Jump to content

Faruri G7

codz

Recommended Posts

• Replies 286
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• The_Ego

20

• 4smoke

20

• F l o r i n

18

• codz

14

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Chinezarii. Nu as pune asa ceva pe masina. E ca si cum ti-ai cumpara ochelari de vedere, de la obor din cos....nu o sa vezi nimic cu ele. 

Eu cred ca este exact invers, Led urile nu degaja atata caldura ca un halogen si de aici si condensul.

După îndelungi documentari și review-uri, am decis sa cumpăr farurile de la Osram Ledriving. În weekend sper sa apuc sa le montez și sa revin cu impresii.  Numai bine! 

Posted Images

• 4 weeks later...

Buna seara,

Imi cer scuze dacă deschid un subiect deja existent, dar nu știu ce sa mai fac, de seara trecuta am observat ca farurile mele au început sa imi bata foarte jos, cel mai rău este cel din stânga care nu cred ca imi bate mai mult de 5 m in față, cel din dreapta bate cam 8-10 m. Menționez ca farul din dreapta își face autoreglajul cand le aprind, dar cel din stânga nu. Am făcut o inspecție vizuala senzorului de pe puntea spate, partea stânga și nu este rupt sau sărit. 

Am pus și testerul si nu am nicio eroare și nu înțeleg care este problema.

Va rog pe toți, cei care ati întâlnit aceasta problema sau una asemănătoare, sau cei care au mai multe cunoștințe spuneti-mi: exista mai mulți senzori de reglare faruri în afara de cel spate stânga, exista motoraș pe fiecare far, se poate schimba, cum arata?

Va rog si va mulțumesc anticipat!

Seara buna!

Are si pe fata, trebuie sa te uiti atent pe bara antiruliu fata undeva sub jugul motor prins intr-o clema, posibil de la o groapa care nu ti-a decopertat parbrizul si volanul dar a desprins bieleta de nivel reglaj far farurile bat la 5 m. Chiar daca incerci din tester in modulul 55 sa le ridici nu recomand pentru ca o iau razna si nu mai sti valorile initiale parca erau +2 links si +3.2 rechts (sper sa nu gresesc, a mea este berlina), tot in modulul 55 la subsisteme ai LeiMo links si rechts unde long coding trebuie sa fie identic.

La adaptare modul 55 PWM scaling factor front eu am 4.12mm/% si spate -3.54mm/% (a mea este hatch-back cu suspensie confort coborata lv1... sunt cam 4 modele ffs)

BART FATA.PNG

Ce masina este, ce echipare? De regula au pe spate, pe fata (si pe fiecare parte) au cele cu echipari speciale, suspensie, etc 

• 2 weeks later...
Bulacu Remus Marian

Bună seara, dețin un golf 7 combi, are bixenon. Din păcate un far cel pe partea stanga nu e original și bate foarte urat. Dacă cumpăr far de stânga după masina adusa din Anglia se va regla sau îmi va cauza? Am văzut în setări ceva legat de reglaj stanga sau dreapta. Nu ma pricep. Va rog care va pricepeți sa ma ajutați. 

F l o r i n

Nu are legătură. Cumpara far de pe masina cu volan pe stanga

• 5 weeks later...

Va salut. 
Vin la voi cu doua intrebari, poate exista cineva pe aici care cunoaste.

Detin un Golf 7.5 din 2019, care a venit echipat de fabrica cu faruri led, optiunea fiind aleasa de mine, masina fiind configurata personal.

Variante de echipare este Comfortline la care am adaugat eu ce am vrut.

Prima intrebare ar fi: farurile sunt formate din doua lupe, fiecare avand DRL ei, iar la mine se aprinde doar cel al lupelor de faza scurta, cele din extriorul farurilor. Pot sa le condez pentru a le aprinde si pe celelalte?

Si a doua intrebare: cum fac sa ridic farurile mai sus, ele avand sistem de reglare automat. Bat jos, enervant de jos.

596EE477-7DF8-48F6-8A76-738597B05C7C.jpeg

Te rog fa un efort si citeste paginile anterioare. Vei gasi raspuns la ambele intrebari. 

Multumesc.