Jump to content

Octavia 3 - componente aftermarket, chip tuning, intretinere...etc


barqqsanu
 Share

Postare recomandată

Are cineva idee unde as putea sa ma duc in București sa imi curat singur masina in interior avand in vedere aceasta vreme ploioasa, intunecoasa? Ma irita maxim sa vad ca nu pot face curatenie in ea acum..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti incerca intr-o parcare subterana la mall undeva. Sau la o spalatorie acoperita  , platesti un interior si te apuci singur de treaba.Eu fac de multe ori asa si nu m-a refuzat nimeni pana acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti incerca intr-o parcare subterana la mall undeva. Sau la o spalatorie acoperita , platesti un interior si te apuci singur de treaba.Eu fac de multe ori asa si nu m-a refuzat nimeni pana acum.

La mall exclus deoarece nu exista lumina, nu vezi nimic. Cel mai bine merge la o spalatorie acoperita unde sa fie lumina buna si sa vezi ceva totusi. Nu stiu ca locatie unde sa ma duc.. As dorii totusi niste locatii + pret. Se poate in privat ca sa nu fie discutii aiurea aici. Mulțumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Covorase auto Skoda Octavia III din cauciuc unde gasesc ceva link uri. pregatire pt iarna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite aici. Vad ca le-au schimbat. Eu de pe site-ul asta le-am luat, dar arata altfel si erau vreo 240 ron parca. Cam scumpe, dar altfel sunt ireprosabile.

 

LE: Scuze, am pus link de la O2. :) Uite aici pentru O3. Astea sunt si sunt f ok.

Modificat de TudorM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde gasesc si eu abtibilde cu emblema Octavia pentru capace jante aliaj (in afara de VItan :))?

 

Ms!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Covorase de cauciuc, originale, cod 5E1061550 cu inscriptia "Octavia", poti gasi la Porsche Inter Auto (link de pe site skoda.ro) la 196 RON, sau pe superskoda.com (Kopacek) cu 19.99 Euro, adica aproximativ 90 RON + transport. Eu am facut o comanda mai mare, si a meritat clar.

 

NU exista in limba romana forma ,,s-a meritat",  doar la manelisti, dar cred ca nu e cazul...

Modificat de lucian.1950
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era vreo promotie pe superskoda.com ? ca acum sunt : 39.99 E + transport

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai dreptate, imi cer scuze pentru dezinformare - am pus din greseala pretul de la alt reper. Oricum e mai ieftin, iar per total am iesit mai bine. Apropo de promotii, s-ar putea sa intre ceva reducere de 20% de sarbatori, merita urmarit. Eu n-am mai avut rabdare dupa ce a venit masina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

am observat cum arata "Heck-Blend" Art.Nr.: 367704 (http://vwforum.ro/topic/107299-octavia-3-20-tdi-dsg-just-another-car/page-3#entry2334151 / http://milotec.de/images/product_images/popup_images/3157_0.jpg?XTCsid=eda8464e25fa69f6096879a606035440 ) si imi surade tot mai tare sa fac comanda :)

 

 

 

M-ar interesa si  cu "Front-blend" Art.Nr.: 361804  (http://milotec.de/images/product_images/popup_images/3153_0.jpg?XTCsid=eda8464e25fa69f6096879a606035440) daca are cineva poze reale/dupa montare?

 

Mersi anticipat ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bogdann81: Da, am observat cele postate de tine (ai link si la mine in post)

 

Imi poti spune te rog care din ele le-ai comandat ? ( http://milotec.de/index.php?cat=c438_Heck.html&XTCsid=cd7d8f329803145b0773c229e54e8130) Sunt la 95 si 105€ , si cred ca singura diferenta sunt acele "evacuari", una vopsita, cealalta cu crom ( Rippen: silber

 

Mersi ^^

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am observat link-ul pe telefon :)

Diferenta este la difuzorul din mijloc care era argintiu sau negru lucios. Eu mi-am luat negru lucios si pe factura apare asa:

367704 Diffusor, Octavia III Sedan + Combi ABS black metallic , price 96EUR
Din ce observ este acelasi cod de produs ca in linkul tau
 
Partea din fata, am vazut o in niste poze reale si sincer nu mi-a placut, se vede destul de ciudat cand te uiti din lateral, ceva nu e la locul lui acolo, dar e chestie de gusturi.
Plus ca, trebuie vopsite, deci alti bani :)
Modificat de bogdann81
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru spate eu vad 3 produse:

 

Product No.: 367704 

Este cel comandat de tine, cu difuzor negru mettalic si rims gri (vopsit/spray) - poate ma insel dar asa vad in poze

 

Product No.: 368615 

Este cel ieftin, fara difuzor doar cele doua rims

 

Product No.: 36770415 

Si este cel care poate ma intereseaza pe mine, exact ca al tau, insa cu rims cromate (poate ma insel din nou insa scrie "Rips: silver")

 

Insa voi suna in ianuarie la eie si voi discuta cel mai bine la telefon, pentru o confirmare. Voi reveni ulterior cu o confirmare asupra "speculatiilor" mele sau cu alte detalii aflate apoi :)

 

O vinere placuta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca stii germana suna-i, atlfel e greu cu ei in engleza. Totusi pe email m-am putut intelege, dar raspund si se misca destul de greu.

Am gasit email-ul in care mi-au confirmat ca 36770415 are difuzorul argintiu . Eu tocmai asta nu vroiam , difuzor argintiu si am vrut sa fiu sigur ca mi-l trimit pe cel negru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Auch, la difuzor argintiu as face si eu urat :P

Da, stiu germana, voi discuta oricum si pentru livrare, sa vad care sunt conditiile, si revin oricum :)

 

Ms again de informatii. 

 

Cat despre cel frontal: aia este si dubiul meu, sa arate ciudat, cel din spate arata decent, si vazand si cum arata montat in poze la tine, chiar ma atrage :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plata eu am facut o prin paypal, livrarea prin DHL a fost 18 EUR, si a venit in 2 zile de cand am facut plata :).

Si la asta sunt nsite lucruri ciudate, gen se vad suruburile de prindere(sunt argintii), se vede si toba dintr-un anumit unghi, dar ca imagine de ansamblu este ok, schimba mult spatele masinii care din punctul meu de vedere nu este deloc frumos :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie spatele imi da cu virgula :)

 

Insa as face tigania pana la capat presupun, tinand cont ca nu voi avea acel spoiler mic pe spate.

 

Am gasit in aceasta dimineata si pe cei de la http://www.superskoda.com/, si o combinatie draguta ar fi -cred- si acea "instalatie" care o ai si tu + urmatoarele doua (O3L-RTSPL-V1 + O3L-RFSPL-RSPLUS ) ( http://www.superskoda.com/Skoda/OCTAVIA-III/Octavia-III-Limousine-rear-trunk-spoiler-V1 )

 

o3l-rtspl-v1.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici eu nu am avut eleronul, l-am pus ulterior..:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut baieti,

 

Am reusit sa instales kit-ul PLA 2.0 pe Octavia 3, insa am fost sunat de cei de la Avia Motors  ca nu reusesc sa codeze PLA-ul.

Mai jos sunt mesajele de eroare (din pacate pozele nu sunt f reusite). Are cineva vreo sugestie (eu nu ma pricep).

 

Multumesc pt un raspuns urgent!

post-141858-0-70171700-1419936492_thumb.

post-141858-0-95696700-1419936495_thumb.

post-141858-0-36699200-1419936498_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie incercat cu un VCDS original. Din cate vad, incearca cu o clona.

 

Odis-ul vad ca nu accepta codarea modulului care l-au instalat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Mi-as pune si eu Eleron dar ma frustreaza faptul ca trebuie gaurita masina.. Legat de masina de mai sus alba, are niste jante extrem de sexy

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!