Jump to content

Sfaturi achiziție Octavia 3


Eto
 Share

Postare recomandată

Parca era un zvon ca se va renunta la DSG-ul uscat..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dibuit o frumusete de 1.8 TSI M6 pe stoc in Ilfov !! Foarte rar gasesti motorizarea asta gata configurata si pe stoc !

http://cc.skoda.at/sl-ro/ro_RO_SKODA/C/detail/C20170889640RO?fuelType=Benzina&radius=50&sort=totalGrossSum,desc

Modificat de Doc Morelli
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este in showroom, poti sa o vezi acolo. Iar daca vrei sa o cumperi cred ca poti negocia pretul, mai ales ca are niste zgarieturi superficiale pe bara din spate :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar se poate spune ca este o masina pentru cunoscatori !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Doc Morelli cum ti se pare comparativ cu 1.4 -ul tau?

Edit: cred ca am inteles gresit. Am crezut ca ai condus-o tu.

Modificat de tetea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am condus-o dar stiu ce poate 1.8 TSI. Iar pretul este bun pentru pachetul de dotari oferit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu imi vine sa cred ca publicul nu a inteles cat de importanta este optiunea de Front Assist (nu vb de ACC, este subiectiv cat este de util) care costa 257 euro si da mai multe sute de euro pe optiuni discutabile de confort sau design.

Front Assist franeaza masina automat si poate preveni majoritatea coliziunilor frontale la viteze de pana la 50 km/h, mai ales cele cauzate de neatentia soferului.

Mai are si alte functii precum detectia pietonilor, senzitivitatea este reglabila pe O3 FL, iar in viitor s-ar putea sa va scoateti banii pe reduceri de CASCO daca aveti optiunea asta.

Modificat de sltraian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ar fi avut xenon chiar as fi fost tentat sa o iau. Dar dat fiind ca mi s a cam luat de modificari..o sa fie altcineva fericitul posesor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te referi la Octavia 1.8 TSI de pe stoc, nu ai ce retrofitui la ea pentru ca are faruri LED de serie, iar xenon nu exista pe FL :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut specificat in cateva posturi acel "clever pack" la configurator insa nu il gasesc in lista de pe site. Va rog sa imi spuneti "ce imi scapa" ? Multumesc anticipat.

Modificat de Co5min
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Co5min

Este o actiune cu ceva traditie in Romania din partea importatorului PORO, mai precis ai o reducere de 1450 Euro atunci cand bifezi un set de optionale. In cazul Octavia trebuie sa alegi minim urmatoarele echipamente:

Blocuri optice spate TOP LED 115,43 €

Faruri cu tehnologie LED 859,18 €

KESSY - sistem de access in 339,15 €

Senzori parcare spate 302,26 € (te obliga Kessy)

Radio-MP3-player Bolero, MIB2 121,38 € (nu sunt 100% sigur)

Smartlink 145,18 € (nu sunt 100% sigur)

Vanzaciosul iti poate oferi mai multe detalii despre reducerile curente. Poti incerca sa negociezi mai bine pentru masinile de pe stoc. Unele sunt foarte bine configurate, mai ales echiparile Style.

Modificat de Doc Morelli
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pachetul Clever Pack contine:

-Blocuri optice spate TOP LED

-Faruri cu tehnologie LED cu functie AFS si instalatie de spalare a farurilor

-Kessy

-Radio MP3 Bolero MIB2

-Senzori parcare spate sau fata+spate sau fata+spate+park asist

-Smartlink

 

Din cate imi aduc aminte, toate astea costa in jur de 1800 euro si vei plati in jur de 450 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Hai ca nu-i chiar asa de rea, doar ca farurile full led nu-s decat vreo 850 eur. ?

Toate vin cu "halogene" ca echipare de baza.

Am intrebat ieri la un dealer Skoda, ce reducere imi face pt un Scout de vreo 27000 eur.

Raspuns: Nimic, pentru ca Scout nu a fost niciodata in oferta. 

Aici nu jignim pe nimeni, multumesc.

 

IMG_2692.JPG

Modificat de vdragos
Jigniri
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru unii merita 850 euro, pentru alții nu, în schimb, cu siguranță merita acțiunea clever pack care contine si farurile led.

Ca discount, in momentul de față poti obtine aprox. 3 - 4%.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca la Scouter ai oferta cu CleverPack.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta este o alta chestie, de anul acesta nu mai apar Pack-urile pe configurator. Le primesti la dealer dupa ce interactionezi cu vanzaciosul, practic iti face o surpriza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apar dar doar daca iti salvezi configuratia in contul tau. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4 hours ago, jonnie said:

Pe Scout, in configurator nu-mi apare niciun pack.

Pe scout nu gasesti packuri. Nu sunt... le-am cautat de le-am zapacit si eu.  La lansarea comenzii nu am primit niciunul si m-am jucat cu configuratorul intern al lor din reprezentanta

Unde e scoutul ala in reprezentanta?

Modificat de miliktsi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avia motors Constanta.

Arata bine de tot pe culoarea Laser white. Zici ca-i un mic tanc. :)

Modelul expus era vreo 32000 euro. 

Interesant e faptul ca Scout in Spania incepe de la 24200 euro, iar la noi in Teleormania de la 25360. Si am impresia ca in Spania vine echipata standard cu faruri fullLed.

Ce o fi cu diferenta asta de pret?! 

Modificat de jonnie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiecare importator decide ce va include o masina in 'standard'. Poate acolo aveau Led in standard dar in RO au altele ce acolo nu au fost incluse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am vazut eu pe afara, masinile sunt in general sensibil mai scumpe decat la noi. Inclusiv in Cehia sunt destul de scumpe. Cel mai bine vezi pe configuratorul online din tara respectiva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai m-am uitat pe skoda.es si nu am gasit la optionale farurile led pe Scout. Ma gandesc ca sunt in echiparea standard.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!