Jump to content

Martori la bord


B--NOX
 Share

Postare recomandată

Da, beetle. Mersi de raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
On 3/16/2009 at 10:49 AM, ierdnA said:

Salut !

Eroare se refera la faptul ca senzorul de monitorizare a temperaturii apei trebuie schimbat.

Detalii gasiti aici

Nu e mare lucru, se schimba usor si nici nu costa mult.

Numai bine!

Andrei

Salut,

Va rog sa-mi spuneti unde este pozitionat senzorul monitorizare a temperaturii apei?

Am aceeasi problema,martor aprins de culoare  albastru a apei (lichid racire)pe bord.

As vrea sa-l cumpar si sa-l schimb singur.

Multumesc!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cod motor, an fabricație? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut, o intrebare, cand se stinge martorul de temperatura apei (cel albastru), la ce temp a ajuns? un minim de 65-70 sau 90?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Bună. Am și eu o problema îmi rămâne aprins intermitent martorul de temperatura apă albastră pâlpâie și nu se stinge nici după 100 km. Menționez că am schimbat senzorul de temperatura a apei dar face la fel. La test îmi dădea eroare senzor cu plus în scurt circuit. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce valoare ai pe temp in instrument cluster si engine, verfica cu vcds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc am să mă duc luni la o măsurătoare. Am înțeles că în afară de acest senzor de apă cu două fire mai există pe undeva pe motor ceva cu un fir  care poate fii rupt sau oxidat contactul și în acest caz poate da această eroare. Îmi poate spune cineva unde este poziționat. Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista in aceste cazuri, o zona exacta. Poate sa fie in zona dintre lonjeron si baterie....dar intai faceti verificarile mentionate de mine si mai vedem

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!