Jump to content

Sistemul multimedia de pe O3


Aditu
 Share

Postare recomandată

Vă trebuie neapărat navigația? Eu unul chiar nu-i găsesc rostul decât dacă aș circula mult în afara țării. Pentru România există smartphone-uri, nu-ți mănâncă mult trafic. Un pachet HF premium ceva cred că ai tot ce-ți trebuie. Chiar azi am testat pe O3 un iPhone 5, streamingul audio BT este de flawless. Atât poate ar fi bun un suport pentru telefon mai de doamne-ajută. Personal n-aș da 1600E pe o navigație nici să mă tai.

Modificat de BLiTZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu prea cred ca este doar 6.500 lei navi complet Columbus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da ai dreptate dupa o alta cerere la avia motors am constatat ca pretul care mi-a fost dat nu a fost corect este 3300 display si 10.000 unitatea :)))) lol deci tot in germania e mai bine cu 1300 de euro tot sistemul :))))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci trebuie sa fi câștigat la loto sa vrei sa faci Upgrade'ul asta... inttebarea mea este : ce stie sa faca sistemul asta de banii astia? Daca stiam ca face atatia bani il cumparam de la inceput :)) si-l vindean:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stai asa ca nu am zis ca l si iau daca citesti mai sus doar am sunat sa intreb de curiozitate :)))) cu banii astia ma mai insor odata ce dreaq :))))))))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sumele de care tot vorbiti voi sint enorme si nu-si merita banii sub nici-o forma. 

Si ca sa va faceti idee de preturile pe care le practica reprezentantele, cind mi-au spart masina si am intrebat la reprezentanta cit costa streamul cu mp3 care fusese initial pe masina mi-au zis 3300 de roni. Asta e pret corect ?! tot asa e si cu Columbusul... pomul laudat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va dati seama ca pretul de productie e pe undeva la 2-300e. Ca sunt adaosuri uriase si/sau nesimtite, asta e alt subiect. Sistemul Columbus in sine e f ok. Daca va uitati pe la concurenta, trebuie sa ajungem la masinile premium din clasa mare sa poti sa gasesti sisteme multimedia superioare cu mai multe facilitati si ecrane cu rezolutie si dimensiuni mai mari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva daca sistemul amundsen are intrare video? As vrea sa instalez o camera mers inapoi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi mi-a ramas si mie Boleroul blocat pentru cca 3 min. Nici touchscreen-ul dar nici butoanele nu raspundeau. Si-a revenit singur.

Singurul lucru facut in plus azi a fost sa activez incalzirea oglinzilor. Sa fie gelos boleroul pe atentia acordata oglinzilor? :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari.

Bolero are iesire dedicata pentru tub de bas? As vrea sa pun unul si sa fiu cat mai putin invaziv la montaj.

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... sau are cineva un manual in format digital pentru Bolero?

Poate gasesc acolo informatiile de care am nevoie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc.

Din pacate nu am gasit ce cautam; trebuie sa mai incerc.

Cred ca cineva care lucreaza prin service sau pe sergmentul acesta de ICE, ar putea sa stie.

... totusi am un feeling ca nu gasesc asa ceva la Bolero.

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic ca nu are asa ceva, pentru ca modelele cu Sound System aveau modul DSP dedicat ce facea treaba de separare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.axionag.de/products/axion/nik-vwz01-vw-golf-7-navigations-nachruestsatz_en

 

Bogat e internetul!

Uite un nou modul de navigatie pentru Bolero/Composition Media.

Nu stiu nimic de pret insa integrarea pare sa fie plug-and-play si, conform producatorului, hartile sunt TomTom.

Modificat de tocilarie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca a mai scris cineva pe forum si modulul respectiv avea un pret prohibitiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adevarat, daca pretul e cel dat de OctaviaYUB (desi cred ca vorbeste de un alt produs/producator....), atunci rezultatul e tot un Amundsen.

Modificat de tocilarie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu gasesc pe nicaieri pretul din pacate, nu ramane decat ca unul dintre noi sa scrie la Axion sa intrebe. Si apoi sa vedem cum se poate comanda si unde se poate monta fara violarea garantiei. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper sa nu ma bag ca musca`n lapte :) uitati aici un site cu exaxt acelasi model de la AXION... http://www.dvd-navigatii.ro/navigatie-dedicata-volkswagen-golf-7-skoda-octavia-3-dynavin-dvn-invw001-gps-tv-camera-video-cadou :) si din cate puteti observa, la 500 de euro va da si o camera cadou :P Sper sa fie de ajutor acest link si sa nu se considere reclama :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mi se pare tocmai ieftin...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, dar ai anumite facilitati ;) eu mi-am comandat nav amundsen si nu cred ca am intrare video, tv. si navi poti sa instalezi ce hărți si program de navigație c iti doreste sufletelul. eu sunt curios la marimea aia unde il montezi? Orucum pe amundsen si columbus nu merge montat.

Modificat de cipriantinu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar cat sa fie? 100 euro ca sa fie bine? Si un gps mai bun e 200 de euro. Mai bine dadeai 1700 euro pe Columbus si ieseai mai ieftin nu?

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu ai dreptate. Dar am spus ca nu a fost buget... dar e bun si amundsen...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze nu tie voiam sa iti dau reply... Celui dinainte care zice ca 500euro e mult.... Mie unu mi se pare un pret bun, mai ales ca nu exista posibilitatea sa pui Columbus aftermarket

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Prețul de ~500 euro e pentru un device similar (Dyn....), încă nu știm cât va costa acesta de la Axion

2. Acest pret ar face orice produs necompetitiv pentru ca ar crește costurile totale la o suma cu care se poate cumpara navigație OEM - cred ca asta e ideea pe care miza allex82 cand a făcut afirmatia despre pret

3 @bZ1 si offtopic: comentariul tau mi se pare complet neconstructiv: cine nu își permite sa își monteze navigație OEM (eu inclusiv) nu va plăti sume la fel de mari pentru un produs aftermarket. Nu mai polua topicul cu opinii acide.

Modificat de tocilarie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor a deschis acest topic
  • kthor a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!