Jump to content

Volkswagen Bora 1.6


DClaudiu

Postare recomandată

Da, am antifurt. Ne auzim in privat daca e :D

Link către comentariu
  • 9 months later...

Va salut! Am o intrebare, doresc sa-mi iau ornamentele pentru pedale gen audi TT. Am vazut pe internet foarte multe la un pret acceptabil dar aftermarket. A pus cineva aftermarket? Sa mai astept un pic si sa-mi iau originale? Un set original e in jur de 200, fara footrest, acela mai e inca vreo 250.  

Link către comentariu

am pus eu Am pe golf, se potrivesc ok-ish (trebuie putin bricolata pedala de frana).

fara footrest, ala il gasesti doar original 

Link către comentariu

Pt. generatia MK4 gasesti doar setul de pedale, potrivesc perfect doar pedala de frana nu sta strans, dar eu am rezolvat-o cu poxilina si e cimentata deja de 2 ani fara absolut nici o problema.

Pt. footrest, poti lua kit de Golf 6-7 sau Octavia,vezi aici si il adaptezi.

Idea e ca ambele seturi cumparate sunt mai ieftine decat 1 set OEM  ?

Mai e varianta de footrest plat, vezi aici , ce se infileteaza peste cel de plastic in suruburi dar nu sunt fan, ca si aspect parca lasa de dorit (fiecare face ce vrea, gusturile nu se discuta)

 

 

 

 

Modificat de cxr2test
Link către comentariu

La pedale poti lua linistit de la chinezi, eu le am de vreo 3 ani si peste 50000km si se prezinta foarte bine, iar footrestul cel de audi tt merge la fix.

B88A11B7-3FC0-44CD-937F-8E0B6DB1E399.jpeg

Link către comentariu

Multumesc pentru pareri, ideea e ca imi era teama ca cele de la chinezi sa nu aiba acea aderenta, cauciucul sa nu fie prea plastificat ca pe urma sa fiu nevoit sa port ciorapi peste adidasi. :)) 

Link către comentariu

scartaie cand esti ud pe talpa dar aderenta e buna.

ti-am zis, doar sa lucrezi putin la pedala de frana.

citeste pe aici pag 99

 

Link către comentariu
  • 9 months later...

La multi ani tuturor !! Sa avem parte de un an 2020 mai bun, multa sanatate si realizari, iar nu in ultimul rand un an fara probleme pentru masinutele noastre! ?

 

Anul acesta masina a fost cuminte si a venit mosul.

80026204-2552390681661487-64715613303891 80191212-561591714398943-856793056830449

 

Modificat de DClaudiu
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!