Jump to content

Polar Fis si-a montat cineva?


invatacel
 Share

Postare recomandată

  • Administrator

Am avut asa ceva prin 2008-2009 pe R32 si l-am pus (acelasi device) si pe BKD mk5 . Interesant dar nu sa te faca sa zici wow.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu, dar  varianta mai simpla si mai ieftina de la Kufatec: E-Mfa.

M-a interesat pentru afisarea vitezei pe display si a cantitatii de combustibil din rezervor.

Arata si temperatura apei, a uleiului, turometrul si curentul din baterie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

polar fix shop site`ul official doar ca nu cred ca merita 260 E + plus transport .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, am montat si eu pe un Passat B7 - se intercaleaza pe mufa de can - intre mufa si unitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interfata de la kufatec se monteaza in spatele rcd-ului.

Problema e ca nu mai poti folosi interfata bluetooth premium, doar pe cea standard.

Interfata E-MFA ocupa locul celei bluetooth pe ecranul MFD-ului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, dispare meniul telefonului... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da,intr-adevar e cam scump....as lua second,dar nu gasesc in Romania....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit E-MFA... http://www.kufatec.de/shop/index.php?page=product&info=906    Il comercializeaza firma www.edotec.ro si cand imi soseste coletul platesc 770 roni.Care ar fi diferenta intre E-MFA si Polar Fis+ ?  si peste 3 ani as vrea sa imi iau Golf 6 si cred ca E-MFA nu merge pus pe el.

Modificat de invatacel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da vad ca nu merge decat cu bordurile rosii...model vechi. Nu merge pe ceasurile albe, cum are si Golf 6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am montat pe un Passat B7 - Polar Fis.... trimite mail la Kufatec si vezi ce zic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur nu merge decat cu bord rosu/albastru. Polar Fis merge cu toate si apar la el si update-uri .

E-Mfa  e mort de cand s-a nascut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
catalinmiti

Stiu ca este foarte vechi topicul...insa chiar sunt curios daca se mai gaseste asa ceva...eu as vrea pt Golf 5,fiind interesat de temperatura uleiului. Doar asta ma intereseaza deocamdata. Pe edotec.ro nu vad sa mai aiba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

catalinmiti

Acolo exista doar Polar advanced- care are multe chestii in plus care nu ma intereseaza si in plus, costa aproape 300euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pana la urma am discutat cu cei de la Edotec- chiar nu vreau sa le fac reclama- si mi-au importat ei cu 769lei. Am montat interfata si functioneaza normal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Dar .. daca as renunta la un parametru de pe display ceasuri .. s.ar putea introduce temp motor reala ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, dar trebuie sa vedem eeprom-ul,posibil sa-l putem modifica sa indice ceasul de la apa, temperatura reala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun.

Cu ce pot copia continut eeprim din ceasuri?

Vag can pro .. merge?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu avdi, vvdi, vvdi2, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Stie cineva data e necesara o anumita versiune de can-gateway pentru a nu avea surprize neplacute cu o interfata POLAR-FIS? Masina mea are retrofit la IC cu maxidot, si am versiunea K de can-gateway.

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!