Jump to content
Edy E

GTI Ed35

Recommended Posts

Edy E

@rudiRUD au iesit bine, au mici impefectiuni care se vad daca te uiti atent, dar pe masina nu cred ca se vor observa (m-am uitat doar la o janta, restu sunt infoliate), mai ales ca vor fi folosite doar iarna si cel mai probabil nu vor fi curate marea majoritate a timpului :))

Edited by loghy
quote post anterior
  • Upvote 1

VZL

Frumos gti :)

Edy E

@VZL nu-i rău :)))

Edited by Edy E

Edy E

De cand am luat masina ma tot gandeam sa fac retrofit la RVC, dar am zis ca nu dau 500+€ nici batut... Pierdeam vremea pe ebay si am gasit din intamplare in UK camera si cablaj complet pt retrofit, 100 lire. Yay 😊 Deci curand bifam si optiunea RVC in emblema :D

Edited by Edy E
  • Upvote 2
  • Like 1

z e n i t h

e o optiune nice to have, dar foarte nefiabila din pacate. la a mea s-a stricat cablajul de 2 ori si reparatiile m-au costat "decat" 150 euro

fabians

Ai facut retrofit sau e din fabrica? Eu spre exemplu am aproape 3 ani de cand am masina si nu am avut probleme cu RVC.

z e n i t h

optiune de fabrica

e doar o chestiune de timp/ km parcursi. in cele din urma toate cedeaza.

masina mea are 10 ani/ 215.000 km

Bebeee

Ai mers mult cu spatele :lol:

Tot fain ramane GTI-ul asta 😎

• Upvote 1

mad_kat

Stiu ca e dragut ca retrofit - dar ca posesor de golf nu reusesc sa inteleg la ce trebuie camera. Cand masina "se termina" la geamul din spate (+ un pic de bara usor de estimat) - nu are portbagaj, bena sau 8+1 locuri...

• Upvote 1

Ebi

Sa vezi daca vine vreo masina cand iesi cu spatele in trafic din parcarile in spic.

• Upvote 3

Edy E
11 hours ago, z e n i t h said:

e o optiune nice to have, dar foarte nefiabila din pacate. la a mea s-a stricat cablajul de 2 ori si reparatiile m-au costat "decat" 150 euro

Sper sa n-am probleme. Cablajul nou pt camera low line e 55 euro pe carsystems.eu

3 hours ago, Bebeee said:

Ai mers mult cu spatele :lol:

Tot fain ramane GTI-ul asta 😎

Multumesc! :D Abia astept sa-l vad cu jantele noi. Acum arata excelent cu astea originale vopsite. Toata ziua ma uit la el :))

2 hours ago, mad_kat said:

Stiu ca e dragut ca retrofit - dar ca posesor de golf nu reusesc sa inteleg la ce trebuie camera. Cand masina "se termina" la geamul din spate (+ un pic de bara usor de estimat) - nu are portbagaj, bena sau 8+1 locuri...

La cat a costat era si pacat sa nu o iau :) Am PDC fata-spate dar am vrut si camera... Piticii mei, cum a fost si clusterul color :)

Edited by Edy E
  • Upvote 1
  • Like 1

Cosmin ZKG

Nu strica și camera sa o ai in portofoliu :) 

Nu mai intrasem de mult prin zona, dar mașina ta arată superb in continuare ! Și devine incet visul oricărui pasionat de GTi sau Golf mk6, așadar devine și visul meu ! 😎 Congratz ! 

• Like 1

VZL

Frumoase jante...cred ca trage ok pe autostrada. Zic bine nu ?

Alex.S3

sa ne spui ce diferenta ai la tractiune fata cu jante mai usoare ? ar trebui sa fie mai slaba aderenta, teoretic....

Edy E

@Alex.S3 vedem la primăvară :)

Edy E

La multi ani tuturor! 🥂 🎉

ypQKwWg.jpg

• Upvote 2
  • Like 3

Edy E
Posted (edited)

Au venit :) Nu reusesc sa fac sa apara pozele mari, ma bate site-ul de upload azi :))

k4knQf6.jpg

KwuWZhO.jpg

Edited by Edy E
  • Upvote 5
  • Like 4

Edy E

Dupa lupte seculare am reusit sa ajung in tara :) Luni trecem la treaba :D

QAUFIwr.jpg

• Upvote 4
  • Like 1

4ddy23

Chiar vrei sa îți iasă ochii din orbite când o să dai in frâne!! 🤣 Spor la treabă !