Jump to content

GOLF 6 - BI-FUEL


delk
 Share

Postare recomandată

Va salut ! 

Doresc sa-mi achizitionez un GOLF VI cu GPL din fabrica. As dori parerea vostra despre acest motor.
Nu prea am vazut multe.

Motor 1.6i LPG + benzina

Multumesc anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Destul de bun motorul.

 

Eu nu am avut vreo problema cu el. 100k KM

300-450KM cu un plin de gaz, depinde de unde il ei si ce stil de condus ai.

A...s-a ars o electrovalva ( ceva pe acolo in spate ) si m-a costat 150ron, in rest, mentenanta si schimburi de ulei!

Modificat de iFlash
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Ai idee ce brand este instalatia gpl din fabrica? Poate e inscriptionata pe undeva ceva sa stim ce instalatie este.Eu din ce am citit producatorii de masini apeleaza la brand-uri consacrate (brc,prins,viale,landi renzo,akme..-) si acestia le adapteaza la modelul respectiv de masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...
On 8/23/2014 at 7:30 PM, iFlash said:

Destul de bun motorul.

 

Eu nu am avut vreo problema cu el. 100k KM

300-450KM cu un plin de gaz, depinde de unde il ei si ce stil de condus ai.

A...s-a ars o electrovalva ( ceva pe acolo in spate ) si m-a costat 150ron, in rest, mentenanta si schimburi de ulei!

Salut,

Si eu am o masina cu instalatie de fabrica similara (Seat Altea XL Bifuel), imi poti spune unde ai fost sa o repari? Nu imi merge instalatia de ceva vreme si nu reusesc sa gasesc un service care sa se ocupe de ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

Mi- am cumparat un golf 6 bifuel din germania. A schimbat cineva butelia, la o masina vw cu gpl din fabrica? Eu am intrebat la un service specializat pe gpl in Pitesti si au zis ca pe langa butelie, mai trebuie schimbata conducta pana la motor si alte piese pe langa ea, cica e o lucrare destul de dificila. Asta pentru ca nu au butelie identica ca cea de pe masina. A mea expira in 2021, pana atunci trebuie sa gasesc o solutie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi la un magazin de piese auto sau la o reprezentanta VAG si comanzi dupa seria de sasiu 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Discutiile despre ce service face inlocuirea buteliei va rog sa le continuati in aria corespunzatoare, unde au fost mutate. 

Multumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!