Jump to content

Inlocuire lampa ceata spate (Touareg 7P)


dnldnl
 Share

Postare recomandată

am cautat si pe youtube si nu am gasit nimic, altadata am cautat cum sa inlocuiesc bateria la telecomanda am gasit un filmulet si am rezolvat foarte simplu.

va rog daca cineva a mai inlocit  lampa de ceata spate pe bara(model 2011). multumesc

post-3991-0-19663300-1396339477_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.,

Din ce vad eu masina este un Touareg R-Line .

Ca sa poti schimba acea lampa sau becul ei va trebui sa demontezi toata bara spate .

Ca sa demontezi bara spate trebuie sa incepi cu demontarea lampilor spate de pe aripi .

Demontare + Montare lampa spate cu bec.pdf

Demontare + Montare lampa spate cu led.pdf

Bara spate R-Line 1.pdf

Demontare bara spate R-Line 1.pdf

Demontare + Montare lampa ceata spate.pdf

Daca cumva masina are LINE + SIDE ASSIST eu zic sa te duci la reprezentanta deoarece aceste sisteme au nevoie de recalibrare la remontare .

Cel putin asa spune ELSA .

O zi buna .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 In mod normal pentru inlocuirea lampii de ceata de pe bara spate trebuie demontata bara si implicita lampile de stop.M-am sfatuit cu un om bun, electrician la reprezentanta si a zis ca se poate si fara demontarea barei doar slabirea fustei de sub bara. ai acces la lampa dar cam greu mai ales daca ai maini mari. trebuie demontat si relectorizantul mic rosu de langa lampa, scrie si in procedura de la producator ca astfel este mai usor. atentie are doua clipsuri de fixare si se pot rupe usor. totul cam o ora si ai nevoie de o cheie torx. multumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

A montat cineva becul si la lampa ceata de pe dreapta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
On 4/1/2014 at 1:03 AM, dnldnl said:

am cautat si pe youtube si nu am gasit nimic, altadata am cautat cum sa inlocuiesc bateria la telecomanda am gasit un filmulet si am rezolvat foarte simplu.

va rog daca cineva a mai inlocit  lampa de ceata spate pe bara(model 2011). multumesc

tuareg.jpg

Vezi ca e normal sa ai doar 1 bec stanga functional , cel din dreapta este fake nu trebuie schimbat

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am inlocuit lampa deorece era Sparta, nu are bec. am reusit fara sa demontez bara doar protectia din spatele rotii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!