Jump to content

Despre Becuri [Passat CC]


catacam66
 Share

Postare recomandată

A mele au tinut 2 ani. A inceput unul sa dea eroare, am refacut lipitura rezistentei si a mai mers un an. Acum tot ala imi face figuri dar nu ma reusesc sa-l pacalesc. De clipit nu clipesc dar eroarea in bord ma sacaie rau!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    52

  • Clawoodyou

    26

  • Led It Up

    23

  • EEXCALADE

    19

Puteți pune aici un link cu modelul exact care il aveți? Chiar daca e problema cu rezistența, daca ma țin 2 ani e super suficient numai sa nu mai am eroare in bord

 

later edit: mi am dat seama mai tz ca e vorba de cele de pozitie, credeam ca vorbiți de DRL. Scuze

Modificat de AlexJFY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 10/23/2016 at 9:54 AM, Jorjel said:

Colegii care ati montat leduri can-bus w5w imi puteti recomanda si mie in privat de unde ati achizitionat? Am avut un set de la colegul b_76_jaf care m-a tinut 3 ani dar s-a dezlipit rezistenta si nu mai am ce face ... imi dau eroare. Am cumparat dintr-un magazin de piese un set can-bus de 18 lei dar nu poate sa pacaleasca masina. Si alea dau eroare.

Dupa ce am vorbit cu tine aici  am mai vazut un model pe ebay si nu m-am abtinut sa nu le probez si pe astea :) Azi au ajuns, dupa ce le probez te anunt cum stau treburile :)

IMAG3102.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La numar de inmatriculare becurile sunt c5w, dar daca pun c10w acestea v.or merge? Ar da lumina de intensitate mai slaba ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 27.08.2015 at 9:20 PM, Clawoodyou said:

Mi-au ajuns "chinezariile" :) Incerc sa le montez maine sa vad daca vor da eroare. 

IMAG0419.jpg

De ce nu le pui pe astea si stii o treaba. Nu dau eroare, fac o super lumina, sunt plug&play, le am de un an fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

9 hours ago, Clawoodyou said:

De ce nu le pui pe astea si stii o treaba. Nu dau eroare, fac o super lumina, sunt plug&play, le am de un an fara probleme.

Idem si eu. Fara eroare, nu clipesc, lumina buna, rezistente

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 11/3/2016 at 6:11 PM, Clawoodyou said:

Dupa ce am vorbit cu tine aici  am mai vazut un model pe ebay si nu m-am abtinut sa nu le probez si pe astea :) Azi au ajuns, dupa ce le probez te anunt cum stau treburile :)

IMAG3102.jpg

De ce n-ai zis ca iti trimiteam si eu bani sa comanzi doua seturi!? :D

Cum sunt? Lasa-mi si mie un link de pe ebay, aici sau in privat! Multam!

 

De 3 ani folosesc aceste lampi la nr. de inmatriculare si sunt foarte multumit (fara erori, fara clipeli, fara incalzire). Au si un model de led canbus fara pozitie dar destul de scump: 80ron perechea. Nu stiu daca sa il incerc sau nu!

led-numar-vw-18smd-LN-VW001.jpg

bec-led-fara-eroare-w5w-8smd-t10-canbus-6000K-d1.jpg

Modificat de Jorjel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele pentru nr de inmatriculare le am si eu. Nu am ce sa le reprosez. Nu dau eroare, lumineaza impecabil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 hours ago, Jorjel said:

De ce n-ai zis ca iti trimiteam si eu bani sa comanzi doua seturi!? :D

Cum sunt? Lasa-mi si mie un link de pe ebay, aici sau in privat! Multam!

 

 

Le-am pus azi, lumineaza frumos, dar timpul va spune cat de bune sunt. Nu dau eroare dar la asta ma asteptam, tot ce am cumparat pana acum nu au dat eroare, problema apare mai tarziu cand vor incepe sa clipeasca. Poate am mai mare noroc cu astea acum :)

http://www.ebay.com/itm/2x-T10-921-W5W-194-Canbus-Error-Free-COB-White-LED-Bulb-Light-For-Benz-BMW-12V-/252181573345?hash=item3ab7316ee1:g:ko8AAOSw8-tWUmgR&vxp=mtr

Le-am cumparat pe 25 octombrie si au ajuns pe 3 noiembrie. Record:)

Modificat de Clawoodyou
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa nu comandati asa ceva nici pt interior, nici pt exterior. Sunt de toata jena. Dupa 1 sapt incep sa clipoceasca toate...

s-l1600.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Testate si astea, le-am luat pentru interior, pe pozitie dau eroare iar pe interior incep sa clipeasca dupa ceva timp :) 

Modificat de Clawoodyou
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inlocuit becuri DRL normale cu becuri LED (fara anulatoare sau rezistente) si confirm ca nu dau eroare si lumina este mult mai puternica.
Ramane de vazut cat de fiabile sunt.... 

HTB1iJluLFXXXXcPXFXXq6xXFXXXz.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut. Sper ca postez unde trebuie. De vreo 3 zile am o problema la stopul dreapta spate. Adica uneori nu imi functioneaza un bec din stopul mic de pe portbagaj,iar alteori functioneaza,dar la o alta intensitate si in acelasi timp se aprinde si becul de marsarier. Am scos becul,nu pare sa fie ars(repet are momente cand fuctioneaza perfect). Atasez si poze. Stiti de la ce ar putea sa fie? Un fir intrerupt sau vreun scurt?

15493901_1405054246180922_1176451618_n.jpg

15493974_1405054259514254_1087172416_n.jpg

15556073_1405054296180917_1567870537_n.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

verifica firele dintre capota portbagaj si caroserie - de obicei se rup in zona de la iesire din balama (pe partea stanga - sofer)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai probabil fire intrerupte in partea stanga a portbagajului acolo unde cablajul trece de pe caroserie in capota portbagajului.

Uite ce am gasit la mine:

IMG_8469.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa fac toate CC-urile....si mai rau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok. O sa ma uit. Si se lipesc firele sau trebuie schimbate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cositorite,tub varnish,izolate cu banda textila si pozitionate in asa fel incat sa  faca o bucla la inchiderea portbagajului

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

catalin, nu prea recomand cositorirea in acea zona - trebuie sa ramana o legatura flexibila. Recomand prelungirea firelor (pt ca zonele unde se fac conexiunile sa nu fie tot in zona cu probleme.... dupa care legate bine, termocontractibil si matisat cablajul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cositorit pe o portiune de 3-4 mm,varnish....,apoi cel mai important ,am pozitionat cablajul in asa fel ca la deschidere/inchidere cablajul sa formeze o bucla

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 11/9/2016 at 10:57 AM, sergiu2091 said:

Inlocuit becuri DRL normale cu becuri LED (fara anulatoare sau rezistente) si confirm ca nu dau eroare si lumina este mult mai puternica.
Ramane de vazut cat de fiabile sunt.... 

HTB1iJluLFXXXXcPXFXXq6xXFXXXz.jpg

De unde le ai luat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum am vazut ca sunt PW24W... ori la modelul mai vechi sunt P21W ...

Modificat de Alungatu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to Despre Becuri [Passat CC]
  • 75NOR a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!