Jump to content

Parasolare O3 (laterale)


Aditu
 Share

Postare recomandată

cipriantinu

Le-am văzut, oricum iti multumesc. Eu am gasit niste rulouri cu ventuze si putin mai ieftine ( 10 €) la Aldi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa nu le pierzi cand ai geamul deschis, astea de la x-shades merg pana la 100km/h cu geamul deschis dar parca nu se mai fabrica, eu am luat cu Al Bundy printre ultimele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BA au inceput din nou productia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ma uit eu cum trebuie sau nu e nimic pt luneta de la o3 berlina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este nimic. Inca.

Eu am optat pt sun & pack1, doar pt laterale o sa iau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

pentru cei care sunt interesati de X-shades , le-am dat mail sa-i intreb si de parasolarul pt luneta O3, mi-au raspuns ca cel mai devreme anul viitor va aparea "Surely not this year. The soonest term is next year." , iar pt cei care au cumparat deja sau intentioneaza sa cumpere -cum as fi si eu - au un raspuns de marketing bun : "If there were the 3rd sun shade, of course it will in sale not only of set of 3 shades, but also individually 1 sun shade. For those, who had bought 2 shades before, we plan some discount."


 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna treaba, ai de asteptat cam 6 luni, daca se indura aia sa includa in oferta a treia piesa. Eu ma duc saptamana viitoare sa imi pun folii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Folia protejeaza UV si aduce putina umbra (atata cat e permis); Chiar si clara, folia face mare treaba!

Parasolarul face umbra;

 

 

Parasolare laterale cred ca sunt pe lista "wishlist", o sa vad cat o sa fie nevoie ("sunset"). Pentru luneta am ales SUN&PACK 1.

Modificat de warlock
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bafta , sa le stapanesti cu placere ! Am luat in calcul si eu follii, insa ma gandesc un pic la modularitate , in caz ca nu mi plac -eventual toamna/iarna- sa le pot da jos usor .Parca tu ziceai ceva de protectia UV , am citit pe site la x-shades ca ar avea cica protectie UV, pe langa ca sunt flexibile si ignifuge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite ca rusii au si pentru luneta si pentru geamurile fata: 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Hmmm, transportul e tot 22-23 de euro dar nu ai perdeaua ptr luneta, care e din 2 bucati. Urmaresc o reducere si apoi postez, dupa ce le cumpar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Emil Paraschiv

Bun, deci le-am cumparat pe cele fabricate de Car Shades UK, de la dealerul din Germania. Au costat 90 de Euro iar transportul a fost 12 Euro (5 zile) prin DHL. Calitatea perdelei e ft buna, rama este rigida pentru ca se fixeaza peste chederul de cauciuc din interiorul ramei (geamuri laterale) cu 3 clipsuri metalice. Cele de pe luneta intra fix si nu au nevoie de clemele din pachet, cel putin la mine nu sunt necesare. Geamurile coboara si urca fara probleme. Parasolarele vin livrate intr-o husa cu fermoar, pentru depozitare. Nu se compara cu ce se gaseste la noi , cu rama facuta dintr-o sarma si cu o perdea de calitate inferioara, in plus nu poate fi deschis geamul deschis pentru ca se fixeaza in... geam. Am avut si le-am returnat, sunt si croite prost.

Mai jos un filmulet scurt de instalare. Cine doreste detalii suplimentare, poze sau vrea sa le vada, ma poate contacta pe PM.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!