Jump to content

Ce scaune merg pe Golf 5?


rfh
 Share

Postare recomandată

Da,Florin, sunt 2 module. Multumesc! Tu ai idee cum sa desfac bancheta ca sa am acces la centura din mijloc de la bancheta spate? Astia au taiat-o si nici airbag-urile nu sunt(cu alea cred ca ma descurc). Daca nu reusesc decat descosand materialul, o las fara centura din mijloc.

Inca ceva: ai idee la cat sa ma astept sa fie manoera pentru montare? Ca sa nu ma fraiereasca vreunu, ca nu ma pricep

CAt sunt cablurile la kufatec? Intreb, ca pentru a lega scaunele incalzite si cu memorii si schimbat climatronicul nu ar trebui sa fie mai mult de 300 lei, asta cu cablurile de la cel care iti face lucrarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Climatronicul il am deja montat, trebuie trase numa fire. Cablul este 80 de euro. Montajul...habar n-am.sper sa gasesc pe cineva care nu cere mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deja cablajul te duce cam cat este cu totul montajul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da-mi tu un link din romania de cabluri cu mufe sau hai in timisoara si iti dau 100 de euro :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu gasesti la noi, din pacate.... daca iti faci singur montajul, cumpara cablajul. 

 

altfel trebuie sa comanzi mufele, pinii, etc... noi le facem, nu-i bai...  dar e destul de munca la ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@florin tapiteriile de pe spatele banchetei sunt prinse cu o banda de plastic, ca la scaune. Se dau jos foarte usor. Am schimbat centurile fara probleme. Pentru cei care vor sa faca asta, exista un diy pe ceva forum. Toata treaba e sa fii cat mai finut ca sa nu indoi sinele de metal, desi se pot face la loc usor cu un ciocan. Mai trebuie sa pun scaunele fata. Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare,

 

aveti idee daca un interior de golf 5 merge montat pe o jetta mk5? ma refer la bancheta spate mai mult, care nu sunt sigur daca se potriveste..

 

multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Deeeci :(

Am primit azi cablul de la kufatec din Germania si..ce sa vezi..e doar un cablu pt incalzire(acolo scria cablu incalzire pt scaune cu memorie si reglaj electric si eu am presupus ca, fiind cu 30 de euro mai scump, include si cablurile de memorie). Ce e de facut? Nu vad sa aiba cabluri pentru modulul de memorii si ala are o gramada de mufe deci pare mult prea complicat de facut artizanal. Vreo idee? Stiti pe cineva care are asa ceva sau de unde sa iau? Modulul se vede in pozele de mai sus(ala cu multe mufe). Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu. astept sa raspunda cineva "avizat", dar na, nu pot toti sa urmareasca toate topicurile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ai ce sa faci in situatia asta, decat sa iti confectionezi cablajul.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, sa zicem ca fac rost de mufecu cablurile taiate si le prelungesc eu. Am cum sa fac treaba asta sa mearga? Asta e ideea. ca am vb cu electricieni si mi-au zis ca daca nu a venit cu optiunea asta, n-am cum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 sa le faci sa lucreze ? sigur ca se pot face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

merg scaune si bancheta de passat cc pe golf 5?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salut,

 

Ti-ai montat pana la urma scaunele de passat pe golf 5?Merg?As fi interesat sa imi montez si eu.

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Inca nu mi-e perfect clar ce banchete se potrivesc pe 5. La scaune am inteles.

Vreau sa cumpar un interior cu incalzire si de g5 nu gasesc nimic interesant.

O lista clara un link ceva. Am cautat multicel dar nu gasesc nimic concret.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banchete, din cate stiu eu, doar de la alt golf 5 sau golf 6. 7 sigur nu merge, am incercat eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur merg de la g6? Dar golf 6 variant?

Am gasit interior complet piele cu incalzire de g6 variant si as vrea sa'l cumpar daca se potriveste bancheta. Stiu ca fetele de usi nu merg dar nu'i problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Interiorul de la Golf V Gti merge pe Golf V normal?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

scaunele fata de pe seat leon 1p1,merg pe Golf 5 ?

modelul asta ?! ...

100506974_5_1000x700_scaune-audi-seat-vw-skoda-volkwagen-leon-toledo-altea-golf-jetta-bora-iasi_rev004.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca prindere - sine - merge - mai departe, daca iti incape bufetul :) ala de sub scaun... trebuie verificat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@F l o r i n si daca as da jos plasticul ala de sub scaun,atunci ma gandesc ca ar intra fara probleme nu ? ... intreb si eu deoarece nu ma pricep.

 

EDIT : am gasit de ex scaun care nu are plasticul ala asa de mare ...

 

 

$_57.JPG

Modificat de 92nbk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da. este posibil sa mearga si cu el...vezi pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!