge fara modificari

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.