Jump to content

ulei Schaeffer's (USA)


misuv6
 Share

Postare recomandată

Pentru ca sunt de parere ca merita cel putin incercat, daca nu folosit.. Indraznesc sa ii deschid un topic si acestui brand de lubrifianti.

 

Are la momentul actual cele mai bune fise tehnice, alaturi de Redline (mai greu de procurat la noi in RO).

Este MADE IN USA si sunt sigur ca nu sunt sanse sa gasim, cel putin pentru moment, produse contrafacute (cum stim cu totii ca este cazul brandurilor foarte cunoscute in RO)

 

www.schaefferoil.ro Aici gasim toate informatiile despre produse, adresele complete ale distribuitorilor (in tara fiind un singur distribuitor in Timisoara, nu stiu mai mult detalii)

 

Dupa ceva research pe google am gasit numai feedback-uri pozitive. sunt foarte interesat de acest ulei. L-a folosit cineva? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uleiul este o legenda in USA.

Puteti citii mai multe pe forumul de pe  www.bobistheoilguy.com

 

inca de acum cativa ani citeam despre Supreme 9000™ 5W-40  ca ar fi excelent pentru PD.

 

Insa tot aici pe forum am citit niste discutii despre faptul ca momentan nu se aduce decat la butoi si ca ar putea fi sanse mari de altoire cu alt ulei ieftin.... 

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suna interesant. Daca s-ar gasi la un pret de pana in 200 ron l-as incerca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

teoretic nu ar trebui sa depaseasca 200 lei un bidon de 3.8 litri (1 galon) . pe international vad ca e 35 dolari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are la momentul actual cele mai bune fise tehnice 

care? de exemplu?

Modificat de jag
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata-mi un singur ulei 5w40 care este capabil de asa ceva:

 

http://www.schaefferoil.com/cmss_files/attachmentlibrary/TD%20Sheets/9000.pdf

 

evident, poate doar Redline sa fie langa...

 

HTHS 4,5 ?? Si in afara de aspectul asta... care producator mai ofera o asa fisa tehnica??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu am DPF, cunosc multi care merg cu el anulat. what's the point ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pointul e ca acest ulei nu este recomandat pentru motoarele cu DPF, iar eu am crezut ca al tau are

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate , intradevar, marele minus este ca producatorul nu face low saps.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata-mi un singur ulei 5w40 care este capabil de asa ceva:

 

http://www.schaefferoil.com/cmss_files/attachmentlibrary/TD%20Sheets/9000.pdf

 

evident, poate doar Redline sa fie langa...

 

HTHS 4,5 ?? Si in afara de aspectul asta... care producator mai ofera o asa fisa tehnica??

http://www.redlineoil.com/content/files/tech/Motor%20Oil%20PDS%205-13.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu momentan incerc motul-ul , dar intamplator eu sunt din Tm iar un coleg de facultate mi-a recomandat respectivul ulei (schaffers)  ptr ca el il foloseste si il stie pe importator,A spus chiar ca imi face o demonstratie cu nu stiu ce motor in miniatura care reproduce frecarea motorul in timpul mersului etc. Eu sunt genul de om care nu-mi asum riscuri gratuit si am zis ca nu cred , ca daca vine la butoi sigur il indoaie cu vreo ghioarla si eu nu bag asa ceva in motor , cu toate ca el a bagat in opel astra si cica tine 25k. Initial am crezut ca e nebun sa tii un ulei 25k in masina , de fapt si in golf v la fel face. Oi vedea in vreun an doi cum se mai comporta motoarele alea si va tin la curent :) Daca vor mai merge inseamna ca e bun uleiul :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uleiul clar e bun, dar sa fie Schaeffer, nu alte chestii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da , aia-i marea incertitudine :) Am sa merg pe motul tura asta , daca il bea si pe asta , incerc schaeffer`s.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!