Jump to content

Probleme la modulul de confort


iuliux07
 Share

Postare recomandată

BUtonul inchis deswchis sta apasat tot timpul, scoate mufa de la el si vezi cum reactioneaza la inchiderea din telecomanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare.Problema este urmatoarea:In aceasta seara am parcat masina in fata casei.Cand am inchis din telecomanda masina-am observat ca nu se mai aprind semnalizarile.Am crezut ca am o usa deschisa(nu a fost asa). Am verificat usile si,cea din dreapta fata era deschisa.Toate usile s-au incuiat...in afara de cea din fata-dreapta.Ce poate fi?Am luat borna..poate e vreo eroare:nimic.Am incuiat-o mecanic-din cheie-tot nimic..Usa dreapta fata refuza sa se inchida..HELP!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jos yala si reconditionata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buna ziua! Am un Touran 2005, la care am urmatoarea problema, in momentul in care închid masina totul este ok, adica se închid toate usile, insa la deschidere (manual sau din telecomanda) din cele 2 usi din spate mi.i se deschide doar una, cand cea din dreapta, cand cea din stanga, dar niciodata amândouă, cele din fata se deschid mereu ok! Ma poate ajuta cineva cu o parere?

Modificat de AlexMng
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie necondiționată gala respectivă.  O demonteze,  curata colectoare motorase,  etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
eduardcatalin

salut. am un touran 2005 si trebuie sa schimb modulul de confort. 

am primit de la un amic un modul comfort cu codul 3C0959433R este compatibil cu masina mea? 

s-l640.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu ce cod ai pe masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
eduardcatalin

1t0959433ak

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Nu are importanta ce cod are pe masina... atata timp cat ai Touran, nu merge cel de Passat B6. Trebuie de platforma similara - Touran, Golf 5, Leon 2, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salutare! Am un touran din 2003 la care am urmatoarea problema: nu functioneaza broasca de la portbagaj, la apasarea butonului de deschidere in vcds imi da ca ar fi operational dar nu trimite impuls la broasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Buna seara, am un touran din 2004 si nu stiu de ce la usile din fata nu mai ajunge curent adica nu se inchid nu merg semnalizatoarele din oblinzi si nici reglajul electrica la oglinzi...ma puteti ajuta va rog...

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. verifica sigurantele si cablajul

2. verifica codarile, daca ai umblat de curand pe acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigurantele nu stiu care sunt iar la codari am umblat dar numai pe centrala electrica si confort si nu stiu cecas fi putut sa schimb ca am incercat toate varjantele posibile si nu reusesc sa le fac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Excelenta, schema sigurantelor este postata pe forum, trebuie sa faceti un pic de efort si sa o cautati, multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pune o scanare completa sa ne uitam peste ea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posesor recent de Touran 2007. Becurile din portiere nu mi se aprind. Stie cineva de ce? In rest totul functioneaza super...

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

One step back: ai lampi in portiere sau doar catadioptri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bordul vede fiecare usa deschisa si ma atentioneaza. Mai am un Golf IV si lampile au aceeasi forma.Sa incerc sa le dau sticla jos ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10/27/2018 at 9:22 PM, albinaru said:

Posesor recent de Touran 2007. Becurile din portiere nu mi se aprind. Stie cineva de ce? In rest totul functioneaza super...

pentru ca nu ai - da jos plasticul rosu si vezi ca o sa fie gol in spate.... nu ai lampile, cablajul.

Trebuie montate lampile, se trage cablajul in calculatoarele de usi, se activeaza - si se vor aprinde

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil sa fie asa si la touran din 2009? Fara lampi doar catadioptri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa inchidem discutiile colaterale, a mea care e MY 2013 si aproape virf de gama a avut catadioptri :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!