Jump to content

Despre Becuri [Passat CC]


catacam66
 Share

Postare recomandată

Ai verificat si senzorul de pe fata ca ai unul si pe stanga fata, nu stiu daca se "ocupa" doar cu dcc-ul sau e si pt xenon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    52

  • Clawoodyou

    26

  • Led It Up

    23

  • EEXCALADE

    19

pot monta si rezistena de 50w 6 ohm pt anulare eroare de bec ars la leduri w5w ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce sa te complici cu rezistente cand poti lua unele canbus si nu iti va da eroare de bec ars. Eventual iti trebuie rezistente la c5w, alea de la numar de ex.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat 5 modele de led cree cu Canbus si tot dau eroare... am uitat sa precizez ca pt pozitie vreau...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am dat seama ca pentru pozitie. Dar la ce iti trebuie cree pt pozitie? Cu leduri normale nu iti place? :) vezi ca am pus eu niste poze cateva posturi in urma cu leduri folosite de mine care nu dau eroare dar se duc repede. Acum mi-a venit comanda cu alt model dar inca nu le-am pus sa vad ce si cum.

Cele din poza sunt alea venite acum dar nu le-am probat.

IMAG1263_1.jpg

Modificat de Clawoodyou
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scz nu m-am exprimat corect. Am probat si leduri normale si cree. Se aprind, dau eroare si se sting.... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu a folosit nimeni anulatoare de eroare sau numai la mine dau eroare? Am mai citit inainte de anulatoarele astea de eroare si mi se pare normal sa dea eroare atata timp cat un led consuma mult mai putin decat un bec normal w5w... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca sunt canbus si tot iti dau eroare nu stiu care ar fi problema, dar sincer nu am vazut pe cineva sa puna anulatoare pe pozitii...alea canbus au deja niste rezistente incluse pe placa si nu inteleg cum de iti dau eroare...probabil ai incercat niste leduri mai ciudate, incearca unul din cele 4 modele puse de mine si nu ar trebui sa fie probleme.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Christian.B77

Am eu niste leduri pt pozitie, o sa ti le pozez, nu dau eroare. Le am de la cineva care comercializeaza becuri de calitate, deocamdata sa revin cu pozele. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am comandat si eu cateva buc din modelul acesta. sper sa fie okay

s-l1600.jpg.65f3618dbd851af941b16be5c0661a60.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea mi s-au dus cel mai repede si intra si greu ca sunt cam mari in diametru :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum vedem ce o fi :)) deja ma enerveaza ledurile astea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt pozitie eu am luat la 50 ron setul din targ vitan canbus si nu dau eroare si nici nu s-au ars de 1 an.

Pt luminile de zi am pus cree dar dau eroare in bord si a fost nevoit sa cumpar anulatoare de 25W pe care le-am montat fixate pe tabla de la caroseria masinii, cea care tine radiatorul pt a dispersa caldura deoarece se incalzesc foarte tare.Sa nu cumva sa aveti ideea sa le puneti in far sau pe vreun plastic.

Sper sa nu am probleme cu ele, le am montate de 1 saptamana, cablurile de la ele nu se incalzesc deloc, doar rezistanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand vor aparea pt DRL fara eroare voi pune si eu, nu vreau sa ma complic cu rezistente tocmai din motivul incinsului in draci. Pt pozitie, de 50 de lei iti iei de pe ebay 10 bucati :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum sunt in ceata... Nu becurile de pozitie au rolul DRL? sau care bec? M-am uitat in excelul pus pe forum si nu vad in fata nimic altceva ce ar putea fi in afara de faza scurta si pozitie... nu ma refer la chestile alea ce se pun in locul semnalizarilor cu led

Modificat de Wily91
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu au cele de pozitie rolul de DRL.

Sunt alte becuri, P21W care sunt pe DRL!

Led-uri in locul astora care sa nu dea eroare nu gasesti, chiar daca scrie la unele ca sunt CAN - BUS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci sa inteleg ca la faruri cu varianta halogen, nu exista asa ceva... :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,am si eu o problema cu becul din stanga,e xenon doar pe faza scurta si uneori patesc ca nu se aprinde,si imi da eroare in bord,daca opresc farurile si le aprind din nou se intampla sa se aprinda si sa nu mai dea eroare,oare sa fie pe duca becul sau posibil sa fie vreun contact imperfect?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
On 13.03.2016 at 10:55 AM, Clawoodyou said:

Cand vor aparea pt DRL fara eroare voi pune si eu, nu vreau sa ma complic cu rezistente tocmai din motivul incinsului in draci. Pt pozitie, de 50 de lei iti iei de pe ebay 10 bucati :)

 

Ai ceva vesti? Au aparut DRL fara eroare? :) Eu inca n am gasit nimic ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cu anulator de eroare.

Le am de 2 ani fara absolut nici o problema.

Bec Lumina alba, ca xenonul.

Atasez o poza cum am montat anulatorul. Se incinge adevarat, dar prin pozitia in care le am nu afecteaza absolut nimic

20160910_201604_crop_598x597.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum ii zice, ce tip de bec este la drl? L-am scos afara si l-am pozat...cand l-am aratat la un magazin de piese n-au reusit aia sa-l gaseasca nici pe calc si nici prin cataloagele lor...scrie pe el 24w dar tipul ala de soclu? Nu sunt arse dar le-as schimba cu unele cu lumina mai alba daca gasesc su cu led, ca e prea galbuie lumina lor.

...si aproppo, trebuie anulator pentru ambele becuri daca se pun cu led (au circuite separate becurile?) sau este suficient un singur anulator pe circuit suficient pentru ambele becuri?

In poza e becul "ciudat" :) despre care nu stiau aia sa-mi zica ce tip e ca sa pot sa caut similar dar pe led...

bec.JPG

Modificat de RO-VW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie anulator pe fiecare.

Eu m-am dus cu becul vechi la un magazin din asta de "tuning" auto si mi-au dat imediat. Aveau pe stoc. Parca 25 ron becul. Pana acum nu s-a ars nici unul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, multumesc.Intr timp am identificat codul becului respectiv; este PW24W si l-am gasit in varianta cu led la un magazin online la noi in tara. Problema e ca este specificat cum ca ar fi "partial CANBUS"...?!?! adica ii lipseste canul ori busul sau cate un pic din fiecare? :)

In atare conditii este f. posibil sa dea eroare de bec ars si iar ramane ca solutie "reshoul', anulatorul (ce termen pretentios pentru o rezistenta) poate fac un fel de sirocol cu ea daca se incinge tare :) 

 In schimb am gasit pe un site din UK un furnizor ce are modelul acesta de bec pe led pt BMW dar si CC pe can-bus si garanteaza ca nu da eroare. Pret: 27$ plus 11$ transport in Romania. Dolari, nu euro..asta ma face sa cred ca e ceva chinez cu business in UK...dar n-are importanta ca azi miine si apa de baut e chinezeasca si am mai cumparat produse chinezesti care dadeau clasa firmelor cu staif... 

Deci, a montat careva becuri de astea cu led, "partial canbus"? 

iobau998 am vazut ca tu ai cu led de ceva timp (doi ani) si esti multumit. Imi poti da detalii despre furnizor si tipul de bec folosit de tine? eventual ce rezistenta ai folosit...

Mersi anticipat...

Modificat de RO-VW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am specificat deja, eu becurile le-am luat dintr-un magazin din oras (craiova). Iar anulatorul de pe vestitul site chinezesc.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@RO-VW Fara sa fac reclama: PWY24W Din cate imi dau seama astea nu dau eroare. Eu am ceva similar ptr semnalizarile spate. Si nu am probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to Despre Becuri [Passat CC]
  • 75NOR a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!