Jump to content

Ralanti la 780 rpm. normal?


cbitzy
 Share

Postare recomandată

am ralantiul la 780 rpm este normal? valorile luate din vag com. masina merge bine - nu tremura nu moare, nu se inneaca (vorbesc doar de ralanti).

 

 mai da in nas in mers din cand in cand. odata chiar mi-a murit motorul in mers, si mi-a ramas aprins doar martorul de la baterie. o face in special cand accelerez. ceva cauze posibile? am sa fac o scanare dupa ce o aduc acasa ca acu e in deplasare. sa vad ce eroareda.

 

bateria e noua, buna. alternatorul incarca 14.00 tot din vag luata valoarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eşti pe aproape: trebuie să fie 840 plus/minus 50. Să vedem dacă are vreun cod de eroare. Să verifici temp lichidului de răcire pe engine şi pe instruments, trebuie să fie apropiate.

Pentru ralanti prea mic cauze posibile pot fi destule şi unele dintre ele responsabile şi cu datul în nas.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc pentru promtitudine, ca de obicei. masina ajunge acasa pe luni incolo ca am facut schimb cu soramea ca ea are un polo si i s-a defectat inchiderea si mai are vreo doua examene apoi o aduce acasa. o sa verific cand ajunge si raportez luni sau marti, scuze pentru intarzierea asta.

cu vag com -ul is utilizator nou si merge mai greu ga acum invat.

la engine temperatura la racire era parca, daca tin bine minte pe undeva pe la 88?

la intruments nu stiu ca inca nu am ajuns pe acolo ca le-am luat pe rand si nu prea am asa mult timp acum.

daca te pricepi la vag ceva sfaturi mi-ar prinde bine. ce sa verific, ce sa urmaresc, la ce sa ma uit, la ce sa nu ma uit !

la inchideri de polo pe vacum nu te pricepi? ca am postat problema la sectiunea pentru polo 6N.

 

http://vwforum.ro/topic/112429-2-module-inchidere-o-singura-problema/

 

nu am putut sa incarc o fotografie. e vina mea sau e de la site?

uite ca aici am putut.

 

e adevarat ca se poate defecta modulul de la airbag daca il scanezi cu vag com -ul? ca asa am vazut niste discutii pe niste forumuri.

Modificat de cbitzy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!