Jump to content
PSYLUC

Golf 7 - Actiuni Service Oficiale

Recommended Posts

MagicPenguin
On 8/13/2015 at 10:37 AM, Navi said:

Mai exista in prezent o metoda online pentru a verifica actiunile oficiale pe baza VIN-ului? Link-ul respectiv nu pare sa mai fie de ajutor.

• Upvote 1

BalkanHL

Am primit azi scrisoare sa ma prezint in service pentru verificarea a nu stiu carei suduri la capapeaua spate pentru ca in caz de accident poate sa se smulga si crea probleme grave.

Codul actiunii este 72H8 si priveste masinile produse in 2018 (nu toate)

PS. nu traiesc in RO deci as fi curios daca si la noi se face rechemarea asta

Aerofan

La Infotainment am o actiune de rechemare, am aflat de ea cand am fost sa-mi activez ceva buton in masina.
91U9 - Reprogramare unitate Discover Pro
Pe net nu pot gasi nimic documentatie si care Discover Pro sunt afectate (sunt zeci de versiuni). Discover-ul meu Pro a fost (pentru ca il schimbasem inainte de a ajunge la reprezentanta) 3G0 035 043 A. Poate ajuta pe cineva informatia :D 

sergiu_88

Se face si in Romania rechemarea cu canapeaua spate. Am fost eu cu golful meu dar nu au schimbat nimic, pentru ca nu a fost nevoie.

• Like 1

ddgheorghe

Am notate 3 rechemari în Germania la al meu mk 7 variant, 110kw,1.6 tdi, 2016, și anume: 24cp, 46g7 și 20y9.
Am cautat pe net dar nu m-am lămurit.
Vă rog, ma poate ajuta cineva cu aceste coduri? Mulțumesc!

Dominic

Salut,

24CP - software updated to data bus diagnostic interface" - apparently due to a possible battery drain issue;

46G7 -  is a Service Campaign/Product Enhancement and not a recall  to fix an Auto Hold issue(update is for 2wd manual models. It is to resolve issues with the parking brake/auto hold not disengaging on occasion and to address an occasional issue where the parking brake does not engage upon turning the car off);

20Y9 - fuel supply line installation(According to the dealer, the measure "Laying the fuel supply line" affects exactly one cable tie, which must be removed to prevent the fuel line from fatigue breaking. This can only be done with the 1.6 TDI engines);

Cel mai bine poti da o fuga pana la dealer si sa le faci o intrebare legata de recall sau actiunile de service legate strict de VIN-ul tau.

Numai bine.

Xman_ghio
On 3/11/2018 at 4:39 PM, MagicPenguin said:

Mai exista in prezent o metoda online pentru a verifica actiunile oficiale pe baza VIN-ului? Link-ul respectiv nu pare sa mai fie de ajutor.

Salut!

Am si eu aceeasi intrebare - mai exista o modalitate de verificare pe baza VIN-ului?

Merci mult!