Jump to content

Upgrade/Probleme la geamuri electrice....


negraruovidiu
 Share

Postare recomandată

negraruovidiu

Eu  am pus de 1.0, sa fie prea mare sectiunea? In ideea ca in anumite zile oricare geamuri actionez, cand vreau sa le ridic, se ridica pana aproape de capat si desi tin apasat butonul sa ridic geamurile apoi coboara singure pana aproape jos si acolo raman nu  le mai pot ridica sau cobora de tot si m-am gandit ca poate ar fi asta cauza ca nu am folosit cabluri de sectiune mai mica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

buna ziua.

de curand am schimbat la cineva volanul de pe dreapta pe stanga la skoda octavia 1u2 (alh 2004)

toate bune si frumoase pana ce a trebuit sa inchid sau sa deschid geamurile electrice fata...nu mai merg...inchiderea centralizata nu mai merge decat pe spate si portbagaj...oglinzile nu mai merg sa le reglez si nu se dezaburesc

am vb cu meseriasul si a zis ceva de modul de comanda 

am inteles ca trebuie sa iau modul de comanda sau motoras cu tot modul de comanda de la o skoda similara model european

ma poate ajuta cineva cu o rezolvare?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. faci o scanare completa sa ne uitam pe ea

2. in functie de erori iti putem zice ce ai de facut, eventual sa te ajutam cu ceva coduri de piese.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
  • 5 months later...

Skoda Octaiva 1, 2001. Geamurile electrice nu functioneaza nici de pe consola centrala, nici de pe butoanele de pe usi.

In rest pe partea electronica functioneaza totul.

Ma puteti ajuta cu niste ponturi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. fa o scanare/diagnoza

2. verifica sigurantele

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!