Jump to content

Portbagaje auto (aeriene)


recxd
 Share

Postare recomandată

E vremea concediilor, nu am gasit un topic asemanator, rog moderatorii sa uneasca daca exista.

 

Deci, caut un portbagaj auto solid, aerodinamic, 270-330 l, din ABS ( NU PLASTIC ), nu vreau neaparat brand dar sa fie accesibil si pe culoare deschisa. Nu suport negru care atrage praf si caldura.

Thule ofera la peste 12 milioane ce caut, deci enorm.

Bermude ofera 910 dar numai in Polonia din cate am gasit, in RO este 3300, pe negru, oribil, si mai scump cu mult decat in Polonia !

Restul producatorilor ofera fie plastic, fie ABS dar cu incuietori de proasta calitate.

 

Asadar astept recomandarile voastre, magazine, site-uri in Bucuresti... si daca folositi acel portbagaj sa-mi spuneti cu cat v-a crescut consumul.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Eu folosesc asta:http://www.portbagajeauto.ro/cutii-portbagaj/junior-x-treme-400-negru-metal-dual-side-portbagaj.html

Este si pe gri,am primit 5 ani garantie pe el,nu am avut probleme cu el pana acum(il am de 4 ani).

Nu este cea ce cauti,dar pe site-ul respectiv au cam de toate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Putine impresii pe un forum cu zeci de mii de useri, chiar daca multi fantoma.

Thule...am ramas dezamagit de sistemele de inchidere de la Pacific 100.

Roof land...am fost, au numai plastice, nimic din ABS.

 

Mai astept opinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut 

 

Personal inca nu detin un portbagaj de plafon .  Pana acum pentru concedii am inchiriat diferite modele ( 3 la numar)  dintre care doar unul mi-a lasat impresie foarte buna :  Thule motion 200  - http://www.thule.com/en/is/products/carriers-and-racks/boxes-and-baskets/roof-boxes/thule-motion-200-_-620200   ,  vine pe negru glossy si argintiu .  Mai folosisem ceva de la bermude care nu mi-a placut deloc. 

 

Intr-adevar este putin cam scump ( pretul lui se invarte undeva pe la 1900 lei )  nu stiu sigur din ce material este facut. 

 

Am folosit bare transversale ThuleAerobars impreuna cu acest portbagaj : 

- Calitativ este ok OK 

- Ca sunet mi s-a parut cel mai ok din cele folosite , am mers si cu 150km/h cu el si tot mi se parea acceptabil sunetul. 

- Consumul marit a fost intre 0,7-1L la suta de kilometrii  fata de cel de la bermude care ajugea si la 1,5 L la mers moderat. 

- Accesibil , usor de incarcat , deschidere pe ambele parti . 

 

 

Eu pana acum am inchiriat de 3 ori portbagaje auto pentru concedii , deja ma gandesc serios sa achizitionez un portbagaj si mai mult ca sigur acest model va fi in topul listei mele.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inchirierea e o afacere doar pentru cei care ofera, nu pt noi ca si clienti...

Consumul e normal sa creasca si cu 2 litrii daca mergi cu viteze mari, eu ma gandesc la croaziera normala, 90-100 km/h.

 

Alte pareri ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Salut ,

Va prezint o poza cu cutia de portbagaj achizionata pentru o Skoda Superb 3 Sedan

Portbagaj : Thule Touring M glosy black

Greutate maxima admisă 50 kg

Viteza maxima de deplasare 130 km/h

Bare transversale : Thule Wingbar cu thule rapid System kit 1726

Greutate maxima admisă 70 kg

Pentru moment sunt mulțumit de portbagaj  .nu l am  testat încă  la un drum foarte lung .la viteza de 120 km /h zgomotul este acceptabil.

 

received_1615257208605899.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!