Jump to content

Sistemul multimedia de pe O3


Aditu
 Share

Postare recomandată

Sa inteleg ca nu exista replica de navi pentru tipul asta de ocatvia? Pentru curiozitatea mea ca sa schimbat modelul de octavia? Masina am vazut-o o data si nu am reusit sa retin exact toate detaliile mai mult nu sunt prea pasionat de skoda ca sa sa stiu toate schimbarile si facelift-urile la octavia cu toate ca e foarte frumos modelul ala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema este ca la octavia 2013, pe care o are amicul tau, pe bord este montat doar ecranul navigatiei, restul unitatii este montata in torpedou.

La navigatia pe care vrea sa o monteze amicul tau, cea pentru octavia 2012, ecranul si restul unitatii sunt corp comun si ca urmare nu are loc in locul ecranului din octavia 2013.

 

Acum ai inteles? :)

Modificat de loghy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am priceput.imi era greu sa cred ca e doar ecranul in panoul central si restul in torpedou...practic e ca o tableta, interesanta treaba oricum...ce stiu e ca mia zis ca iau cerut 600 euro in plus sai puna columbus, sper ca am inteles bine, nu a vrut si ia pus specia asta de navi care nu stiu cum se cheama.pentru schimbarea navigatiei originala cu facatura eu i-am spus sa faca niste investigatii la creier dar omului i sa pus pata si gata.stiti vreo varianta de replica pentru a inlocui navi pe modelul asta? Daca da dati-mi un link ceva.multumesc frumos

PS:era criminala berlina asta si mai era si alba "bato-vina"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar 600 eur pt columbus? Pai era peste 1500 parca si un Amundsen era cu 600 in plus fata de Bolero.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina cumparata di italia, mai exact Roma.asa mi-a zis el...acum nu mai stiu de ce si cum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am vazut si in afara, sunt inca niste confuzii mari chiar si la distributori in legatura cu faptul ca noile Columbus/Amundsen/Bolero nu sunt identice cu cele vechi de pe O2. Unui englez i s-a oferit instalarea unui Columbus si i-au trimis imagini cu cel vechi, desi el are O3. Cand i-a intrebat de discrepanta, nu i-au mai raspuns. Un alt englez si-a luat doar ecranul de Columbus, sperand sa-l lege la un sistem initial de Bolero si nu a mers din cauza codarilor. Doar ecranul de Columbus l-a costat 900e.

 

PS: manyx86, tasteaza si tu mai incet. Unele postari ale tale sunt f greu de inteles. Si mai sustine si tu gramatica limbii romane... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi cer scuze pentru scris, tastez de pe telefon si mai fuge dejtu"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@TudorM: din ce stiu eu cel din Marea Britanie care a incerca sa faca un retrofit la noul Columbus in locul unui Bolero a cumparat atat ecranul cat si unitatea din torpedou in cei 900 de euro. Doar cu ecranul este absolut imposibil de facut retrofit-ul doar din codari pentru ce e nevoie de un alt driver pentru ecran si multe alte modificari in soft (nu codari). 

 

Topicul in cauze este aici: http://www.briskoda.net/forums/topic/288090-retrofit-new-columbus/

 

@manyx86: pe linkul de mai sus (pagina 2) poti vedea cum arata slotul 2 DIN dar nu sunt sigur ca acolo incap modelele mai vechi de navigatie. Chiar daca ar incapea codarea ar fi mult mai dificil de realizat, mai ales ca nu s-a reusit codarea pentru noul model de Columbus facut special pentru platforma MQB (Octavia 3).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O mica intrebare. Am Bolero si in caz ca se gaseste vreun destept sa vrea sa imi fure afisajul, are ce face cu el ? Dar daca imi fura si ecranul si unitatea din torpedou ? Sunt codate cu masina? impreuna? nu prea stiu aceste detalii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citeste link-ul pus de cipt2001 si te vei lamuri. Raspunsul pe scurt este ca nu are ce face cu ele, un hot le poate folosi ca opritor de usa cel mult. Daca vor aparea in viitor codari, lucrurile se pot schimba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

He-he...hai sa nu dam idei si solutii aici. Mai bine dezinformam !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu o intrebare,exista vreo modalitate sa pun tv si dvd la acest tip de unitate de octavia 3(an 2013)e vorba tot de masina din discutiile de mai sus,vrea omul sa puna tv si dvd pe ea macar daca navi nu il poate schimba.Pun poze facute de el cu unitatea,spune ca e BOLERO numele.

1htape.jpg

oa111l.jpg

2poysfa.jpg

2afirh2.jpg

multumesc .


mai adaug ceva de legat de NUME AMADEUS.

Modificat de manyx86
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda.. saracu Amundsen s-ar rasuci in groapa.....

 

cat timp stai in masina cu ochii la TV sau la un film pe DVD? 

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu incerc sa il ajut pe amicul meu,acum m-am uitat si eu pe net si am vazut ca e Amundsen.el vrea sa puna tv si dvd,cat timp sta cu ochii in ele nu stiu,pana la urma e posibil sa ataseze ceva sa aiba astea doua optiuni?un tv tuner sau eu stiu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu n-am nimic cu prietenul tau, dar de ce nu si-a cumpărat de la bun început COLUMBUS? Eu când mi-am comandat masina ( mai am 8 sapt de așteptare) m-am gândit de la bun început c imi tb și ce nu. Oricum si dacă isi lua original cu tv si DVD nu ii afisa in timpul mersului... daca nu ma insel. Oricum sa facă acest upgrade costa multi banisori si nu cred ca merită, dar fiecare cu poftele lui. Deocamdată nu cred ca merge dar oricum BAFTĂ.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu de ce nu a pus de la inceput,intrebarea mea era daca se poate pune acum sau nu,original sau nu,e indiferent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca daca merge la skoda si zice: am bani de ma enervez si vreau sa-mi montați un columbus pe masina! nu cred ca-i imposibil ;) dar si 1800 de euro...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ma refeream sa schimbe unitatea ci sa adauge ceva la cea existenta si bineinteles la un pret pe cat posibil redus.eu nu am inteles niciodata de ce au preturile astea nesimtite si total nejustificate dealerii originali,dar nu cred ca e discutabil subiectul asa ca sa o lasam balta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristiansen077

Daca il vinde, il cumpar eu...asa poate sa si ia altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

l-ar vinde daca ar putea sa puna altceva care sa-i satisfaca dorintele,se pare totusi ca ii prea noua masina si nu au apucat samuraii sa faca copii sau interfete pentru tv si dvd.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru Amundsen si pentru Columbus. Nu vad nimic pentru Bolero. Asa cum s-a tot discutat si ras-discutat, momentan nu se poate inlocui sistemul care a venit cu masina cu altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe mine ma intereseaza pentru amundsen,poti dezvolta un pic?ce este?o interfata sau ce?cum se instaleaza monteaza?nu prea inteleg limba din sit si translate e cam lesinat :icon_bounce:


am mai gasit asta https://www.youtube.com/watch?v=gTANuf6u2Wo

ceva de genul dar parca 700 euri e cam mult totusi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei care vor GPS pe Bolero exista o solutie . Exista un aparat care costa 2199 ron se monteaza la unitatea bolero a masinii si aveti navigatie pe masina cu cele mai noi harti etc etc, daca vreti si mai mult mai dati 550 ron este un Tuner TV Digital HD controlabil din touchscreenul aparatului. Receptia posturilor tv 12 la numar se face si in mers. 2199 + 550 + nu stiu cat e manopera....voi stiti daca merita... daca vreti vb in PM si va spun de unde comandati si unde montati....Simplu, se poate si la Bolero-ul de pe Octavia 3, aaaa disponibil si la Media Composition la VW .

Bafta baieti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei care vor GPS pe Bolero exista o solutie . Exista un aparat care costa 2199 ron se monteaza la unitatea bolero a masinii si aveti navigatie pe masina cu cele mai noi harti etc etc, daca vreti si mai mult mai dati 550 ron este un Tuner TV Digital HD controlabil din touchscreenul aparatului. Receptia posturilor tv 12 la numar se face si in mers. 2199 + 550 + nu stiu cat e manopera....voi stiti daca merita... daca vreti vb in PM si va spun de unde comandati si unde montati....Simplu, se poate si la Bolero-ul de pe Octavia 3, aaaa disponibil si la Media Composition la VW .

Bafta baieti

Tunerul digital e compatibil si cu amundsen? Se poate instala pe octavia 2013?
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor a deschis acest topic
  • kthor a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!