Jump to content

Vw T4 - probleme cu instalatia de incalzire


bankaru g3
 Share

Postare recomandată

Confirm si eu aceasta problema/normalitate la t4 2.5 tdi din 2000 fara Ac.

Prin grilele din mijloc da doar aer rece, prin cele laterale da doar aer cald, cand butonul este setat pe caldura.Am verificat robinetul (valva) si functioneaza bine.Intradevar daca inchizi grilele din mijloc nu te deranjeaza, dar pana la urma aerul acela rece se duce peste cel cald si-l raceste, se simte asta in momentul cand inchizi grilele din mijloc automat debitul celor din lateral creste.Nu mi se pare normal, dar dupa cum am citit mai sus vad ca nu sunt singurul cu acesta normalitate.

Astept sa vina primavara sa ba bag la desfacut pt simt ca este ceva dubios.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 years later...

Dețin un T6 Carawelle 2016 nu îmi merge caldura in spate doar aer rece bagă dacă ma poate ajuta cineva cu o informație

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nimeni pe aici

Modificat de eugenchis
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare! Dețin un VW Multivan(T4) din '97, 102CP 2.5TDI ACV, cu AC, problema este următoarea :

-în habitaclu nu vine aer destul de cald prin gurile de ventilatie, pe partea parbrizului este putin mai cald dar pe cele 5 guri se ventilatie din masina nu

S-au verificat urmatoarele:

-calorifer habitaclu-ambele furtune si tur si retur sunt fierbinti, carcasa ce acopera caloriferul este de asemenea fierbinte 

-termostat-lucreaza normal in parametrii

-sirocou/webasto nu am nici cea mai mica idee unde sa verific daca prevede asa ceva... 

Mentionez ca am facur research pe forum nimic nu se potriveste cu problema mea, multumesc! 

IMG-20220104-WA0016.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi clipul asta, sper sa intelegi cat de cat.

 

(1) Das Problem hat jeder VW T4 mit Klimaanlage - Hier die Lösung! VAN360 Schrauber-Cam - YouTube

Modificat de dydu_kuf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!