Jump to content

AUDI A4


Radu Marcel

Postare recomandată

dupa 3 ani de GTI a venit timpul sa trec la alta masina. o decizie destul de grea avand in vedere ca GTI ul m a satisfacut in fiecare zi din aceasta perioada...am fost destul de indecis in sensul in care am oscilat intre un BMW coupe seria 3 si Audi a4. dupa o luna de vizionat tot felul de masini, am ales o masina pe care o stiam, fiind a unei cunostinte si asta a contat destul de mult, avand in vedere ca stiam istoricul masinii, fiind un audi A4 2.7 tdi automata achizitionata de noua din Romania.

 

masina are acum 65.000 km ( la achizitie avea 63.000) si ca optiuni are tapiterie din piele cu alcantara, jante 18 s line, praguri s line si multe altele. Nu are navigatie, trapa din ce mi ar fi placut. motorul in combinatie cu cutia automata cu 8 trepte este foarte ok avand un cuplu de 400 si 190 cp, iar ce imi place este consumul 8.5 l la suta mixt.

 

i am schimbat volanul si am pus unul de s line imbracat in alcantara de Marinu si i am mai pus pilot automat ca nu avea.

 

va trebui sa ii fac schimbul la cutie si nu stiu daca distributia trebuie schimbata la motorul asta.

 

ca planuri am asa :

 

1. bara spate s line.

2. tipsuri

3. jante pe 19 bbs * acum am unele de vara pe 18 de s line

4. navigatie originala sau comenzile de pe schimbatorul de viteze,

5. poate suspensie bilstain.

6. poate un alt soft la motor,

7. poate o bara fata 

8.poate un eleron spate.

9. pedale aluminiu

 

post-14295-0-44685500-1388250994_thumb.j

 

 

 

Link către comentariu

Frumusica foc. Sa o stapanesti sanatos si fara incidente. Cat a costat?

Modificat de Planetara
Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.

 

Ai facut alegere buna cu motorul de 2.7 TDI si Multitronic...mie imi place combinatia. In plus, 2.7 TDI este foarte fiabil. Am vazut A6 2.7 TDI MMT din 2009 cu 447.000 km si mergea excelent.

 

Schimba uleiul la cutie cat mai urgent...se schimba la 60.000 km la Multitronic.

 

Din cate stiu, 2.7 TDi are distribuite pe lant...ma interesez cand ajung la birou si iti zic sigur.

Link către comentariu

foarte frumoasa masina...pune poze si cu interiorul...parerea mea e sa ramai la jantele pe 18...cele pe 19 sunt prea mari pentru "strazile" din ro.

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina  sa o stapanesti santaos , dar din punctul meu de vedere cel mai mare minus al masini este sistemul quattro !

Link către comentariu

multumesc ! 

 

vizavi de guattro nu stiu ce sa zic...da mi ar fi placut dar nu e ca si cum am dat pe masina 50.000 si nu am pus aceasta optiune. sincer nu ma derajeaza, avand in vedere ca m am obijnuit cu tractiunea doar pe o pune si avantaje sunt si de partea asta...dar nu e cazul de o discutie de genul..

 

mi au venit si rotile pe 19, acum sa vad cat de rau e cu ele, dc nu sunt ok pt masina, le vand, dar imi place tare mult acest model.

 

post-14295-0-87900800-1388513563_thumb.j


poze cu volanul cel nou 

 

post-14295-0-04657100-1388513807_thumb.j


post-14295-0-46294000-1388514074_thumb.j

Link către comentariu

La multi ani !

 

Foarte tare volanul. Asa vine el sau l-ai facut la cineva, airbag-ul?

Link către comentariu

O sa arate de vis cu jantele pe 19 si o sa merite compromisul confortului si al rigiditatii crescute. Te misti foarte repede cu modificarile! :)

Link către comentariu

Foarte bine arata volanul. Pune si schimbatorul de viteze de S-line facelift cu piele perforata.

 

Jantele banuiesc ca sunt OEM...se fac si replici la acest model dar fiind pe 19, mai mult ca sigur sunt OEM.

 

Bafta!

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

am pus rotile de vara pe masina sa vad cum arata...roata din fata imi iese putin in exterior (et 35).

 

neaparat imi trebuie suspensie, sa o cobor unpik. acum bilstein face doar b12 (nereglabila) care costa 650 e si b16 care costa 2000 euro. as incerca sa vad cum e doar arcuri eibah pro kit avand in vedere ca am toate amortizoarele ok...

 

 

 

 

 

 

 

post-14295-0-21188900-1390383736_thumb.j

post-14295-0-52769800-1390383755_thumb.j

post-14295-0-10058600-1390383785_thumb.j

post-14295-0-10161200-1390383799_thumb.j

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!