Jump to content

Senzori parcare


grig_sorin
 Share

Postare recomandată

Salut. Rapidul pe care l.am cumparat nu a fost dotat cu senzori de parcare fiind mult mai scumpi ca cei am. Acum doresc sa ii pun pe spate. Masina este alba si nu ii vreau negri. Aveti cateva sfaturi pt achizitie? Am gasit si albi pe un site dar cineva mi.a spus ca nu sunt ok pt ca sunt vopsiti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cumpara linistit albi, daca vrei sa se potriveasca nuanta cat mai bine, cumpara negri si ii dai la vopsit la reprezentanta.

Eu personal am optat ptr senzori negri, vopsiti de mine, este usor alta nuanta, dar tot alb este :)

Modificat de Mumus.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E ok un altfel de alb dar negru se vede uratel. Cat a costat manopera? Umbla la capitonaje ? Desface sau strica ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu le-am vopsit cu un spray alb, deci manopera zero.

La toate masinile anterioare am montat eu cu un amic, senzori de pe ebay...

La seat, fiind noua, a trebuit sa le iau de la o firma agreata de ei, si sa fac si montajul acolo.

Se desface marginea interioara a pragului,unde se leaga la fire, se desface capitonajul portbagajului, marginea interioara a portbagajului, si cam atat, pe mine ma costat parca 380 lei.

Si da, au reusit sa se lege la alt fir si mi-au aprins un martor airbag... Care l-au si stins pe urma...

Modificat de Mumus.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut,am si eu un Rapid la care ma gandeam sa montez senzori de parcare dar care sa aiba si afisare pe navigatie.Intrebarea mea este daca a montat cineva asa ceva pana acum si cat a costat toata afacerea.

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Eu am senzori spate pe Rapid, dar as dori sa  montez si o camera marsarier, dar nu stiu ce tip se potriveste pe Bolero 2.

Daca as avea si camera si senzori pe spate, in momentul in care merg in marsarier ce mi-ar apare pe Bolero: senzorii sau camera? S-ar putea sa apara amandoua?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar are intrare de camera ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu unde sa ma uit sa vad intrarea de camera.

Intrarile pe care le vad sunt USB, card SD, auxiliar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe spatele unitatii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil, pentru a ma uita in spatele unitatii ... trebuie scoasa unitatea.

Eu zic ca Bolero2 are, cu siguranta, intrare pt camera marsarier, avand in vedere ca masina poate fi dotata cu asa ceva.

Problema e ca nu stiu cu ce tip de camera poate fi dotata -- compatibilitate?

Are idee cineva cu ce tip de camera este compabibil Bolero2? Din ce stiu, se monteaza deasupra numarului, in locul unui bec de iluminare, pe aceleasi gauri.

Modificat de lucian.1950
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu fi asa sigur, bolero 1 nu au toate intrare video.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 3/25/2017 at 6:39 AM, Klight said:

 

Eu zic ca Bolero2 are, cu siguranta, intrare pt camera marsarier, avand in vedere ma masina poate fi dotata cu asa ceva.

 

Masinile care vin de farbrica cu Bolero 2 si camera - da, au intrare. Celelalte... nu prea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

ce pret are un senzor de parcare pentru spate ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

la reprezentanta /original nou - vreo 400-450 lei. Altfel gasesti SH, after market, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!