Jump to content

tapiterie


john k
 Share

Postare recomandată

Imi cer scuze ca ma bag in seama, dar m-am confruntat si eu cu aceeasi problema... chiar daca nu am Golf I & Jetta I sau Golf II & Jetta II. Ideea este ca aveam pe cineva care imi putea lucra materialul din piele gratis... un avantaj zic eu, insa pielea ce trebuia procurata pentru executarea lucrarii ma ducea in jur de 1000 EURO.

Pielea se gaseste la fasii si nu la metru patrat pentru ca nu exista animale patrate. :blink: Mie imi trebuia in jur de 12-15 metri patrati pentru tapiterie, asa ca am renuntat la idee.

Imi cer scuze daca v-am deranjat cu mesajul meu dar poate va ajuta cu ceva informatii.

Eu imi bag piciorul si-mi caut un animal patrat pt ca eu vreau piele la metru patrat, ca sa-mi tapitez frigiderul. Va da-ti seama : frigider cu interior din piele rosie la metru patrat, cine o sa mai aiba asa ceva? :P bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pielea naturala e la metru patrat, numai sinteticul e la metru liniar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am fost la un tapiser pe care il cunosc si am vb cu el. Mi-a cerut 4 milioane pentru scaune, bancheta si pavilion, cu materialul lui. Mi-a aratat un material super, clasa I, un negru frumos. Voua cum vi se pare pretul? Eu ma gandesc totusi ca in banii astia as gasi un interior complet de G2, care sa nu fie rupt sau uzat excesiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e foarte bun pretul tinand cont ca e cu tot cu material... io stiu un tapiter care cere 180 eur fara material ptr tapitarea in piele tot ptr golf 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze daca sunt putin oftopic dar unde e turcul cu material textil in otopeni ca as vrea sa refac eu fetele de usa caci sunt cam roase de timp, :beerchug: am cam facut un downgrade la masina cand le-am luat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

turcul e pe partea dreapta, dupa ce treci de podul cu bretea pt centura. dupa McDonald's, etc

4 mil e extrem de putin, 180euro iarasi e pret bun.

stiu tapiter care pt scaune si bancheta ia 230-250euro manopera, insa lucreaza de la foarte bine in sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frate, e cam tzeapa turcu ala, are materialele la un pret cam piperat (bine, e dreptul lui sa ceara cat vrea).

Dar ideea e ca preturile se schimba dupa cum vrea p... lui, am fost de 2 ori , prima data avea niste preturi la materiale, a doua oara avea alte preturi, prima data vb perfect romana, a doua oara nu mai stia romana, vorbea in engleza.

Cand s-a lut in gura cu el un coleg forumist k de ce nu are preturi afisate, etc, a cam dat-o pe romana.

Oricum e alegerea voastra, ideee e ca mie mi s-a parut cam scarba omu.

Si inca ceva, cum vi se pare pretul pt huse (material si mana de lucru pt scaune +bancheta ) de 600 RON ?? :blink:

, este pretul cerut de el pt huse pr un golf 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu chiar, pt ca le face excelent de bine, uite poze cu huse facute la turc.

post-6058-1175547980_thumb.jpg

post-6058-1175547992_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

par ok husele, dar material m-ar interesa mai mult, pe cine am vazut eu ca lucreaza foarte bine sunt cei de langa Piata Victoriei ....pe Ion Mihalache colt cu Str Monetariei dar nu prea am tupeul sa intreb cat costa pentru ca acum 4 ani a luat 600 ron la un Bm pt scaune si bancheta

pe mine m-ar interesa- mai mult sa refac fetele de usi si lateralele de la scaune ca sunt praf , el fiind d-ale sport

dar dupa Paste sa vad cu ce mai raman ca monetar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si cat au costat husele alea, ca ce mi-a aratat mie nu justifica pretul, si oricum de cat sa dai atatzia bani pe niste huse mai bine le tapitzezi :o

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

par ok husele, dar material m-ar interesa mai mult, pe cine am vazut eu ca lucreaza foarte bine sunt cei de langa Piata Victoriei ....pe Ion Mihalache colt cu Str Monetariei dar nu prea am tupeul sa intreb cat costa pentru ca acum 4 ani a luat 600 ron la un Bm pt scaune si bancheta

pe mine m-ar interesa- mai mult sa refac fetele de usi si lateralele de la scaune ca sunt praf , el fiind d-ale sport

dar dupa Paste sa vad cu ce mai raman ca monetar

daca te referi la aia care au si vulcanizare pot sa iti spun ca mie prin noiembrie cand am intrebat mi-au zis un pret estimativ de 7,5 mil pt mk2. scaune + bancheta cu materialul lor.

pot sa trec zilele astea sa mai intreb ca e in drumul meu.

in ceea ce il priveste pe "turcu" ala cam are dreptate ValiB, si mie mi-a dat 2 preturi diferite . am fost intr-o zi sa ma uit si sa intreb , am revenit a doua zi sa iau material si se scumpise peste noapte cu 50mii/m .... ;)

pt mk2 turcu mi-a cerut tot 6mil. cel putin asta e pret fix din cate vad ;)

OT: hai dane arata fetzele de usi :P ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 years later...

A reconditionat cineva vreun bord

Daca da,cum se prezinta su unde la imbracat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!