Jump to content

Sfaturi achizitie Polo 6N si 6N2


micu
 Share

Postare recomandată

am si o intrebare. Cat e taxa pt un Polo 6n2 in doua usi din 2001 motor 1.9 sdi. Sau daca stiti daca e euro 3 sau euro 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • negoctav

    13

  • arhigeo

    13

  • Jacku

    11

  • r4ulik

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Da, tot ce e pe polo diesel e euro 3

poti verifica din talon dupa ultimele litere din serie, e3/d3 = euro3

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare tuturor, 

 

Stiu ca sunt off topic dar nu am gasit topic in legatura cu asta si nu pot deschide altul nou fiind nou pe forum.

Am un Polo 1.9tdi din 99' cu 90cp, si nu gasesc niciunde manual de service, nici pe forum, nici pe net, nicaieri. 

Mai are cineva aceasta motorizare, si stie sa imi spuna la ce interval trebuie schimbata distributia? Masina Are 289.000km, ultima oara a fost schimbata la 207.000 in 2010, am vazut ca pentru motoarele astea la unele se schimba ba la 90.000 ba la 120.000km. 

Stie cineva sa imi spuna exact? Sau eventual daca stiti sa imi spuneti cum pot verficia daca e pe duca cureaua de distributie. 

 

Multumesc si scuze de offtopic! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are 5 ani distributia aceea, 90 de mii km. Asa ca eu zic sa o schimbi. Nu merita sa te risti sa astepti sa treaca timpul / km. O curea de distributie se verifica vizual, dar nu e exact pentru ca poate avea crapaturi foarte foarte mici. Decat sa strici motorul mai bine dai acum cateva sute de lei, dar o schimbi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare. Stiti careva cat e taxa la un Polo 6n2 din 2001 1.4 tdi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am calculat. imi da in jur de 300 euro. E posibil sa nu imi iese iasa masina euro 3 la rar?

Modificat de B_o_g_d_a_n
...cu placere :)
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, toate motoarele 1.4tdi ies E3

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai am o intrebare daca nu deranjez. Cat ma costa sa inscriu un polo 6n2 1.4 tdi. Adica rar+taxa si tot ce mai trebuie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cartea parca era 50 euro, iar taxa o calculezi pe siteul ANAF in functie de emisiile CO2, vechimea masinii, cmc, putere, etc ; in rest, mai iei in calcul numerele, rca-ul, taxele la CEC si toate cele ; daca scrii pe google " acte necesare inscriere autoturism " gasesti tot ce ai nevoie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In functie de varsta proprietarului pe numele caruia trebuie sa faci RCA - ul , taxa poate fi mai mica decat RCA-ul , mai mare sau la fel de mare :).. . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
Adelin Lucian

Salut am un seat toledo 1.6 16v 2003 BCB nu prea imi place cum trage si as dori sa il schimb cu polo gti 6n2 2001 si baiatu sa imi mai dea diferenta
Il schimb deoarece nu prea trage toledo meu si as dorii ceva mai sportiv ar merita sa iau polo gti 6n2 2001 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut , am si eu un vw Polo 6N si as fi interesat sa ii pun o navigatie . intrebarea este daca ii pot pune, atasez o poza cu bordul .

Multumesc

received_231517833892810.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Bogdan Moraru

Salut, aici cred ca ti-ai raspuns singur. Nu ai unde sa o pui...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor. Urmează să cumpăr un polo din 2001 1.4 benzină. Mai multe detalii nu am pentru că urmează să o văd peste 2 ore. Ce părere aveți și  optiuni ar trebui să aibă? In legătură cu consumul mi se pare cam mare ce am citit pe acest forum, adică 9% in oras. Care versiune e mai buna, de 75 cp sau 100 cp? Vă mulțumesc anticipat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Varianta de 75cp are curba de cuplu mai buna, consumul depinde de oras si anotimp... 9% e maricel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!