Jump to content

Despre Becuri [Passat CC]


catacam66
 Share

Postare recomandată

lampile originale sunt cu led - nu le poti desface sa te uiti in ele.... decat sa le dezlipesti. Se pare ca s-au dus cateva leduri.

da, in mod normal se schimba lampa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    52

  • Clawoodyou

    26

  • Led It Up

    23

  • EEXCALADE

    19

Daca incerc sa le desfac ,nu eu , cineva profi si sa schimb ledurile ? Ar fi o ideie buna?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

La mulți ani! O mica problema. ..Când pun schimatorul în R se aprinde martor de bec ars.Verificat  toate becurile ..Totul Ok!  Nu ițele. ..

20171225_100607.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai aprinde becurile de ceata si verifica. Zice ca nu iti merge becul de ceata de pe dreapta spate. Eu macar nu am :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am făcut, am desfăcut ambele lampi becurile  sunt ok...toate,se aprind becurile de ceață când bagi în marcharier?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum sa se aprinda ceata cand bagi in reverse? Aprinde ceata din comutator. Poate ai codat cu 2 stopuri ceata si ea nu are de cat unul-ca la B6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

verifica cablajul de la haion... asa am patit si eu. si era intrerupt cablul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 01.01.2018 at 22:43, Wily91 a scris:

verifica cablajul de la haion... asa am patit si eu. si era intrerupt cablul

Unde sa mă uit mai exact?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

desfa capitonajul pe partea stanga, desfa firele care vin prin balamaua stanga si o sa gasesti problema. Se reface cablajul, dupa care o sa fie ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare

am o mica intrebare este normal sa se auda un zgomot de la motor cand dau flash ?

am incercat azi sa vad daca sunt ok farurile si cand dau flash se aude un zgomot nu tocmai mic,cu geamul deschis se aude destul de tare.

la voi la fel face ?

am bixenon,merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci de raspuns ,asa tare se aude ? este releu ceva solid ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut florine eu la cc meu 2014 am leduri de ceata in dreapta ?

cum fac si eu activarea ?

acum merge doar pe stanga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti incerca sa vezi daca ai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok verific maine merci.

dar cum ?

nu sunt sigilate acolo ,adica capsulate ?

din cate stiu de la led it up am led care se scoate doar pe semnal si reverse.

eu am lampile de facelift vw cc 2014.pe stanga pe ceata parca sunt 4 leduri rosii mici in linie si nu stiu daca am cum sa verific daca sunt fizic si pe dreapta.

Modificat de snapisrl
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am desfacut si m-am uitat pe acolo la mufe au aceleasi nr de fire, aceleasi mufe cum sa verific ?daca sunt fizic acolo ledurile ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

verifici activand ambele lampi de ceata spate - daca merg, atunci ai - daca nu se aprinde si ai eroare in bord, nu ai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Mi s-a ars un bec faza scurta(low beam). Am un vw cc 2013.stie cineva codul becului? Sau ce fel de bec ar trebui sa comand, sa nu fie diferența între becuri. 

Modificat de Drago88
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi bine sa le schimbi pe ambele stg-dr.

Scoate unul si vezi ce scrie pe el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

11 hours ago, Drago88 said:

Salut. Mi s-a ars un bec faza scurta(low beam). Am un vw cc 2013.stie cineva codul becului? Sau ce fel de bec ar trebui sa comand, sa nu fie diferența între becuri. 

Becurile sunt D3S. Nu ai ce sa comanzi, ca sa nu fie diferenta - avand in vedere ca ai un bec nou si unul vechi.

Tot asa, pentru ca trebuie demontata si bara, ca sa schimbi becurile - mai bine le schimbi pe amandoua. Cumpara numai originale - Osram, Philips, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 11/02/2018 at 10:56 PM, snapisrl said:

am desfacut si m-am uitat pe acolo la mufe au aceleasi nr de fire, aceleasi mufe cum sa verific ?daca sunt fizic acolo ledurile ?

Se poate face sa se aprinda ambele pt ceata. Cu vcp pro, faci dump la blocul 18,il editezi si il urci inapoi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi de răspunsuri . O sa le schimb ambele. La vw cc 2013-> nu trebuie demonata bara   la modelul mai vechi passat cc trebuie demontata. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mod normal, asa cum iti da manualul de reparatie, sa schimbi becul, trebuie sa dai farul jos.

Ca sa dai farul jos, trebuie sa demontezi grila centrala si bara.

Probabil ca exista si posibilitatea de a demonta becul si fara aceasta procedura - asta vezi la fata locului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to Despre Becuri [Passat CC]

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!