Jump to content

Mi-a Venit Leonul


gabryell23
 Share

Postare recomandată

A venit, e aici, e a meaa ... si as continua ... dar pur si simplu nu mai am cuvinte :D ... sunt convins ca ma intelegeti.

O sa incerc sa ma exprim prin poze ... zilele astea :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 326
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • AIX

    20

  • X-Ecutor

    15

  • ryco78

    13

  • Cristian

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

@BC78ADI, sa-l stapinesti sanatos, fara incidente si asteptam poze si impresii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@BC78ADI Esti din orasul Bacau sau din altu'? Nu prea am vazut multe Leonuri prin Bacau.Unu rosu tunat frumusel si altu' negru..cam atat.Poate pentru faptul ca in judet nu este reprezentanta Seat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@BC78ADI Esti din orasul Bacau sau din altu'? Nu prea am vazut multe Leonuri prin Bacau.Unu rosu tunat frumusel si altu' negru..cam atat.Poate pentru faptul ca in judet nu este reprezentanta Seat.

De 10 ani locuiesc in Bucuresti, dar "fara forme legale" :) Mi-ar fi placut sa contribui la popularea speciei de Leon in judet, dar ma tem ca o voi face doar cand o sa merg in vizita la ai mei.

Si intradevar, ai dreptate, daca stau bine sa ma gandesc, Seat-ul este o masina destul de rara in Bacau ... poate ca cineva cu initiativa ar trebui sa deschida o reprezentat Seat si acolo, potential exista ... parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De 10 ani locuiesc in Bucuresti, dar "fara forme legale" :D Mi-ar fi placut sa contribui la popularea speciei de Leon in judet, dar ma tem ca o voi face doar cand o sa merg in vizita la ai mei.

Si intradevar, ai dreptate, daca stau bine sa ma gandesc, Seat-ul este o masina destul de rara in Bacau ... poate ca cineva cu initiativa ar trebui sa deschida o reprezentat Seat si acolo, potential exista ... parerea mea.

S-o stapanesti sanatos!!! Sunt cam surori ale noastre, cum s-ar zice, ca si-au petrecut ceva timp impreuna pana le-am luat. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Jetall si restu' sa le stapaniti sanatosi.

@Jetall in afara de dotarea Stylance ce ai mai pus extra? Au avut-o pe stoc sau ai asteptat comanda (cat) ?

Multumesc pentru urari.

Extra, fata de Stylance:

* Audio 2: comenzi radio pe volan si 8 difuzoare

* ESP+EBA+Driver Steering Recommendation+Control presiune pneuri,cu avertizare sonora si luminoasa

M-am hotarat sa-mi iau Leon acum vreo 2 saptamani, mai exact sambata 10 noiembrie. Luni m-am dus la dealer, am cerut ce am vrut, am comparat cu ce aveau pe stoc (stiam ca se asteapta cu lunile la Leon si aveam nevoie de masina relativ repede) si am ales masina asta. Era aproape identica cu ce mi-am dorit si era si pe stoc. Singura chestie pe care as mai fi pus-o in plus la ea erau niste geamuri fumurii, dar alea se pot pune oricand, acum merge si asa. Cu riscul de a ma injura lumea care a asteptat cu lunile dupa Leon, treaba a mers brici in cazul meu: am ales masina si am si vazut-o luni 12 noiembrie, iar marti 20 noiembrie am ridicat-o de la dealer. Cred ca e o perioada de asteptare foarte ok...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa cum am promis, revin cu cateva poze si ceva impresii... mai ales ca am asteptat mult clipa asta :P

Duminica am tras o fuga la munte :lol: si am avut ocazia sa ma felicit inca o data pentru alegerea facuta :D Tinuta de drum este impecabila, iar scaunele sport, pe care le recomand calduros tuturor celor ce intentioneaza sa isi cumpere un Leon, fac diferenta. Cu toate ca motorizarea este doar de 1.6 si, cu toate ca sunt inca in rodaj, masina mi s-a parut foarte agila.

Este exact asa cum mi-am inchipuit, iar cel putin pana acum, nu am gasit nici un aspect care sa ma dezamageasca ... cand il voi gasi o sa il impartasesc cu toata lumea, promit :P

post-17747-1196106849_thumb.jpgpost-17747-1196106899_thumb.jpgpost-17747-1196106904_thumb.jpgpost-17747-1196106918_thumb.jpg

P.S. Imi cer scuze ca nu am spalat masina inainte de sedinta foto si ca nu l-am scos afara din masina pe amicul meu din dreapta (a tinut neaparat sa apara in poza) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare...ai foot-rest?

Modificat de Andrei_VVB
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca nu.Sa renuntat de la modelul 2006 la foot rest din cauza economisirii a catorva gologani :icon_cool: .Pt. toti cei care nu au dar isi doresc acest foot rest de plastic(negru) nr. de cod este: 1K1 864 777 B 9B9 si se potriveste atat la Leon1P cat si la Altea si Toledo5P.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt. toti cei care nu au dar isi doresc acest foot rest de plastic(negru) nr. de cod este: 1K1 864 777 B 9B9 si se potriveste atat la Leon1P cat si la Altea si Toledo5P.

Se poate face comanda la orice dealer Seat? Mie imi lipseste cel mai mult acest foot-rest la cutia DSG :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, intr-adevar Leonul nu se dezminte....este o masina foarte reusita...sa o stapinesti sanatos.

:D Mai Off Topic:ai fost la Sinaia la Cota 1400? In poze pare ca era cam gheata pe jos....cum te-ai descurcat cu cauciucurile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Andrei_VVB

Nu am, si intradevar e cam aiurea fara... Cand ma duc dupa carte la Metrotehnica o sa ma interesez daca se poate monta la ei "aftermarket" :icon_cool:

@leone82 si restu'

Mersi de urari :icon_thumright:

@Testosul

Am fost la Cota 1400, dar portiuni cu gheata au fost putine si nu au pus probleme, motiv pentru care nu prea pot sa imi dau cu parerea despre cauciucuri deocamdata (sunt mixte)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce pot sa spun despre cauciucuri e ca am avut nesansa sa merg cu ale mele (de vara stock pe Leonul meu) pe zapada si erau mega slickuri..

Pirelli P7

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Matrixu, sa inteleg ca ai avut probleme cu gumele de vara pe zapada, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu probleme. Dansam linistit pe sosea. Pneurile mele de vara sun pur si simplu terminate pe zapada. Realizez prostia de a merge pe zapada cu cauciucuri de vara dar erau altii cu pneuri de vara si nu aveau probleme deloc. Pur si simplu masina mea nu mai sta dreapta cand intalneste un pic de ghetus sau zapada.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca nu mi-a venit leonul dar .. e pe vine :) Am cateva rugaminti .. de cateva zile tot incerc sa aflu mai multe despre masina .. Am VINul si codul motor dar nu gasesc un decoder bun , sau cele pe care le gasesc nu imi arata complet . Poate stiti voi mai bine si ma puteti ajuta .. VIN : VSSZZZ1PZ8R058382 iar cod motor : BXE907302 . Multumesc anticipat .

Si as mai avea o intrebare ... Cam cat mai dureaza din momentul cand mi s-a confirmat seria motorului pana in Curtici ?? ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

In sfarsit am vazut-o! LEON FR TDI. Am vazut-o doar. In curte la Alto Syncro. A venit vineri, pe 30 Noiembrie. Inca nu am ridicat-o, deoarece mai au de vopsit si montat praguri exterioare si eleron, sa-i monteze alarma (Viper cu modul de armare/dezarmare din cheia masinii) si sa o ....pregateasca de livrare.

O voi ridica luni, pe 10 Decembrie. Abia astept!!!!

Am facut si cateva poze, insa....nu stiu cum sa le postez. Cristi, ma poti ajuta? Am cautat in help, dar nu scrie de atasarea pozelor. Sorry.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat te-a costat eleronul si pagurile, fara vopsit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Pragurile: 1312 RON

Eleronul: 793 RON

Vopsit: 800 RON

Montaj: 180 RON

Pe tine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine inca nimic :Driver:

Nu le-am luat inca, insa intentionez sa cumpar in curand si de aceea am si intrebat.

Mersi pt raspuns :D

Intra pe www.xxxxxxxx.xxx sa mai discutam despre masinile noastre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!