Jump to content

Despre Becuri [Passat CC]


catacam66
 Share

Postare recomandată

  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    52

  • Clawoodyou

    26

  • Led It Up

    23

  • EEXCALADE

    19

te referi la semnalizari probabil.. nu la pozitii

 

din vcds in central electric...nu stiu pe de rost byte-ul, dar gasesti un camp unde scrie "American style" si e scris 0%. iar tu trebuie sa pui 25% sa zic, in functie de intensitatea dorita. byte-ul acesta parca e situat dupa cel cu spalatoarele de faruri...

 

daca nu-l gasesti imi zici, si iti zic maine numarul lui exact

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde daca masina lui este pana in 2010... si e cu centrala electrica, sau dupa.... si are BCM - la care nu merge.

 

la cele cu centrala electrica

 

Byte 7:
 
- bifati Bit 1 (Turn Signal as Parking Light [uSA/Canada])
- in casuta dec, modificati valoare ...25-30% sau cat vrei sa fie de aprinse
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut ma confrunt si eu cu o problema la stopurile de pe portbagaj cum se schomba becurile ? Trebuie dat tot capitonajul jos? Deoarece am deschis capacelul ala dar nu pare sa iasa acel plastic asa usor :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar capacelul se da jos si se scoate plasticul cu socluri/becuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am si eu o nelamurire:

Pentru semnalizarile astea cu led si drl, se trage cablu din far de la drl ca sa stea aprinse, sau se face vreo codare gen "american style"?

Modificat de iustinn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!am si eu o problema cu lampa stop dreapta de pe portbagaj!de cateva zile imi sta aprins martorul de bec ars (fog lamp).am desfacut lampa,becul este bun,am incercat cu alt bec,si tot la fel.

Pana sa desfac lampa,cand dadeam mai tare cu capacul portbagajului se aprindea,ulterior cand il desfaceam se stingea!M am uitat la contacte,si par ok!

A patit cineva chestia asta?? Ms

Modificat de andrei_17
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica firele ce trec de pe caroserie pe haion, in zona balamalei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Al Bundy.Aia era problema,am rezolvat azi!

De curiozitate,la passat cc,se aprinde lampa ceata in ambele parti?sau doar pe stanga?Am observat ca becurile sunt aceleasi

Modificat de andrei_17
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar ieri am testat pe o ceata densa, si se aprind ambele proiectoare,am tras pe dreapta sa verific,ma deruta simbolul din bord,dar erau ok.

Cel putin in cazul meu,ma gandesc ca la toate e la fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine se aprinde doar stanga,dar cred ca e ceva delgat de soft..am intrebat un prieten cu un cc 2010 cumparat din romania,si se aprinde exact la fel!..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca nu vorbiti de unul si acelasi lucru.

Proiectoarele (sunt cele din  bara fata) si se aprind, logic, amandoua. Iar stopurile de ceata sunt in spate si se aprinde doar intr-o parte.Se poate adapta sa se aprinda amandoua, dar din cate stiu, cu interventie fizica asupra masinii (nu doar din soft)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Activarea celui de-al doilea stop de ceata se face doar din soft. Nu trebuie nici un fel de intervenție fizica. Nu e bec separat nu e cablaj separat. Practic e bec de pe poziție care se aprinde la intensitate mai mare.

E valabil și pentru activarea celui de al doilea bec la marsarier

Modificat de AlexJFY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,scuze,am inteles gresit,credeam ca e vorba de cele din fata,din masca.In spate nu am aruncat o privire,dar probabil e la fel ca si la toti standard de fabrica,doar unul se aprinde.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

a montat cineva pe cc 2011 in DRL Becurile P21W OSRAM LEDriving Premium-dau eroare de bec ars?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a montat cineva pe cc 2011 in DRL Becurile P21W OSRAM LEDriving Premium-dau eroare de bec ars?

 

iti trebuie anulatoare de eroare, ca sa le poti monta si sa nu ai avertizarea de bec ars in bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

anulator-eroare-bec-ars-25-w-1695996.jpg am achizitionat si anulatoarele  ,acum urmeaza montajul becurilor -sa vedem ce iese

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CAm mici si ca putere si ca rezistenta, o sa se incinga de la ia dracu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ma tot intreb unde se pot monta anulatoare de genul asta, in siguranta, ca sa nu dam foc masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o problema la passat-ul CC din dotare. Unul dintre becurile de pozitie spate (primul din stanga de pe capota portbagajului) se aprinde mai puternic in mers la peste ~15 km/h. Am schimbat soclul respectiv, dar degeaba. Am verificat cablajul.... nimic. A mai patit cineva asa ceva? Poate fi din setarile centralei electrice?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Primul lucru pe care te sfatuiesc sa il faci, este sa iei borna + de la baterie 2 minute, sa o pui la loc si sa vezi dupa daca isi revine ! Daca nu o sa fie nici o schimbare, iti recomand o diagnoza !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aveti idee , se pot cumpara separat socluri pentru DRL,faruri cu xenon pentru passat cc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o problema la passat-ul CC din dotare. Unul dintre becurile de pozitie spate (primul din stanga de pe capota portbagajului) se aprinde mai puternic in mers la peste ~15 km/h. Am schimbat soclul respectiv, dar degeaba. Am verificat cablajul.... nimic. A mai patit cineva asa ceva? Poate fi din setarile centralei electrice?

 

Deci, ce fac? Incerc sa schimb centrala electrica?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

setare...nu. Oricum, daca ai modifica ceva de curand, foloseste o codare mai veche si vezi daca mai face.

 

scoate borna cateva minute, vezi daca isi revine.

 

daca nu, doar centrala gestioneaza acesta problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to Despre Becuri [Passat CC]
  • 75NOR a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!