Jump to content

cauciucuri passat variant 1995


samyvlad88
 Share

Postare recomandată

Am si eu o problema. În talon nu este specificata marimea asta a cauciucurilor. am pus pe masina cauciucuri 195, 65, R15, jante aluminiu. totul merge bine, dar au inceput zgomote pe la capetele de planetara. am schimbat un cap de planetara. si tot se mai aud zgomote. sa fie din cauza cauciucurilor sau trebuie schimbate capetele de planetara din cauza uzurii? mentionez ca un cap de planetara a fost schimbat luna trecuta, iar celalalt acum 2 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

z e n i t h

dimensiunile anvelopelor sunt trecute in CIV

conform acestui site, anvelopele recomandate sunt 185/65/14

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am 105/55/15 si nu am probleme cu bucsaraie si capete de planetare sau capete de bara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si la mine functioneaza perfect. nu am probleme de viraj sau de viteza. doar ca mi se aud zgomotele la planetare si nu stiu daca au aparut din cauza cauciucurilor sau din cauza ca sunt uzate. desi, capul de planetara pe stanga l-am schimbat luna trecuta, iar cel pe dreapta acum 2 ani. folosesc masina normal. nu fac excese de viraje sau viteza etc. doar cand virez stanga se aude zgomotul care nu este constant. la virajul pe dreapta nu apare.

 

intreb ptr ca am auzit ca rotile mai mari decat scrie in CIV afecteaza bucse, brate si altele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da asa este le afecteaza durata de viata dar nu cu foarte mult,  eu cu un set de bucse, rotul si capete de bara umblu cam 2 ani si cauciucurile de vara sunt 195/65/15, valoare care nu ii data de producator ca fiind acceptata de ei.

Iar legat de capetele de planetare dac nu ai pus calitate buna si burduf tot asa de calitate buna atunci sa nu te astepti sa tina mai mult de 2 ani, eu is patit cu asa ceva si m-am invatat minte... dau in leu in plus dar nu am probleme in viitorul apropiat.

Modificat de DjMc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!