Jump to content

CD Player Audi Concert/ Symphony


fan_stiinta
 Share

Postare recomandată

trebuie desfacut si vazut ce e cu el..... daca e de la lentila, se poate incerca curatarea ei....daca nu da rezultat, trebuie inlocuita - altfel, poate sa fie si de la mecanism - mai rar, dar se intampla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mariuscj

    7

  • F l o r i n

    5

  • paul_e88

    4

  • fan_stiinta

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cu ce as putea sa curat lentila?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu un CD de curatat lentile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK.O sa incerc,sper sa mearga.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Pe forumul electronistilor, baietii de acolo spun : curatarea cu acel cd face mai mult rau decat bine

Eu am curatat cu acel cd si nu a facut nimic

Audi concert 2 am si eu si tot cu probleme (toate au avut probleme, recunoaste doar cd original sau cd marca foarte buna scrisa la viteza mica  < 12 ) , dar la un moment dat le va refuza chiar si pe acestea (e net-ul plin de plangerile impotriva acestui sistem)

Solutii de rezolvare (ale mele ) :

1. Trimit playerul original unei persoane (gasit pe forumul electronistilor) care spune ca il repara (schimba  blocul optic care doar acesta costa 100 euro, fara manopera). Suntem in negocieri

2. Il inlocuiesc cu un player decent de pe piata (mai trebuie o rama adaptoare, aspectul nu va fi unul foarte ok, dar asta e)

Inca nu m-am hotarat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu iti merge deloc pe cd?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si al meu merge probabil ca al tau... cand vrea.. 1 cd din 4. Si am mai observat ceva, al meu incalzeste foarte tare cd-urile. Atunci trebuie stins pt minim 15 min.

Eu m-am saturat de el, mi-am comandat rama aceea aditionala de pe okazii.ro, iar in weekend imi cumpar un player (card si stick)

Daca vrei sa discutam mai multe, ne auzim pe privat

Cu stima,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

....daca nu da rezultat, trebuie inlocuita 

 

 

schimba  blocul optic care doar acesta costa 100 euro, fara manopera

 

 

din pacate cam acesta este solutia, in cele mai multe cazuri....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact asa face.Merge doar cand vrea.Astazi din mai multe incercari am reusit sa ascult o melodie,dar si aia tot sarea,dupa care a dat CD ERROR.

Am vazut pe alte forumuri ca la altii nu mai pot scoate CD-ul afara.Eu il pot scoate,dar are totusi o mica intarziere,inainte sa apara problema asta scoatea CD-ul destul de repede.

Am sa duc azi CD Player-ul la un electrician aici in Cluj sa vad daca ii poate face ceva.

Va tin la curent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut probleme cu RCD-ul meu si s-a rezolvat prin CD de curatat lentila. Probabil nu a fost foarte murdara lentila...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am scos CD Player-ul de la reparat,dar tot asa face.Merge foarte bine pe radio,dar pe CD merg vreo 4-5 melodii,dupa care da CD ERROR.

Cred ca am sa-mi caut unul prin dezmembrari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salutare!

Am o intrebare legat de radio-ul de pe A3 8l : se poate monta un RCD300 in locul sau?

Merge(ideal ar fi plug&play :D ) , sau are nevoie de adaptari speciale, sau nu se potriveste de loc?

Pentru ca dpdv al design-ului cred ca l-as prefera in locul oricarui player AM...

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut,

Eu sunt la al doilea Symphony pe masina mea, aceeasi problema , cd error ... ca si rezolvare, la mine ....  se poate folosi conecta la aux din el un ipod, se aude super bine, ai acces la multa muzica si nici nu se strica aspectul masinii ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa am ales si eu sa fac.Am luat o magazie de CD-uri digitala marca Yatour,care poate reda muzica de pe stick,card si ipod. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salutare ! Am un cd player Concert 2 ca cel din imagine pe un A3 8P. Mentionez ca masina are pregatire pentru telefon prin car kit legat la acest sistem audio.

 

La o simpla privire in VCDS pe modulul de telefon am observat la Adaptari mentiunea Bluetooth si optiunea de a schimba codul pin Bluetooth care e setat by default la 1234.

 

Intrebare mea este daca chiar are asa ceva sau nu ?

 

Am incercat cu un smartphone generatie noua capabil de Bluetooth 4.xx sa caut un device in masina imediat dupa ce am pus contactul si nu dupa mai mult de 30 secunde dar nu am gasit nimic. Mai apoi am incercat un telefon mai vechi cu Bluetooth 2.0 gandindu-ma ca masina fiind 2004 este nevoie un device mai apropiat de varsta masinii iar rezultatul a fost din nou negativ.

post-10002-0-20736600-1432507773_thumb.j

Modificat de Tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu modulul de bluetooth ii sub scanul soferului..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci ma apuc de cautat. 

 

Totusi ma gandesc ca nu imi apareau optiunile de schimbat pin bluetooth daca nu avea ceva de genul. Mai astept pareri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai bluetooth, ai doar pregatire pentru telefon. Cel mai probabil modulul pe care il ai este cel simplu - 8P0 862 335 - fara nici o litera la coada, asta s-a pus in 2004.

 

Vezi aici:

http://www.audi-sport.net/xf/threads/part-no-8p0-862-335-d-bluetooth.47108/#post-447321

 

Avantajul e ca inlocuind modulul cu unul cu suport BT, totul va fi plug and play, mai e nevoie doar de codare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Salutari, ma poate ajuta cineva cu o problema legata de un cd player care cere cod , la un audi a3 ? am schimbat bateria si acum scrie SAFE pe display ! multumesc anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari, ma poate ajuta cineva cu o problema legata de un cd player care cere cod , la un audi a3 ? am schimbat bateria si acum scrie SAFE pe display ! multumesc anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate, acum trebuie codul ca sa il deblochezi.... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este al 3-lea topic in care scrii aceeasi problema. Nu crezi ca ajunge unul singur ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum o oră, Al Bundy a scris:

este al 3-lea topic in care scrii aceeasi problema. Nu crezi ca ajunge unul singur ?

 

Din pacate este al 3 lea pentru ca sunteti foarte saritori dragi colegi forumisti ......raspunsuri gen : "trebuie sa l deblochezi" stie si fiu miu la 6 ani !!! mc oricum pt neajutor ;)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu avem voie sa postam alte solutii.... de unde stim noi ca nu este o unitate furata ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

24 minutes ago, lylgod said:

Din pacate este al 3 lea pentru ca sunteti foarte saritori dragi colegi forumisti ......raspunsuri gen : "trebuie sa l deblochezi" stie si fiu miu la 6 ani !!! mc oricum pt neajutor ;)

 

NU inteleg.... ai vrea sa ti se dea un raspuns in minutl 2 dupa ce postezi tu? sau cum?????

regulamentul l-ai citit inainte de a scrie problema ta in cele 3 topic-uri ?

 

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao changed the title to CD Player Audi Concert/ Symphony

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!