Jump to content

Despre Becuri [Passat CC]


catacam66
 Share

Postare recomandată

uratzelul_flo

După cod am căutat si cică sunt de 4300k.La un search pe google am găsit philips si la 100 Ron....sincer nu stiu ce sa mai cumpar ,ele de fapt ar fi undeva la 300 Ron....

Voi când a-ti avut probleme cu becurile ,de unde le-ati luat?

Modificat de uratzelul_flo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    52

  • Clawoodyou

    26

  • Led It Up

    23

  • EEXCALADE

    19

recomand sa iti cumperi de la magazinele cu piese, etc - Emag, Epiesa, Sto Auto.... la 100 lei este fake.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
On 1/12/2017 at 1:54 PM, Led It Up said:

Buna ziua.

Ne cerem scuze ca intervenim in discutie, dar am dori sa facem cateva precizari:

1. @bubu182: Daca doriti, cand vin LED-urile P21W pentru DRL (de care spunea @Alungatu) le putem testa mai intai pe masina dumneavoastra (fiind tot in Bucuresti) urmand ca apoi sa le trimitem si la Piatra Neamt. Mentionez de testat deoarece la sfarsitul acestei luni vom avea disponibil inca un model P21W de 100W, LED-uri care ne ofera o siguranta si mai mare ca vor functiona 100% cum trebuie (ne referim in principiu la sistemul CanBus, astfel incat sa nu dea eroare in bord).

2. LED-urile recomandate lui @Alungatu au fost montate cu succes pe DRL-ul de pe Skoda Octavia 2 FL. Aceasta este o lampa foarte pretentioasa, pentru care nu prea sunt solutii Plug & Play (acestea fiind sigurele solutii cu care noi suntem de acord). Dar, inainte de le trimite, dorim sa fim 100% siguri ca sunt compatibile si cu VW Passat CC (cu toate ca sunt, more or less, aceleasi masini - ne referim ca impart multe componente interne, nu ca si gama / aspect / altele - vrem totusi sa mergem la sigur, deoarece acesta este si motivul pentru care am lansat acest proiect).

Daca va putem ajuta cu informatii, detalii, recomandari sau sfaturi (din experienta noastra), nu ezitati sa ne contactati.

Va multumesc,

Catalin

Care mai este stadiul? As fi interesat si eu de LED-urile P21W pentru DRL. Functioneaza pt CC!? Ce garantie oferiti?!

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu au gasit inca leduri care sa functioneze pentru CC fara sa dea eroare de bec ars. Si eu astept ... singura solutie, dupa spusele lor, ar fi anularea interogarii pentru DRL ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se modifica eeprom BCM, in acest sens

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 15 ore, b_marian a scris:

Care mai este stadiul? As fi interesat si eu de LED-urile P21W pentru DRL. Functioneaza pt CC!? Ce garantie oferiti?!

Multumesc!

Buna ziua.

La jumatatea lunii vom mai avea un model nou pe care dorim sa il testam pe Passat CC. In comanda anterioara plasata la fabrica am inclus doar 2 bucati din acest model, pentru a-l testa pe diverse masini.

Am reusit sa il montam cu succes pe DRL-ul de pe Seat Leon 5F (modelul cu faruri halogen), lampa in care celelalte modele disponibile (si testate si pe Passat CC in lunile trecute) au generat eroare de bec ars.

De indata ce va veni noua comanda, vom testa acest model cu prioritate pe DRL-ul de pe Passat CC si o sa revenim cu un feedback (pozitiv, speram noi :) ).

Garantia oferita de noi difera in functie de tipul de produs, si poate sa fie intre 6 luni si un an. 

Va multumim si va dorim o zi cat mai placuta in continuare.

Catalin @Led It Up

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate ajuta pe cineva: sunt ceva promo zilele astea pe emag si am luat Bec auto Xenon pentru far Philips Vision, 42V, 35W, D3S la 324 lei.

Dupa ce mi s-a-ntamplat sa ma lase in concediu (Grecia) si sa pierd timp si cam multi bani (~140 eur), am zis ca ar fi cazul sa iau unul de rezerva. :-)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am reusit de ceva timp acest lucru, se poate face doar cu anulator de defect si ledul face toti banii.Este exact cat trebuie de puternic si nu deranjeaza deloc.Anulatorul l-am imbracat in izolator si l-am lipit cu banda dublu adeziva pe far , se incalzeste dar nu ingrijorator.Costul parca 150 lei cu anulatoare cu tot , achizitionate de la un furnizor din Constanta.Succes!

 

DSCN2089.JPG

DSCN2091.JPG

DSCN2092.JPG

p21w.jpg

DSCN2088.JPG

Modificat de adeeman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea le folosesc si eu de 2 ani doar ca eu nu am imbracat anulatoarele in banda izoliera, pt ca ele au un fel de radioator pt racire deoarece se incalzesc foarte tare.

Nu vad o solutie buna sa le imbraci, nu se mai aerisesc deloc, eu le-am prins cu surub de metalul masinii pentru a se raci mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prefer sa astept ceva "stock" sa zic asa, fara anulatoare si alte minuni.. nu de alta, da nu vreau sa iau foc :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
CosminBalan26

Ce tip de bec este cel folosit la puddle lights , stie cineva va rog :)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua.

Ne cerem scuze pentru acest mic off-topic, insa vroiam sa intrebam un coleg cu un Passat CC, din Bucuresti, daca ne poate ajuta sa testam pe masina lui un model de LED care este posibil (nu stim in ce masura, de aceea dorim sa testam :) ) sa mearga fara eroare de bec ars si in sistem Plug & Play (fara rezistente sau adaptari aditionale) pe luminile de zi / DRL (lampa care ne da multe batai de cap de foarte mult timp).

Aspecte importante:

Data testare: 2 Septembrie 2017 (maine :) );

Locatie testare: Atelier Led It Up (https://goo.gl/maps/DRZBpsVgRWH2);

Ora testare: Oricand intre ora 10:00 si 14:00;

Beneficii: Daca LED-urile vor functiona fara probleme si, bineinteles, ii plac si colegului care ne va ajuta cu testarea, le poate achizitiona cu un discount de 10%. In cazul in care nu functioneaza sau nu ii plac (speram sa nu fie cazul acesta :) ), poate achizitiona oricare produse / pachete de lumini cu un discount de 15%. Bineinteles, si pentru testarea LED-urilor de DRL dar si pentru celelalte produse (daca doreste) oferim instalare gratuita.

Important: Avem un singur loc disponibil pentru testari (consideram ca nu sunt necesare teste pe mai multe modele similare). Se aplica principiul Primul venit, primul servit. Pentru programari privind ziua de maine, ca sa nu spam-am acest topic, ne puteti anunta prin mesaj privat. Vom raspunde tuturor mesajelor, indiferent daca deja s-a efectuat o programare pentru maine :)

Va stam la dispozitie oricand va putem ajuta cu informatii sau detalii.

Va multumesc,

Catalin @Led It Up

Modificat de Led It Up
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A venit careva? Sunt curios ... ce s-a intamplat, daca ati gasit becuri ptr DRL care sa functioneze fara erori :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

Din pacate nu s-a oferit nimeni sa ne ajute cu testarea in cursul zilei de sambata. Vom incerca sa mai contactam clientii cu VW Passat CC, carora le-am montat produse, in speranta ca unul din ei va dori sa ne ajute cu testarea :D

Anuntul facut in cursul zilei de vineri ramane valabil pentru ziua de marti, in intervalul 18:30 - 22:30. Astfel, daca cineva a vazut tarziu mesajul de vineri si ar fi dorit sa ne ajute cu testarea, ne poate contacta zilele acestea si il asteptam marti seara la Atelier pentru a testa produsele:)

Va multumim si va dorim o duminica relaxanta,

Catalin @Led It Up

L.E. Durata operatiunii: Maxim o ora. In cazul in care va functiona, dorim sa il lasam sa mearga minim 30 - 45 de minute, pentru a ne asigura ca va functiona fara probleme si pentru perioade indelungate.

Modificat de Led It Up
Adaugare informatii relevante
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cati posesori de CC sunt pe aici pe forum, nu e nimeni din Bucuresti dornic sa ajute? :) Ne-ar ajuta pe toti .. daca ar functiona acele leduri! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 4 ore, EEXCALADE a scris:

Daca nu se ofera nimeni trimite-mi-le ca le probez eu 

Desigur, daca pana miercuri dimineata nu reusim sa le testam, iti trimitem tie un set pentru probe. Multumim mult! :)

Catalin @Led It Up

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum o oră, bubu182 a scris:

Vin eu maine daca sunteti la 10:00 acolo.

@Led It Up

Buna seara.

V-am trimis un raspuns la mesajul privat trimis de dumneavoastra :)

Va multumesc,

Catalin @Led It Up

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vin eu marti la 18.30 (chiar si mai devreme daca aveti posibilitatea). Stam pana rezolvam. Rog doar o confirmare, sa imi bifez in agenda.

Multam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

Va multumim pentru mesaj. Am apucat sa programam pentru maine, ora 18:30, o sesiune de testare cu colegul @bubu182 (ne-a contactat primul si dorim sa respectam principiul enuntat mai sus). Consideram ca nu este necesar sa veniti si dumneavoastra, deoarece, in cazul in care nu vor functiona LED-urile pentru DRL si nu doriti in mod expres LED-uri pentru alte lampi, va fi doar a mica pierdere de timp pentru dumneavoastra, ceea ce nu ar fi ok din partea noastra :)

In cazul in care vor functiona, o sa anuntam si aici si o sa puteti sa veniti la sigur :D

Bineinteles, daca doriti sa veniti sa asistati si / sau sa montam LED-uri in lampile unde stim ca vor functiona 100% (i.e. pozitii fata, numar inmatriculare, marsarier, semnalizare, full interior), va asteptam cu drag :)

Va multumesc,
Catalin @Led It Up

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceva vesti? Comandam leduri DRL fara eroare sau nu? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to Despre Becuri [Passat CC]
  • 75NOR a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!