Jump to content

Octavia 2 1.9 TDI 105 CP vs Peugeot 307 1.6 110 CP


fujitzuSkoda
 Share

Postare recomandată

Aruncati o privire si la www.carsurvey.org

Asa aveti o sursa obiectiva in compararea fiabilitatii celor 2 modele care fac obiectul acestui versus.

O2 >> P 307 ! :emthup: B)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aruncati o privire si la www.acea.be

Asa aveti o sursa obiectiva in compararea vanzarilor in anul 2005 a celor 2 modele care fac obiectul acestui versus:

skoda are nevoie de 4 ani prolifici ca sa vanda in europa cat vinde peugeot intr-un an prost. asta ca sa nu mai vorbim de cifra cumulata pe ultimii ... n ani

date concrete - vanzari 2005:

-skoda 283 mii unitati, 2% din piata europeana

-peugeot 1087 mii unitati, 7.5% din piata europeana

asa ca momentan skoda mai are de crescut. inca mai astept raspuns la intrebarea: "ce motoare fabrica skoda?"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca se gandeste intre O2 si 307 inseamna ca nu il deranjeaza un portbagaj mai mic. De accea ma gandesc ca un mk v nu l-ar deranja. Putin offtopic.. insa daca tot se ajunge la o O2 "cheala" nu e mai bine o fabia "full". E corect ca e diferenta mare de dimensiuni.. insa daca nu ai nevoie de spatiu, a se citi portbagaj, sau de 5 locuri o fabia e super ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nivelul Ambiente la O2 nu face masina cheala. E o masina corect echipata cu AC semiautomat, CD player geamuri electrice in fata, airbag-uri frontale, ABS cu frane pe disc fata-spate, inchidere centralizata.... Cu diferenta pana la 15000 CIP mai merge un ESP, faruri de ceata si probabil culoarea metalizata...

Nu are rost sa interferam cu oferte alternative gen Golf5...Alternativa Peugeot 307 vine justificata de pretul mai mic aka reducerea promotionala Starline.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un ajutor suplimentar gasesti in explicatia lui Aer Curat pe un topic separat, 'De ce mi-am luat Skoda' si ai sa constati ca ceea ce este scris acolo subliniaza avantajele unei masini Skoda, indiferent ca este Fabia sau Superb. Personal as cumpara Octavia fara regrete. De ce nu faci un test drive cu amandoua, conteaza mult si cum te vei simti in fiecare dintre ele. Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

multumesc celor care mi-au dat raspunsuri despre masinile lor.....am ales Ocatvia 2 si urmaeaza sa merg saptamanile astea 2 sa fac actele...am ales urmatoarea config...pachet drumuri grele, maxi dot, 4 difuzoare suplimentare, esp, aibaguri laterale, tpm, climatronic,jumbo box...la culoare mai am de vazut...dar ma voi decide intre timp...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!