Jump to content

Sfaturi achiziție Octavia 3


Eto
 Share

Postare recomandată

 nu ar fi o idee buna sa o mai si intunec 

nu e chiar asa intuneric. eu am sunset si sun&pack (jaluzea pentru luneta) si merg tot timpul cu ea ridicata, e ok si noaptea. daca activez la retrovizoare sa se intunece, atunci nu prea mai stii pe unde sunt masinile in spate.

acum ai dat comanda, nu mai conteaza, uite la a mea cum arata si ce am pus. eu regret incalzirea parbriz ca nu se putea pe 1.2.

http://vwforum.ro/topic/113341-octavia-3-bombonica-alba/#

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand am dat comanda la a mea nu era disponibil pachetul sun pack, dar am pus folie autorizata 65% vizibilitate si a fost ok, se vedea fara pb prin luneta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

good call! :D

 

 

 

Conteaza de asemenea si de pe ce motor (ca tip constructiv) vine tatal tau... daca vine de pe diesel, va scoate consumuri record (in sens pozitiv) cu TSI-ul 

 

 

Tata are o Toyota Avensis break din 2004, 2.0 benzina automat, are 250-260 de mii de km, si incredibil tot merge, nici un repros la masina respectiva, doar ca e foarte veche si vreau sa ii fac o surpriza  pt ca face 60 de ani curand.

 

M-am hotarat, luni dimineata plasez comanda.

 

Octavia combi 1.4 TSI DSG Elegance, arginitiu briliant, interior stofa neagra, jante 17 Denom, Clever pack (xenon si scaune fata incalzite) afisaj color, alarma, banda cromata in jurul geamurilor, bare plafon argintii, acoperis panoramic, sistem audio Canton, simply clever, senzori de parcare fata si spate , driving mode selection, volan multifunctional in 3 spite si inca cateva lucruri mici pe care nu le mai mentionez

Modificat de emix
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer din ce am auzit la baieti aici, nu are sens sa iei banda cromata la geamuri, se face ca dracu in cateva luni si nu le inlocuiesc pe garantie.

In schimb, ti.as recomanda jante pe maxim 16, spatele unui om in varsta va aprecia asta:)

PS: frumoasa surpriza, sper si fi-mea sa ma surprinda asa cand voi avea 60 de ani:)

Modificat de bZ1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici eu nu as pune banda aia cromata, se face ca naiba si o sa arate tiganesc mai apoi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer din ce am auzit la baieti aici, nu are sens sa iei banda cromata la geamuri, se face ca dracu in cateva luni si nu le inlocuiesc pe garantie.

In schimb, ti.as recomanda jante pe maxim 16, spatele unui om in varsta va aprecia asta:)

PS: frumoasa surpriza, sper si fi-mea sa ma surprinda asa cand voi avea 60 de ani:)

Standard vine cu 16 pe elegance, mi se par micute, 17 cred ca e ideal ca si look/comfort, nu cred ca se simte mare diferenta.

 

Hehe, asa fie, sper sa ai parte de o surpriza frumoasa!

 

Nici eu nu as pune banda aia cromata, se face ca naiba si o sa arate tiganesc mai apoi.

Sa vorbesc si cu reprezentantul de vanzari luni, mi se pare ca se integreaza bine in look-ul masinii, mai ales ca nu e contrast mare masina fiind argintie, ii da un plus de eleganta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pus banda cromata si acum regret amarnic...dupa 4k km s-a matuit si a inceput sa devina alba. Mai mult...as da bani sa renunt la ea si sa imi pun baghetele negre...dar mi-au cerut 2600 lei ca sa le inlocuiasca. Nu te lua dupa ce zice la reprezentanta...e bullshit...asculta de oameni patiti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pus banda cromata si acum regret amarnic...dupa 4k km s-a matuit si a inceput sa devina alba. Mai mult...as da bani sa renunt la ea si sa imi pun baghetele negre...dar mi-au cerut 2600 lei ca sa le inlocuiasca. Nu te lua dupa ce zice la reprezentanta...e bullshit...asculta de oameni patiti.

Hmm... Ma pui pe ganduri. Din ce motiv nu o inlocuiesc pe garantie?

 

Multumesc pentru raspuns si sfat, daca asa stau lucurile renunt la ea. Barele argintii de pe plafon au aceeasi problema?

Modificat de emix
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am masina de jumatate de an si 12.000 km am banda cromata si este exact ca in prima zi cand am luat masina .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pus banda cromata si acum regret amarnic...dupa 4k km s-a matuit si a inceput sa devina alba. Mai mult...as da bani sa renunt la ea si sa imi pun baghetele negre...dar mi-au cerut 2600 lei ca sa le inlocuiasca. Nu te lua dupa ce zice la reprezentanta...e bullshit...asculta de oameni patiti.

Hmm... Ma pui pe ganduri. Din ce motiv nu o inlocuiesc pe garantie?

Multumesc pentru raspuns si sfat, daca asa stau lucurile renunt la ea. Barele argintii de pe plafon au aceeasi problema?

Mi-au zis ca e de la spalatorie...au aia spuma activa si a afectat cromul. Am schimbat spalatoria si degradarea continua...deci bag de seama ca e de la soare...cred

Eu am masina de jumatate de an si 12.000 km am banda cromata si este exact ca in prima zi cand am luat masina .

Cum si unde o speli? O tii in garaj? Sta mult timp in soare?
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Dupa ce am citit postările de aici (<radumarinescu> și încă o persoana), perioada pana la livrarea mașinii este aproximativ 8-10 săptămâni, funcție de opționalele dorite. In cazul meu, pentru O3 1.4 TSI 140CP (comanda făcuta în 08.08. cu Bolero, pachet de drumuri grele și tempomat), livrarea nu cred ca ar trebui sa depășească termenul menționat mai sus. M-ar interesa totuși cu ce anvelope (brand, marca) vine echipata mașina? Mulțumiri de informație.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine vor fi jante Velorum, 16". Sper la o marca de anvelope cat de cat serioasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand am luat eu mașina, prin mai, pe jante de 16 mi-au venit cu cauciucuri Michelin. ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine a venit cu faimoasele Nexen. Livrata la sf lunii Iulie. Jante Velorum.

Modificat de Benzaru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa o scurta investigatie despre Nexen (Coreea Sud) pe forumuri s-ar parea ca sunt bunicele, cu timpul o sa vedem cu ce ne-a incaltat fabrica masinile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nexen sunt foarte ok, asa a venit masina mea echipata din fabrica, am cam 40 mii km cu ele  (20 mii km cu altele de iarna), vreau sa spun ca sunt putin uzate, au carne pe ele din plin si uzura este uniforma, foarte multumit de ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca zgomotul e in limita normalului as putea spune...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine sunt continental.

Sigur vei avea dunlop sau conti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Sigur"...De unde siguranta asta, daca nu-i cu suparare? Un raspuns si ies din discutie. Oricum am sa vad gumele, sper pe la inceputul lunii octombrie cand vine masina.


@mariusd4

A durat doar 2 luni pana ti-a sosit masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am primit masina cu michelin si anvelopele de iarna tot michelin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor changed the title to Sfaturi achiziție Octavia 3

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!