Jump to content

Conectare lampa picioare - footwell - la skoda O2


Skiper1a
 Share

Postare recomandată

Salutare ,

Am tot cautat pe net / forum cum conectez lampa iluminat picioare - footwell light - la centrala, pe o octavia 2 2010 . Care e pinul in care tre sa ma infig cu firul de + ? Asta sa pot controla intensitatea din maxidot ( cu activarea optiunilor de rigoare , bit 12 si 20 )

Am vazut posturile de pe vwforum legate de footwell ( deci nu sariti la gat) dar n-am gasit cum se conecteaza fizic, lampa.

Toate bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu este modelul FL - in centrala electrica, conector B, pin 7

 

daca este FL - in BCM, conector T52B - pin 50

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multam Florin .

 

E 2010 - FL. Incerc diseara si revin cu feedback.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

La un passat b6 confortline unde se conecteaza firul pt lumini picioare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA fel ca la skoda. Mufa b pin 7.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

La caddy aveti idee tot p pinu 7 se pune? Am pus p pinu 7 si nu ma lasa sa activez din vag . I dau activare zice coding acepted . Ies si intru iar si gases tot debifate luminile la picioare. Aveti idee dc face asa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai multe detalii. an fabricatie, motorizare, cod centrala electrica (din vcds)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cauza interfetei care este o clona ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da e vcds 11.11 maine am sa va spun codu centralei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La caddy aveti idee tot p pinu 7 se pune? Am pus p pinu 7 si nu ma lasa sa activez din vag . I dau activare zice coding acepted . Ies si intru iar si gases tot debifate luminile la picioare. Aveti idee dc face asa?

 

pinu..l... in functie de anul de fabricatie - daca masina este cu centrala electrica, este la B7, daca este cu BCM este la 50

 

 

Da e vcds 11.11 maine am sa va spun codu centralei

 

nu are treaba codul centralei - interfata ta - clona - nu poate sa faca codarea - cauta pe cineva care are o interfata mai buna sau originala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit baieti . Erea din cauza interfetei. Va multumesc frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...
ionalexandrudan

Salutare, am conectat si eu acum 6 saptamani toate cele 4 lumini de picioare la masina, am cumparat cele 4 lampi cu cabluri incluse (PN 7L0 947 415, 72,4 RON), iar bulbii cu incandescenta oferiti de furnizor le-am inlocuit cu LED (5 RON toate cele 4). Am conectat plusul in CECM, conector B, pin 7, iar "masa" am conectat-o la surubul de sub pragul de plastic stanga fata, aflat in imediata apropiere a manetei de deschidere a capotei/sau imediata apropiere a manunchiului de fire ce sunt ascunse sub prag (am vazut intr-un videoclip polonez). Mi-a luat cam 3 ore sa le montez, is mai fixist, am incercat sa fac "lucrarea" de foarte buna calitate, plus ca nu mai facusem acest lucru vreodata.

Vreau "sa infig in paralel" cu fiecare lumina de picioare praguri LED cu animatie "Octavia", comanda ar trebui sa vina pana in 15-sep; puterea este este de cca. 5,2 [W] pentru cele din fata (fiecare) si cca. 4,75 [W] pentru cele din spate (fiecare).

Imi spuneti va rog daca ceea ce doresc sa montez ar periclita in vreun fel siguranta circuitului respectiv? Mentionez ca absolut toate luminile interioare (inclusiv torpedou) le am pe LED, am inlocuit toti bulbii cu incandescenta, deci consumul a fost semnificativ redus. Luminile interioare parca sunt conectate toate la siguranta de 7,5 [A], sper sa nu ma insel.

Multumesc anticipat de raspuns.

IMG-20200709-1.jpg

IMG-20200709-2.jpg

IMG-20200709-3.jpg

IMG-20200709-4.jpg

Modificat de ionalexandrudan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!