Jump to content

Faruri G7


codz
 Share

Postare recomandată

Nu am codul de piesa. Le am ca optiune suplimentara din fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Buna seara,

Imi cer scuze dacă deschid un subiect deja existent, dar nu știu ce sa mai fac, de seara trecuta am observat ca farurile mele au început sa imi bata foarte jos, cel mai rău este cel din stânga care nu cred ca imi bate mai mult de 5 m in față, cel din dreapta bate cam 8-10 m. Menționez ca farul din dreapta își face autoreglajul cand le aprind, dar cel din stânga nu. Am făcut o inspecție vizuala senzorului de pe puntea spate, partea stânga și nu este rupt sau sărit. 

Am pus și testerul si nu am nicio eroare și nu înțeleg care este problema.

Va rog pe toți, cei care ati întâlnit aceasta problema sau una asemănătoare, sau cei care au mai multe cunoștințe spuneti-mi: exista mai mulți senzori de reglare faruri în afara de cel spate stânga, exista motoraș pe fiecare far, se poate schimba, cum arata?

Va rog si va mulțumesc anticipat!

Seara buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are si pe fata, trebuie sa te uiti atent pe bara antiruliu fata undeva sub jugul motor prins intr-o clema, posibil de la o groapa care nu ti-a decopertat parbrizul si volanul dar a desprins bieleta de nivel reglaj far farurile bat la 5 m. Chiar daca incerci din tester in modulul 55 sa le ridici nu recomand pentru ca o iau razna si nu mai sti valorile initiale parca erau +2 links si +3.2 rechts (sper sa nu gresesc, a mea este berlina), tot in modulul 55 la subsisteme ai LeiMo links si rechts unde long coding trebuie sa fie identic.

La adaptare modul 55 PWM scaling factor front eu am 4.12mm/% si spate -3.54mm/% (a mea este hatch-back cu suspensie confort coborata lv1... sunt cam 4 modele ffs)

BART FATA.PNG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce masina este, ce echipare? De regula au pe spate, pe fata (si pe fiecare parte) au cele cu echipari speciale, suspensie, etc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Bulacu Remus Marian

Bună seara, dețin un golf 7 combi, are bixenon. Din păcate un far cel pe partea stanga nu e original și bate foarte urat. Dacă cumpăr far de stânga după masina adusa din Anglia se va regla sau îmi va cauza? Am văzut în setări ceva legat de reglaj stanga sau dreapta. Nu ma pricep. Va rog care va pricepeți sa ma ajutați. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are legătură. Cumpara far de pe masina cu volan pe stanga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Va salut. 
Vin la voi cu doua intrebari, poate exista cineva pe aici care cunoaste.

Detin un Golf 7.5 din 2019, care a venit echipat de fabrica cu faruri led, optiunea fiind aleasa de mine, masina fiind configurata personal.

Variante de echipare este Comfortline la care am adaugat eu ce am vrut.

Prima intrebare ar fi: farurile sunt formate din doua lupe, fiecare avand DRL ei, iar la mine se aprinde doar cel al lupelor de faza scurta, cele din extriorul farurilor. Pot sa le condez pentru a le aprinde si pe celelalte?

Si a doua intrebare: cum fac sa ridic farurile mai sus, ele avand sistem de reglare automat. Bat jos, enervant de jos.

596EE477-7DF8-48F6-8A76-738597B05C7C.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te rog fa un efort si citeste paginile anterioare. Vei gasi raspuns la ambele intrebari. 

Multumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Careva foloseste bec h15 de la osram cool blue intense?

Bate spre alb albastru sau galbeni ca becuri clasice?

product_6546.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare mi sa ars un bec la xenon si miercuri am r.a.r.u ce tip de bec trebuie sa pun si ce model recomandati eu am gasit osrom xenarc cool blue intense 6000k e ok ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Recomand o culoare apropiata de cea originala, 4200k

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da am pus pana la urma ce a aut pe masina philips insa am acum o alta problema mi se par ca bat cam sus becurile am si primit cateva flashuri in trafic, am pus masina pe tester aveam doar erori intermitente le-am sters pe toate nu au mai aparut cred ca era normal sa am imi apara erori pentru ce am scos farurile de pe masina... totusi interesant am fost azi de am facut r.a.r.u si am trecut fara probleme... totusi am facut r.a.r.u.l nu itp :D, stie careva ce sa fie ?

241055434_1000500047440200_503750343047127040_n.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi la un service, sa le verificati pe reglofar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am înțeles dar nu se poate face o resetare la ele cu vcds?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ajuta la nimic. Reglajul se face mecanic, procedurile de soft sunt premergatoare reglajului si pt memorarea acestuia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am înțeles dar daca nu am nici o eroare in bord înseamnă că nu e ceva grav 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare

La tipul acesta de far a schimbat careva becul de pozitie cu unul cu led? Farurile sunt automate si pozitiile servesc ca si lumina de zi.

Multumesc

Untitled.thumb.png.1b6dd22a8d367718d6d5d71b25835e77.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna ziua,

Detin un golf 7 din 2016 echipat cu faruri bixenon adaptive cu DRL pe bec halogen. Le pot schimba direct (plug and play) cu unele cu  DRL pe LED (U-shaped) sau necesita anumite anumite modificari? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna ziua. 

Stiu ca pare prostesc dar stie cineva daca se pot monta faruri osram la un golf 7 care are din fabrica faruri cu bixenon? Stiu ca pe diverse site-uri scrie ca nu sunt compatibile cu bixenon de fabrica dar exista vreun adaptor ceva sau a incercat cineva conversia respectiva? Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 3/27/2022 at 1:47 PM, Catalin12brj said:

Buna ziua. 

Stiu ca pare prostesc dar stie cineva daca se pot monta faruri osram la un golf 7 care are din fabrica faruri cu bixenon? Stiu ca pe diverse site-uri scrie ca nu sunt compatibile cu bixenon de fabrica dar exista vreun adaptor ceva sau a incercat cineva conversia respectiva? Multumesc anticipat!

Sunt si eu interesat de acest aspect. Sau cel putin daca se pot inlocui doar becurile cu becuri LED?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!