Jump to content

Golf 6 - Probleme faruri/stopuri


floryn34
 Share

Postare recomandată

Sunt aceleasi. Verifica (dupa part number ul acestora) sa fie de masina cu volan pe stanga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
MihaiFlorin994

Buna seara , detin de puțin timp un golf 6. 2.0 140cp din 2010 automat , am o problema legată de martorul pentru faza lunga . 
Faza lunga funcționează , problema este ca nu se aprinde martorul de culoare albastra in bord !  A mai avut cineva problema asta ? Ce este de făcut ? Mulțumesc 

Modificat de R_a_z_v_a_n
eliminare bolduire
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica ledul de la martorul din bord, poate a cedat. In acest caz, se poate inlocui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna seara,

Am o problema cu capacul de vizitare a becurilor de la haion, partea stanga. Masina este un Golf VI/1.4 TSI/2010.

Am inlocuit azi un bec ars la haion pe partea stanga. Pentru aceasta, am scos, cu grija, capacul de vizitare.

 

Acum, dupa multe incercari (la ore diferite din zi), capacul de vizitare nu se mai inchide.

Cele 6 cleme par a fi in regula (nu sunt rupte), dar observ oarecare uzura a plasticului aferent haionului, acolo unde capacul de vizitare "intra".

 

S-a mai confruntat cineva cu aceasta problema ?

 

Se poate rezolva altfel decat schimband toata partea de plastic ?

 

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Am o problema cu faza scurta pe dreapta. Am schimbat becul si tot nu merge. Celelalte lumini functioneaza. Nu am gasit diagrama sigurantelor pt modelul acesta. Are sigurante separat pt fiecare lumina pe fiecare parte? 
Multumesc.

Modificat de Raultopan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce fel de faruri ai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai sigurante pe lateral bord. Daca sunt ok, deconecteaza borna cateva minute si vezi daca isi revine dupa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salutare,

Am o problema la farul din dreapta, mai exact la soclul din far, unde vine pus becul H7. Se pare ca, din cauza ca nu l-am fixat bine, se tot aprindea si se stingea, nu facea contact bine, pana s-a ars efectiv avel soclu si nu mi face contact deloc acei prini prin care trece curentul.

Se pare ca, la masina mea, am farul din stanga Hella si farul din dreapta Valeo. (probail a fost schimabt unul din cele doua). Intrebarea mea este, ar trebui sa pun Hella sau Valeo? am vazut cam ce preturi au...am gasit si la 500 de lei TYC, dar n-am gasit ceva pareri despre acest far.

Diferenta de pret e cam mare...si as vrea sa stiu daca pun far TYC...este vreo diferenta?

Am cautat un far Hella la dezmembrari, dar fara succes.

Capture.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clar ca da. Mult mai slabe calitativ si o sa lumineze asa cum pot...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!