Jump to content

Aditivi Motorina


voinea
 Share

Postare recomandată

Eu folosesc aditivul asta :

5a2e3cec777e5_AditivDieselOEMVW-1.jpg.12f27535f4023cb818f175f78b066e0f.jpg

5a2e3cfc7a665_AditivDieselOEMVW-2.jpg.b8a8868dafe7a8d0ea62a111a2a8d294.jpg

La fiecare 30000 Km .

Recomand .

Iar pentru sezonul rece folosesc acest aditiv de la Winn's :

 5a2e3dc8657c2_WINNSICEPROOFFORDIESEL.png.29c687a12c58f00609305f23512e272c.png

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu folosesc aditivi, in schimb am schimbat uleiul, am trecut de la Castrol la Motul si e o diferenta foarte mare, motorul e mult mai silentios chiar si acum cand e frig afara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4 hours ago, @DRI@N said:

Eu folosesc aditivul asta :

 

Unde se gaseste acest aditiv original VW ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate am citit G 001 790 M3 e ptr PD. Ptr CR e ceva diferit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@pronet

Nu scrie nicăieri pe flacon cava de genul "A se folosi doar la motoarele PD" .

Eu am pus 2 flacoane la CR și nu sa întâmplat nimic .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna.Cat costa aditivul original Vw?Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L am gasit cu 64 lei pe internet, il gasesti usor cu o cautare pe google, nu stiu daca am voie sau nu sa fac reclama aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am testat si eu Adizol si nu an sesizat nici o diferenta.

Dupa o discutie cu "importatorul" am ajuns la concluzia ca e teapa. Daca are cineva acces la un laborator sa analizeze lichidul respectiv, poate ne lamureste exact. Cred ca este Kerosen, care in cantitatea aia nu face absolut nimic. Doar "colecteaza" banii ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@SSorin Te rog frumos, îmi spui și mie ce culoare are Adizol? Și a ce miroase?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

46 minutes ago, Trofin Liviu said:

@SSorin Te rog frumos, îmi spui și mie ce culoare are Adizol? Și a ce miroase?

"Mă mai bazez pe Adizol că ajută la o ardere curată" - nu sti ce-ai pus in rezervor, sau ma testezi ?

Cand cobor la masina, o sa-ti fac o poza cu recipientul, seringa si cutia de carton. Ok ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puteai să dai un răspuns în două cuvinte. Era suficient. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puteai sa nu pui intrebarea. Nu-i frumos / elegant...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dubii că ai folosit vreodată! Este normal să îți cer dovezi! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Consider ca deja am facut un efort prea mare sa-ti raspund.

O seara placuta iti doresc.

Succes la testele cu butelia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci nu ai folosit! Atunci de ce îți place să faci astfel de afirmații? Forumul este un loc unde trebuie să ne ajutăm unii pe alții, să aflăm ce îmbunătățiri se mai pot aduce, nicidecum ceea ce ai făcut tu acum! 

Însă m-ai ajutat să iau o decizie. Voi abandona acest forum, voi răspunde mesajelor private, voi ține legătura cu prietenii pe care mi i-am făcut aici și asta a fost! O seară bună!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astept scuze.

IMG_7846.JPG

Astept scuze.

Miroase a acetona.

IMG_7848.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar atat de naiv sa fiu eu sa cred ca 1 ml. de aditiv minune schimba compozitia unui rezervor? Sa nu fiu off topic dar la Petrom acum cativa ani la un tanc de 2000l. de motorina se amestecau in statie 2l. de aditiv pentru motorina super, asta era la inceput pana sa se ia hotararea ca aditivarea sa se faca in depozit. Am avut asa ceva dar la un plin puneam un 50-60ml.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca dl. si-a luat butelia si a plecat , astept degeaba scuzele ;)

Se pare ca si-au dat seama ca e o teapa toti cei care au cumparat prostia asta. Ma gandeam sa duc flaconul la OPC, ei au posibilitatea sa-l duca la un laborator autorizat si apoi sa ia si masuri importiva teparilor.

Eu am cumparat direct de la sediul lor, de la "reprezentantul pt Buc" Mi-a atras atentia ca neaparat trebuie adaugat in pistolul pompei si apoi alimentat. 

I-am zis ca eu am o sticla gradata de 500 ml in care amestec ulei 2T + aditiv diesel si o sa pun si cei 2 ml din "furia motoarelor" torn in rezervor, apoi alimentez.

Raspunsul tipului:  "Daca faceti asa, Adizol se va seta sa trateze doar 500 ml, nu tot rezervorul, faceti cum v-am spus eu"  Deci... noaptea mintii...dar trebuie sa ia cineva plasa, ca sa invete si altii :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

   Acum nu pot sa dorm pana nu aflu a ce miroase aditolul ala. A ce miroase?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acetona / diluant, ceva in genul asta.

Bine macar ca nu e apa ;)

 

 

NU mai cita postul anterior! 

Este contrar regulamentului si greu de citit.

Multumesc pentru intelegere! 

 

Marian

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@SSorin Am vrut să îmi cer scuze dar am fost blocat! Mi le cer acum și sper să le accepți! Am fost indus în eroare de faptul că ai spus că miroase/conține kerosen.

Îmi pare rău că nu ai fost satisfăcut de produs, știu că scrie că face multe în descriere, că vânzătorul îndrugă bălării dar mie chiar mi-a dat randament. Îl socotesc indispensabil pentru cei care au filtru de particule și pentru cei care folosesc ulei 2t. Am ajuns la concluzia asta cu multă greutate, după ce am intrat în posesia unor studii, am făcut conexiuni cu alte cercetări în domeniu, am făcut experimente și mi-am transformat mașina în cobai. Cine are de gând să sape în posturile mele vechi, va vedea momentul în care m-am decis să îl testez și am avut multe semne de întrebare la vremea aceea.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am discutat cu mulți oameni care au cumpărat de la tine acest sirop pe care-l tot lauzi,și ce sa vezi:o mare vrajeala,efecte inexistente spre zero.Acuma înțeleg ca toată lumea muncește pentru bani,dar chiar sa-ți vinzi sufletul pentru câțiva lei mi se pare josnic de tot.Unde mai pui ca vinzi aceste siropuri și pe olx,de asta tot bați din gura și l-e lauzi atâta peste tot.Apropo,pe forum Audi(Gabi78) nu prea te mai văd, ce s-a intamplat?

https://www.olx.ro/oferte/user/V3Hu/

 

https://www.emag.ro/aditiv-multifunctional-pentru-500-de-litri-de-motorina-adizol-t-6-10ml-5942016468106/pd/D22MY7BBM/?ref=similar-exp_center_1_8&recid=jcanrcmu-dr64xm9d16m-C.c17_a185.S.SIMILAR-1qp3h7b

Citiți comment-ul la ce spune Trofin Liviu.

Sper sa nu-mi dispară ca prin ceata mesajul.

Modificat de gabi_74
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

   Nu am diesel, nu cumpar, nu vand. Totusi, daca te uiti la descrierea adizolului, la compozitie vezi alcool izopropilic, uree si sare de amoniu. Daca nu ar fi in cantitati asa infime, aproape ca as putea sa cred ca are vreun efect. Nu am citit despre el, ce urmeaza este de la mine.   Alcoolul izopropilic se amesteca cu eventuala apa din combustibil, nu o lasa sa inghete si poate sa arda in cilindrii. Ureea scade NO de pe esapament. Masinile care au add blue, au in rezervorul respectiv chiar uree. Sarea de amoniu  bagata in motorina ... sa nu mai vorbim. Asa fac teroristii bombele.  Problema este cantitatea mica-este ca homeopatia in medicina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...
On 12/11/2017 at 10:12 AM, @DRI@N said:

Eu folosesc aditivul asta :

5a2e3cec777e5_AditivDieselOEMVW-1.jpg.12f27535f4023cb818f175f78b066e0f.jpg

5a2e3cfc7a665_AditivDieselOEMVW-2.jpg.b8a8868dafe7a8d0ea62a111a2a8d294.jpg

La fiecare 30000 Km .

Recomand .

Iar pentru sezonul rece folosesc acest aditiv de la Winn's :

 5a2e3dc8657c2_WINNSICEPROOFFORDIESEL.png.29c687a12c58f00609305f23512e272c.png

 

Salut Adrian! Imi dai te rog mai multe detalii despre imbunatatirile observate dupa ce ai folosit aditivul original VW pentru motorina? As vrea sa pun si eu la Skoda Superb 2.0 125kw CBBB.

Iti multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!