Jump to content

Octavia 3 - componente aftermarket, chip tuning, intretinere...etc


barqqsanu
 Share

Postare recomandată

Ms mult de info, sper sa nu intampin astfel de probleme :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici Brady si nici Avia, nu imi pot garanta ca acest kit o sa functioneze la parametrii normali. Spre exemplu, nu imi pot confirma ca o sa am afisarea grafica pe unitatea Bolero.

Voi ce ziceti, imi asum un risc prea mare daca fac comanda de senzori, avand in vedere ca masina nu a fost prevazuta cu aceasta optiune?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai trimiti un email cu VIN masinii la cei de la care vrei sa comanzi si ii intrebi daca sunt 100% potriviti pentru masina, inclusiv sa ii vezi pe bolero. Si daca ei te asigura atunci spor la comanda, si le spui ca doresti sa primesti pe email ce trebuie modificat in coding. De unde vrei sa cumperi? Daca e tot de pe superskoda, nu cred ca o sa ai problema cu ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

malinici, toate reprezentantele zic asa....Nu iti asum niciun risc.

 

Cumpara kitt-ul, du-te si monteaza-l la ei ca sa nu pierzi garantia, apoi te duci la cineva cu VCDS si iti codeaza tot ce ai nevoie.

 

 

22_max.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@doggy - cars-equipment.com - de aici ii comand.

@Hayate - multumesc mult pentru incurajare :) Oricum vroiam sa imi asum riscul, dar parca ma simt mai confortabil cand mai primesc sfaturi pozitive :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai ca nu e niciun risc...si eu mi-am montat PLA2.0 dupa...raspunsuri de genul celui care l-ai primit tu am primit si eu de la dealer.

Stai linistit, pretul pentru montaj e foarte bun.

Nu mi-ai raspuns daca e vorba de AVIA Pantelimon sau de AVIA Militari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum se activeaza inchiderea automata a usilor dupa o anumita viteza ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, la pagina 49, dupa cum spune si warlock:

 

http://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/Data/en/Octavia_5E/05-2014/Radio/Bolero/A7_Octavia_Bolero_InfotainmentRadio.pdf

 

 Opening and closing

First read and observe the introductory information given on page 44.
› Press the button CAR →  → Opening and closing.
■ Window operation - Window operation settings
    ■ Conven. opening: - Set the convenience opening feature
     ■ All windows - All windows
     ■ Driver window - Driver's window only
     ■ Off - Deactivates the convenience opening
■ Central locking - Settings for opening and closing of doors
    ■ Door unlocking: - Set the door unlocking feature
     ■ All doors - All doors
     ■ Single door - Driver's door or driver's or passenger door with KESSY system
     ■ Vehicle side - Doors on the driver's side or on the driver's or passenger's
         side with KESSY system
■ Automatic locking - Activate/deactivate automatic locking when starting off
■ Acoustic confirmation - Activate/deactivate acoustic signals when locking/unlocking
the vehicle with an anti-theft alarm system
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La voi nu a venit masina cu manual si pentru sistemul multimedia, pe langa cel general? Folositi cu incredere, ca doar dureaza mai putin decat sa vii sa pui o intrebare de gen RTFM pe forum. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De-am fi pe Facebook, ti-as da like, TudorM ! :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

era bifat din fabrica da nu mergea am debifat si am rebifat si a mers . ms 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A schimbat cineva becurile de la lampi in interior ? As vrea sa pun unele albe si luminoase ca astea galbene sunt cam slabute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti! Am o octavia 3 de 1 an si e nivel de echipare ambition => nu are asa multe optiuni. De unde pot cumpara si cam ce pot pune pe ea ( gen full! Vreau sa pun tot ce se poate pe ea indiferent de cost!!) ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bine o vinzi si iei alta cu tot ce vrei, "full"...daca tot vreisa spargi banii de doua trei ori decat nu ai avut acum un an.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Are cineva idee ce ar insemna din perspectiva costurilor inlocuirea farurilor cu halogen cu unele cu xenon?

E o investitie pe care imi pare rau ca nu am facut-o la inceptut dar vorba aia...da-i doamne mintea romanului de pe urma...

Acum ma gandesc tot mai serios insa nu am vazut decat doua variante:

reprezentanta - scump dar calitate

magazine de colt de bloc - ieftineala si rezultat prost (nu treci nici ITP-ul cu ele, sa nu mai vorbim de alti participanti la trafic care ar vrea si ei sa traiasca)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cand te uiti la linkul postat de OctaviaYUB sa stii ca ce vezi acolo sunt doar 'carcasele' farurilor. Adica nu au unitatea de xenon si nici becurile... si alea mai sunt cateva sute bune de euro. Sa nu mai zic ca-ti mai trebuie si sensorii aia care regleaza farurile pe verticala si cei 'misca' farurile stanga, dreapta.

 

Deci un cost de mai bine de 1500 euro care sincer, nu stiu daca merita platit...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parca vindea cineva aici un astfel de set..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Credeti ca merita un astfel de kit pentru a nu schimba unitatea Bolero si pentru a avea si navigatie?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!