Jump to content

GTI Ed35


Edy E

Postare recomandată

catalinmiti

Foarte bine arata masina. Sper sa nu mai apara si problemele cu DSG-ul. Capacul vechi de motor nu poate fi taiat cumva sa nu se vada si sa ii faca loc si admisiei?

Link către comentariu
Publicat (modificat)

10x :) Cred ca poate fi taiat dar nu vreau sa intru in el. Cand o sa o vand pe viitor vreau sa am piesele originale intregi.. Capacul de la motor, downpipe-ul, etc. Plus ca arata foarte misto cel de TTS :D

Nu a mai facut figuri cutia de cand s-a facut recalibrarea, sper sa fie OK

Modificat de Edy E
Link către comentariu
catalinmiti

Inteleg ca arata mult mai bine cel de TTS, dar un alt capac identic cu al tau nu ar merge luat pt taiat? poate iesi mai ieftin

Link către comentariu
Publicat (modificat)

100% ies mai ieftin, nu m-am interesat. Ori il tin fara capac, ori cu cel de TTS. Cel original nu-mi place deloc :)

 

11141192_1055197631174604_55569850035421

Modificat de Edy E
Link către comentariu

:D

 

IMG_2153.jpg

 

Pe 3 iulie sunt programat sa fac downpipe-ul, voi merg pe varianta de 3" cu catalizator de 200cell. Catback-ul ramane stock (momentan)  :)

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Edy, in poza cu capacul de TT, acea piesa din carbon este un capac peste filtrul conic de sub?

Link către comentariu

Extraordinara admisie. Pacat ca si pretul este la fel de urias.

Link către comentariu

Ti-am scris pe forumul BMW, mi-a picat fisa cand am ajuns inapoi in Constanta ca esti si aici. Data viitoare cand mai ajung ma opresc pe la voi :) Aseara eram putin pe fuga

Link către comentariu

Curățică :) Mă mănâncă să comand un set de arcuri Sportline, mai aștept cateva zile să văd dacă îmi trece :))

F7B46F11-7E5E-444D-AD2A-56AA14F52034.jpg

EC8418DB-63F9-493C-B55D-8C59C65B322B.jpg

IMG_2201.jpg

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Poti sa il (setul) comanzi de azi...nu mai pierde timpul.  :D

Link către comentariu

I am a weak man.. Macar le-am luat la un pret bun :D Maine merg sa vad cat costa si flansele de RS3

 

Screen%20Shot%202015-06-12%20at%2002.03.

Modificat de Edy E
Link către comentariu

hmmm, mai bine luai cu 20mm , 45-50mm mi se pare prea mult, dar ca idee vezi ca ai gresit codul arcurilor, la DSG difera arcurile

Modificat de Roberto666
Link către comentariu

E OK codul, imi vor trimite E20-85-014-02-22.

 

Axle weight VA to 1130 kg

Axle weight HA to 930 kg

 

Masina mea avand 1070 cu 890 :)

 

Screenshot din catalogul online Eibach:

 

Screen%20Shot%202015-06-12%20at%2001.17.

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Ce pret bun ai gasit,daca si codul este corect  :icon_bounce: ai facut o treaba buna.Cand ajung ?

Link către comentariu

100% este bun codul :D

Am mai luat in trecut arcuri de la vanzatorul asta, sunt la al 3-lea set de la el. Pana vinerea viitoare ajung sigur.

Normal erau mai scumpe, dar se pare ca i-am facut o oferta de nerefuzat :))

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Poti merge si pe flanse Febi sau Swag fara prob. Banuesc ca vrei sa le pui pe cele de rs3 ca sa nu pocneasca la viraj.

Link către comentariu

Da, am inteles ca sunt mai bune si putin mai dure/rigide decat cele stock de GTI.

Tradez marca

1CF39AE8-BA0A-448F-8AAA-20A1F110FFDC.jpg

Am condus A45 AMG, nu m-a dat pe spate. Acum astept sa ma dau putin cu C63-ul nou

Modificat de Edy E
Link către comentariu

E frumos foc. Am venit din test cu C63 acum. N-am cuvinte, sincer. Geniala masina. Daca vrea cineva un rinichi, PM :))

Link către comentariu

Am mers pe SKF la flanse, am vazut ca le ridica in slavi americanii. Sa vedem daca e ceva de ele :) Am luat pe fata modelul de RS3 si pe spate de GTI.

 

Daca tot se umbla pe sub masina am comandat si o mare parte din suruburile de la punte, inclusiv cele care se lungesc pt ca am depistat acum ceva vreme un "clank" sub masina si am realizat ca de la ele e. Le-am strans cand am schimbat uleiul si au incetat dar vad ca acum iar incepe sa se auda din cand in cand

 

IMG_2546.jpg

 

IMG_2547.jpg

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Dar cu ce sunt mai bune alea de RS3 ? Oare sunt mai rezistente?

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!