Jump to content

Codari VCDS [Passat CC]


Sonny31
 Share

Postare recomandată

Citind posturile colegului puya_vali vin si eu cu o intrebare: ce setare ar trebui sa fac sa vad notificarile sms/whatsapp pe bc? Cand aveam firmware 2760 imi apareau mesajele direct in bc si le puteam vizualiza. Dupa update la 5238 nu-mi mai apar, dar intre timp am schimbat si telefonul si nu stiu de care tine problema ... rns sau telefon?

As putea sa vad si notificarile de whatsapp/facebook?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, nu le poti vedea.

vezi cum te-ai conectat cu telefonul acul - este pe Rsap sau nu ?

P.s. - posteaza si codul modulului de BT de pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

43 minutes ago, Jorjel said:

Citind posturile colegului puya_vali vin si eu cu o intrebare: ce setare ar trebui sa fac sa vad notificarile sms/whatsapp pe bc? Cand aveam firmware 2760 imi apareau mesajele direct in bc si le puteam vizualiza. Dupa update la 5238 nu-mi mai apar, dar intre timp am schimbat si telefonul si nu stiu de care tine problema ... rns sau telefon?

As putea sa vad si notificarile de whatsapp/facebook?

Daca ai schimbat telefonul inseamna ca e posibil sa nu te mai conectezi rSap si de asta nu mai apar SMS-urile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am trecut de la iPhone 5S la 6. Cum imi dau seama daca e Rsap?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu mai poti opera tel e in mod rsap. Toate sunt preluate de masina. De acolo si acronimul rsap-remote sim acces protocol.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oricum, fiind vb de Iphone - nu merge niciunul pe Rsap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7 hours ago, Jorjel said:

Citind posturile colegului puya_vali vin si eu cu o intrebare: ce setare ar trebui sa fac sa vad notificarile sms/whatsapp pe bc? Cand aveam firmware 2760 imi apareau mesajele direct in bc si le puteam vizualiza. Dupa update la 5238 nu-mi mai apar, dar intre timp am schimbat si telefonul si nu stiu de care tine problema ... rns sau telefon?

As putea sa vad si notificarile de whatsapp/facebook?

Eu sunt convins ca nici inainte nu-ti mergeau, avand Iphone,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate sms  mergeau dar notificari whatups si facebook nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU merge sa citesti SMS in BC de pe iphone.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

15 hours ago, lucaflo26 said:

Poate sms  mergeau dar notificari whatups si facebook nu.

Flo, nu au cum ... Sms, etc...merg doar pe conexiunea Rsap - iar Iphone nu știe de așa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu iphone 5s (nu mai stiu ce iOS avea) si firmware 2760 imi apareau sms'urile pe bc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este de notat - verificat - deoarece stiu ca aceasta funcție este valabila numai la conexiunea Rsap, așa cum am scris mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am vazut cu iphone si ii mergeau sms. Nu mai tin minte ce model de iphone era. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU are cum sa poate citi SMS cu Iphone fara conexiune rsap. Vreu sa vad si eu acest lucru, o poza ceva,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, lucaflo26 said:

Si eu am vazut cu iphone si ii mergeau sms. Nu mai tin minte ce model de iphone era. 

Eu nu am văzut până acum....dar așteptăm feedback în acest sens.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al bundy nu am zis ca avea sau nu conexiune rsap. Eu asa tin minte ca am vazut la un rns cand am facut un update de soft. Ca avea sau nu conexiune rsap nu am verificat chiar nici nu mia trecut prin cap dar e de verificat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu iphonul 5S cand eram sunat, se auzea soneria doar in boxele masinii si se auzea ringtonul setat de mine. Cu iphonul 6 soneria se aude si in telefon si in boxe dar se aude o sonerie standard. Nu se aude ringtonul setat de mine in telefon. Dupa ce ma deconectez de la masina telefonul suna cu ringtonul pus de mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cel de la care am cumparat modulul meu bluetooth mi-a zis ca el citea sms-urile pe BC. Avea iPhone. Eu inca n-am testat (am uitat complet).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana nu veniti cu poze sau ceva care sa arate acest lucru eu nu va cred, Si, am montat destule module de BT si am facut destule update-uri de soft la rns si NU are legatura cu RNS-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare....stiti daca pot sa codez IC in asa fel incat sa imi arate treapta de viteza si cand trebuie sa schimb viteza?

Masina e Passat cc 1.8 tsi manuala din 12/2008 si am maxidot alb.

Multumesc!

Modificat de Bogdan Chis
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu tine de codare, ci de varianta de soft - trebuie sa vezi la reprezentanta, daca au o varianta de update pentru clusterul tau... si daca aceasta o sa iti aduca in plus, optiunea dorita

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De unde pot lua si eu o interfata pentru un CC? Merge orice interfata vcds?

 

de asemeni, se poate activa coming/leaving home pe faza scurta (xenon)? Masina nu are proiectoare.

Modificat de Alungatu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ross-tech.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am CH si LH pe scurta, cu toate ca am si proiectoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da cu chinezarie nu functioneaza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to Codari VCDS [Passat CC]

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!